Pomoc w wyborze procesora i płyty głównej

mam pytanie jaki procesor obecnie byłby dobry do takiego porządniejszego grania waham się miedzy amd lub intelem jednak nie konkretniejszymi modelami chciałbym się dowiedzieć jakie polecacie.Interesuje się tez płyta główna taka wmiare. co do ceny to do 1500 chciałby się zmieścić chyba ze będzie różnica jakiś 200 zł to mogę lekko zwiększyć budzet

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Dodane 13.07.2013 (So) 23:46

Podaj konfigurację reszty sprzętu, zasilacz (marka i moc), grafika?

Radzę poczekać na nową serię intela, teraz wpakujesz kasę, a niedługo otrzymasz dużo wydajniejsze procesory.

wydajniejszy nawet o 10-20% a cenowo wydajniejszy (czyli droższy)o 30-40%

wzrost tejże wydajności (czyli procesora nowej serii i płyty głównej go obsługującej) może człowiekowi dech odebrać i spowodować wytrzeszcz oczu

takie 10% wydajności to ho ho ho…jeszcze nie klikniesz a już się otwiera program…tylko na niego spojrzysz

idąc tym tokiem rozumowania można czekać 10 lat, bo co i rusz wychodzi nowa seria…z druiej strony te procesory które wyjdą za 10 lat na pewno będą szybsze i wydajniejsze…jedyny minus tego wszystkiego to właśnie 10 lat czekania

kup sobie procesor intela serii i5 pod socket 1155-wszystkie modele są wydajne

natomiast płytę wybrałbym w pełnym atx-ie z czterema slotami ram na chipsecie od p67 w górę

proponuję intela bo obecnie jest wydajniejszy niż amd (mam nadzieję,że się to zmieni)

zakup przez internet jest nieco tańszy

ok dzięki a jakieś już takie konkretne modele co do płyty i procesora?

w podpisie mam Gigabyte P67-D3-B3.jest całkiem niezła i nie narzekam.możesz rozwarzyć.wbrew pozorom nie jest wcale taka tania.do tego procesorek i5 2500K i będzie hulać aż miło.to co zostanie dołóż sobie do dysku ssd albo dobrej karty graficznej (od 7870 lub równożędnego radeona w dół lub nV 560) :smiley:

Mam kartę ATI mobility Radeon HD 4850 powinna ujść ale muszę sprawdzić zasilacz jeszcze bo pewnie tam będzie lipa tez

“mobility” jest w laptopach

ale karta ujdzie…jeżeli ma wyjście hd to tym bardziej

Tylko problem z ta karta co pisałeś jest bo jej nigdzie kupić nie można z tego co patrze

Jeśli to komputer do gier to polecam taki zestaw:

a) Pod OC procka: i5-2500k + ASRock P67 Pro3 (B3)

b) Bez OC: i5-3350P (parę % gorszy ale sporo tańszy) / i5-3570 + MSI Z77A-G43

Możesz się też zdecydować na i5-3570K pod OC, ale nie radzi on sobie tak dobrze jak model 2500k. Musiałbyś też wziąć wtedy trochę lepszą płytę główną, np. MSI Z77A-GD55 - a to już dość spory wydatek (lub ASRock P67 Pro3, w którym jednak trzeba by pewnie najpierw zaktualizować BIOS…).

To napisz, który zestaw byś wybierał to wtedy będzie można zaproponować co zrobić z resztą kasy :slight_smile: Napisz też jaki posiadasz tam zasilacz i i czy masz już kupione pamięci DDR3?

Bardziej kierowałbym się pod ten 1 zestaw co do pamieć to muszę dokupić bo mam 2x 0,5gb a zasilacz to muszę zaraz sprawdzic

Procesor Intel Core i5 4670 i płyta Gigabyte G1.Sniper M5.

na zasilaczu pisało mode com feel II-350 ATX 12 v 22

Zasilacz masz do zmiany, czarna lista.

a jakiś pomysł na jaki wymienić taki w miare

http://www.ceneo.pl/24542950#tab=spec ten jest przyzwoity, pozbawiony wad swojego poprzednika, modularny, kompatybilny z 1150 Intela. Gdybyś chciał coś na 1155 to poleciłbym http://www.ceneo.pl/11379165 z racji bebechów tego zasilacza. :wink:

Dałem propozycję 550W bo jest dosyć optymalna, lekki zapas mocy, choć markowa 500 lub nawet 450W byłaby wystarczająca. :slight_smile:

czyli 1 zestaw polecony przez ascenta i zasilacz 1155 powinny dać dobry efekt

XFX Core to dobra, ale już trochę stara konstrukcja :smiley: Ja bym właśnie wziął SilentiumPC Deus M1 550W - dodatkowo ma modularne okablowanie.

Co do pamięci to napisałeś:

Są to więc pewnie jakieś pamięci DDR2, musisz kupić nowe. Polecam dobre, w zupełności wystarczające pamięci: GoodRam DDR3 4GB 1333MHz - sam zdecyduj czy kupisz teraz jedną kość czy dwie :slight_smile:

I czy mógłbyś jeszcze raz podać model karty graficznej, bo tamta którą podałeś to jest karta graficzna w laptopie?

Jeżeli to pytanie to odpowiedź jest: tak.

I5 2500K to bardzo dobry i wydajny procesor, świetny w grach jak i innych zastosowaniach domowych, pół-profesjonalnych.

Jestem posiadaczem w/w CPU i jestem bardzo zadowolony. Mam co prawda słabszą sztukę, maksymalne OC z zachowaniem funkcji oszczędzania energii daje mi 4.4 GHz na rdzeń, dobre sztuki na chłodzeniu powietrznym wyciągają 4.5/4.6GHz :wink:

@ Ascent

Stara ale jara (XFX) i to jest Seasonic w innym opakowaniu :wink:

Radeon HD 4850