Pomoc w wyborze PC do pracy, HD, ok. 3000zł

Witam

Chciałbym zmienić swoj wysluzony komputer na nowy z przeznaczeniem do wydajnej pracy w wielu aplikacjach jednocześnie, do odtwarzania filmow w HD, do gier sporadycznie więc nie jest mi potrzebna super nowoczesna grafika w stylu 9800GX2, mysle ze radeon 3870 powinien wystarczyc

Prosze o opinie co to tego zestawu:

Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz Socket 775 6144kB L2 OEM - 492 zł

Foxconn P35A-S - 320 zł

cooler Scythe MINE Rev.B SCMN-1100 - 149 zł

GoodRAM PRO DDRII 2GB/900 (2 x 1GB) CL5 - 2 x2x1GB = 2x212zł = 424 zł

Gigabyte ATI Radeon HD3870 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI Zalman - 570 zł

Seagate Barracuda ES.2 250GB Serial ATA/300 7200rpm 32MB cache ST3250310NS 2 sztuki do RAIDa = 532 zł (o tego jako trzeci dysk moj obecny WD 3200AAKS jako magazyn do przechowywania danych waznych w przypadku awarii któregoś dysku z RAIDa)

NZXT Apollo czarna - 331 zł

Corsair CMPSU-520HXEU 520W ATX PFC - 295 zł

DVD +/- RW Asus DRW-2014L1T LightScribe BOX - 94 zł

karty dźwiękowej narazie nie kupowałbym, ale w przyszłosci chcialbym dokupic np creative X-Fi elite pro. myślę że zasilacz wystarczy na tą konfiguracje + rozbudowe o karte muzyczną, tuner TV, czytnik kart…

dodam, że proca chciałbym podkręcić nieco chociaz do tych 3,2 GHz (z 8x333 do 8x400MHz) - te goodramy nie będą ograniczac małego OC? (w ekstremalny OC nie mam zamiaru sie bawic a w przyszlosci zamierzam wymienic proca na 4 rdzeniowego z technologii 45nm jak stanieją -płyta Foxconna będzie dobra na dłuższy czas?

aha, jeszcze jedno, karta graficzna chcialbym aby byla jak najcichsza,

tą co podalem to w zasadzie bez wiekszego namyslu, bo nei wiem czy jej chlodzenie jest glosne czy ciche

Jedynie co bym zmienił to Ram na cos innego.

a z jakiego powodu na inny?

zastanawialem sie jeszcze nad OCZ Platinum Rev.2 DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 przy dwóch sztukach czyli 4GB wyszloby 308 zł czyli 118zł taniej niz te goodramy…

tylko na ile te OCZ pozwolą na OC? do 3,2-3,5 GHz podkręce proca ?

proszę również o odpowiedzi na moje pytania czyli dobór karty graficznej (cicha i wydajna powinna być:)

Nic nie zmieniaj… zestaw marzeń :mrgreen: :mrgreen:

Te GoodRamy Pro znakomite do OC.

Bardzo dobry sprzęt.

procka można już dziś brać 4 jaja w 45nm, q9300 i spokojnie ciągniesz do 3,4-3,7Ghz

Płyta ta co podałeś lub Abit P35

chłodzenie scythe mugen

pamięci OK!

Jak ma być cichy radeon to cos takiego http://www.landcom.pl/index.php?main_pa … s_id=10590 ,3870 sie nie opyla bo trzeba wywalić 200zł więcej a przyrost mocy nie wielki

trochę dołożysz i dyski można wziąć 2x 500GB

obudowa cool, ale szukaj taniej, zajrzyj na allegro

Zasilacz OK!

nagrywarkę lepiej LG

Te pamięci są bardzo dobre, sam niedługo na takie zmieniam :stuck_out_tongue:

PC za 3000zł to nie lepiej Galaxy 8800GT?

A po co 2x500GB? 2x250GB starczy spokojnie.

Nagrywarka Pioneera.

a która karta graficzna będzie lepiej się sprawować w moich zastosowaniach? (czyli po kątem grafiki będzie to praca z programami graficznymi, odtwarzanie HD do gier sporadycznie)

a co sądzicie o karcie: http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,52521/ ?

zdecydowanie radeon HD 3850/3870

byle z 512MB na pokładzie

jak grafika i filny HD to tylko Radeon wystarczy jakiś podkręcony 3850 koniecznie jak napisano wyżej z 512 Mb pamięci wtedy nawet Crysis pójdzie na High w 1024x768.

np. http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,50345/

nie koniecznie w tym sklepie-drogo ale poszukaj na skąpiec.pl, ceneo.pl, nokaut.pl alebo w sklepach ulubiony.pl czy agito.pl

Do ulubiony.pl to się nawet nie zbliżaj.

przecież ten radeon jest na GDDR3, i ma lipne chłodzenie. to już lepiej kupić pełnego 3870 na GDDR4, albo tego 3850 od powercolor co podałem, dużo lepszy wybór.

chyba że masz tam kolegę który wyśle ci to po znajomości :smiley:

na serio to oni wysyłają albo po miesiącu albo wcale…

Takie coś powinno być karalne.

lukaszek wszystko wiem ale te pamięci GDDR4 nie wiele dają, chłodzenie też nie jest wcale takie złe no i jest stosunkowo taniej.

Ja kupiłem na ulubiony.pl odbiór osobisty swojego 8600GT żadnych problemów także nie wiem skąd twoja opinia sk91.

obudowe dalbym inna, np. cm 690 i zasilacz na dokladnie taki sam, tyle ze z inna naklejka i odpinanymi kablami - volcano

chlodzenie tez mozna by zmienic na hr-01

:slight_smile:

które się szybko psują? mam 2 uszkodzone…

polecam Pioneer DVR-215D

ciekawe ile mają lat ?

MTBF dla LG to 100 tys. godzin, dla Pioneer 60 tys.

pioneer tak, 215 tak, D nie dlaczego bo nie nagrywa płyt DL -dwuwarstowych.

lukaszek

a wiesz co to jest MTB, średni czas pomiędzy awariami, podkreślam słowo “średni”. Poza tym jest to wartość którą sobie można od tak napisać na opakowaniu. Należy do nie podchodzić ostrożnie tak jak do czasu reakcji matryc LCD.

A właśnie że 215D nagrywa płyty DVD+R DL i DVD-R DL, nie nagrywa ale płyt DVD-RAM.

gdybym nie wiedział co to znaczy to bym się nie wypowiadał