Pomoc w wyborze radiatorów na Ramy

Witam! !!

SIemka chciałem się zapytać d\co do kupna radiatorow na pamiec ram…

chce zakupic radiatory tylko niewiem czy miedziane czy aluminiowe jaka jest roznica…?

http://allegro.pl/item384383545_super_a … _fvat.html

http://allegro.pl/item384384839_super_r … pc_fv.html

Które z tych dwóch??

miedziane lepiej przewodzą ciepło a aluminiowe są lżejsze

Z tym się zgadzam ale dodam jeszcze że aluminium lepiej odaje ciepło do środowiska (z tego co ja wiem).

szczur93 ,

podaj najpierw jakie masz ramy, bo osobiście uważam że radiatory na ramy nie są potrzebne gdy nie robisz naprawdę ostrego(extremalnego) OC :slight_smile:

Moje ramy to DDR2 667 Kingston 2x1GB oraz 4x1GB Goodram 667

To ktore mam wziasc aluminiowe czy miedziane?

nie bierz żadnych, nie są ci potrzebne, właściwie radiatory na ramy są potrzebne tylko i wyłącznie do extremalnego OC, do wyciśnięcia z ramow ostatnich potów :wink:

PS. Jeśli nie będziesz robił extreme OC ramów to nie wyrzucaj pieniędzy w błoto :wink:

spookoo ale w moim kompie jest duza temp. wiec chyba kupie takie radiatorki ale jakie miedziane czy aluminiowe…?

ale czy w twoim kompie jest duża temperatura na ramach(daj screen z everesta) czy na innych podzespołach?

Everest nie pokaże temp. ramów :wink:

szczur93 ,

jak już to wstaw do obudowy ze 2 wiatraczki Acutake 120, powinno pomóc

wstaw też screen z Everest Ultimate Edition z zakładki Podsumowanie > Czujnik :wink:

podaj parametry kompa :wink:

AMD Athlon X2 5200+

Asus M2AVM

GeFoorce 8800GT

2gb ram Kingston

Dysk 250GB

Athlony chyba bardzo się grzeją. Może zamiast chłodzenia na ramy kup coś na proca.

najlepiej daj screen z everesta

szczur93 ,

gruchacz (czyli ja) napisał:

zrób o co cię proszę :wink:

PS. jaki masz zasilacz (model i marka) ?

po kiego grzyba powtarzasz 10 razy to samo ?! :x

i po co ci temp innych podzespołow jak on chce cos na ramy ? :expressionless:

może zacznij wreszcie pisać o tym co jest w temacie

i co to ma wspólnego z chłodzeniem na ramy ? =D>

Skoro w kompie wewnątrz masz wysoką temperaturę to radiatory NIC Ci nie dadzą. Tylko będą się gotowały w zupie jaką masz w budzie. Wystarczy 2 wentyle (1 przód wpycha powietrze, 2 tył wyciąga powietrze). Masz przeciąg w budzie więc nic Ci się nie kisi w wysokiej temperaturze. Jak dalej będziesz miał gorące RAMy to wtedy pomyśl o aluminiowych radiatorach. Więc najpierw czymś przewietrz budę potem pomyśl o czymś co będzie więcej ciepła oddawać do środka tej budy.

Dlaczego aluminiowe? Przy lekkim (braku) OC są wystarczające. Są tanie i lekkie.

Dopiero jak będziesz wyciskał ostatnie poty z kompa możesz pomyśleć o miedzianych, ale wtedy musisz w budzie zrobić huragan bo to ciepło gdzieś sobie musi pójść. Wentyl w zasilaczu nie wydoli a tylko sobie jeszcze to ciepło przyciągnie i sam będzie się jeszcze niemiłosiernie grzał.

Goodprogram - co z tego, że temat jest o czymś innym. Ludzie po prostu chcą mu dobrze doradzić i ochronić go przed zbędnym wydawaniem kasy. Jak ktoś napisze posta w jaki sposób ma popełnić samobójstwo to będziesz odpowiadał na jego temat czy raczej napiszesz nie na temat i będziesz starał się go odciągnąć od takich myśli? Tutaj także chodzi o samobójstwo (takie małe) swojego portfela.

taa

powiedz mi to co on napisał ma wspólnego z tematem ?

szczerze ? nie znam go i co mnie to interesuje ? z takimi problemami to do księdza

zgadzam się z tym co napisał Alladynek a Ty goodprogram nie spamuj tylko doradź jak potrafisz

Niech nie bierze żadnych bo dużo one nie dadzą przy zwykłym oc, pasuje ? :?

jakbyś nie zauważył autor napisał coś takiego:

no ale przecież dla ciebie to nie ma różnicy, zacznij czytać temat dokładnie a wtedy upominaj innych!!

zawsze się pytam o zasilacz, żeby się upewnić czy jest dobry, no ale dla ciebie to nie ma różnicy bo liczy się tylko nabijanie postów :expressionless: