Pomoc w wyborze pendrive'a

(Lukaszk 89) #1

Znalazłem na allego takiego Kingstona.

Czy w podobnej cenie da się znaleźć coś lepszego?

(model12) #2

Witam.Powiem tak-używam 4GB tej samej firmy i nie narzekam.

(Mirekgw) #3

mam takiego dobry sprawdź w sklepach są na promocji po 30zł może nie będziesz musiał kupować z allegro i płacić za przesyłkę

(mati75) #4

mam 8 gb ok

(Himmak5g) #5

Ten jest dobry który znalazłeś a znajdziesz go po jeszcze mniejszych cenach.

(Kolmar) #6

Loookash89 , zakup kingstona odradzam. Wystarczy popatrzeć na różne fora, aby przekonać się, że awaryjność pendrive-ów tej firmy jest zaskakująco wysoka.

(efazeti) #7

przy takiej cenie nie ma się co spodziewać cudów na kiju, prędkości ma pewnie niższe niż deklarowane producenta

(Kolmar) #8

Posiadam identyczny model, niestety wlecze się niesamowicie. Loookash89 , jeżeli zależy ci na prędkości to wybierz coś z PQI.

(Blotny) #9

Do pendrive`ów od Kingstona nic nie mam.

Jak miałbym brać sam, wziąłbym pewnie model tej firmy, ael skoro nie to:

PQI: http://www.allegro.pl/item420918519_pqi ... d_pqi.html

Corsair (i ten bardziej): http://www.allegro.pl/item420886156_cor ... zedaz.html

(Lukaszk 89) #10

W takim razie co dokładnie polecasz?

Model 4 ew. 8 GB.

(Wszerad91) #11

Ja szukałem ostatni którego by kupić i wybrałem OCZ Technology PenDrive 4GB Rally2 USB 28MB/s bardzo dobre oceny dostaje i jest podobno (problem z kasa ostatnio wiec nie kupiłem) bardzo szybki ale wiem tylko że w sklepie nowy po 58zl chodzi.

(Lukaszk 89) #12

O ile dobrze widzę to ten PQI ma przepustowość 7MB, a Corsair nawet ciekawe parametry ma (odczyt: 31MB/s, zapis: 15MB/s,) czyli około 2 raazy tyle co Kingston i ten PQI.

(efazeti) #13

radzę nie sugerować się tym co pisze producent

jeśli zależy Ci na prędkości to poszukaj coś o Patriot Xporter XT lub Sandisk Cruzer Contour

(sosen86) #14

ja mam coś takiego identycznego tylko 2 gb i szczerze ci odradzam i polecam sandisca miałem przez prawie dla lata ale później go uszkodziłem (trochę z mojej winy może) ale był na gwarancji ale zwrócili kasę bo się naprawić nie dało i skusiłem się na tego kingstona zamiast kupić kolejnego sandisca i to był błąd. często np. podczas kopiowania pojawia się błąd i albo znika z niego wszystko albo trzeba włożyć i wyjąć i tego co było kopiowane ostatnio to nie ma i do tego często jakieś pouszkadzane foldery się pojawiają. tak więc polecam sandisca z nim nigdy problemów nie było

(Adalbert) #15

Chyba brałbym Rally2.

(sosen86) #16

a i nie polecam wybierać tych różnych z zatyczkami itp. bo to mało praktyczne według. o wiele lepsze są z wysuwanymi lub w jakiś inny sposób zamykanymi.

(Lukaszk 89) #17

A co myślicie o tym Corsairze?

(Adalbert) #18

Na prędkość raczej nie powinieneś narzekać, powyżej średniej, a wygląd jak wygląd, o gustach się nie dyskutuje.

(Pcz 07) #19

Posiadam Corsaira 2GB i powiem wam, że to co napisał producent można uzyskać. Polecam tylko jego.