Pomoc w wyborze płyty głównej


(toja191) #1

Cześć. Chcę zmontować sobie nowy komputer. Bardzo proszę o zaproponowanie dobrej, na czasie, z możliwie najnowszym chipsetem płyty głównej pod procesor AMD. Płyta najchętniej Gigabyte, raczej bez bajerów i zbędnych dodatków, nie jestem maniakiem ani overlockerem. Płyta koniecznie z USB 3. Cena 300 - 350 zł. Proszę też o propozycje procesora w cenie do 500 - 600 zł. Komputer ma służyć do wszystkiego - praca, internet, filmy, gry, muzyka. Jeśli można, to poproszę o taki sam zestaw - płyta + procesor Intel


(Konradpastuszka) #2

Płyta - http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... d3-405588/

Procesor - http://www.morele.net/procesor-amd-phen ... ox-427849/

lub intel

Płyta - http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... b3-445702/

Procesor - http://www.morele.net/procesor-intel-co ... ox-361402/


(toja191) #3

Dzięki za szybką odpowiedź. Podoba mi się twoja propozycja, jesteś sprytny chłopak :slight_smile: W tej chwili mam komputer Intel, płyta GA P35-DS3L, procesor Quad 6600, chodzi mi pięknie i stabilnie już 4 lata. Nowy chcę zmienić na AMD, tak bez powodu, na próbę, bo przed Intelem miałem AMD, ale na płycie asus i też byłem zadowolony. Jeśli nie mam problemów to staram się zmieniać firmę, a nie 3mać się kurczowo jednej. W tej chwili AMD jest chyba korzystniejszy cenowo. Co ty na to?


(Konradpastuszka) #4

Masz dobry komputer ,jeżeli chcesz zmienić ( tak na próbę , bez powodu ) to lepiej kup intela i5


(toja191) #5

W zasadzie to nie bez powodu. Komputer ma już niemal 4 lata, no nie jest zły, wiem, ale zaraz zaczną wyć jakieś wiatraczki.... :slight_smile: Niby można je wymienić, ale ja nie chcę już w ten sposób inwestować w ten komputer. Samą grafikę wymieniałem w nim już 3 razy :slight_smile: tzn siedzi w nim już trzecia karta graficzna. Wiatraki wymienia się z myślą o dłuższej eksploatacji. Taka jest moja technika od lat. Komputer 4 - 5 lat max i montuję nowy. Intela nie wykluczam, ale z twoich propozycji AMD bardziej mi się podoba :slight_smile:

-- Dodane 19.03.2012 (Pn) 19:56 --

Proszę admina o zamknięcie tematu i usunięcie go do kosza, pomoc otrzymałem, dziękuję