Pomoc w wyborze radiatorów na Ramy

(Szczur93) #1

Witam! !!

SIemka chciałem się zapytać d\co do kupna radiatorow na pamiec ram...

chce zakupic radiatory tylko niewiem czy miedziane czy aluminiowe jaka jest roznica..?

http://allegro.pl/item384383545_super_a ... _fvat.html

http://allegro.pl/item384384839_super_r ... pc_fv.html

Które z tych dwóch??

(Klodi9) #2

miedziane lepiej przewodzą ciepło a aluminiowe są lżejsze

(dragonn) #3

Z tym się zgadzam ale dodam jeszcze że aluminium lepiej odaje ciepło do środowiska (z tego co ja wiem).

(Ciupa Michal) #4

szczur93 ,

podaj najpierw jakie masz ramy, bo osobiście uważam że radiatory na ramy nie są potrzebne gdy nie robisz naprawdę ostrego(extremalnego) OC :slight_smile:

(Szczur93) #5

Moje ramy to DDR2 667 Kingston 2x1GB oraz 4x1GB Goodram 667

To ktore mam wziasc aluminiowe czy miedziane?

(Ciupa Michal) #6

nie bierz żadnych, nie są ci potrzebne, właściwie radiatory na ramy są potrzebne tylko i wyłącznie do extremalnego OC, do wyciśnięcia z ramow ostatnich potów :wink:

PS. Jeśli nie będziesz robił extreme OC ramów to nie wyrzucaj pieniędzy w błoto :wink:

(Szczur93) #7

spookoo ale w moim kompie jest duza temp. wiec chyba kupie takie radiatorki ale jakie miedziane czy aluminiowe..?

(Klodi9) #8

ale czy w twoim kompie jest duża temperatura na ramach(daj screen z everesta) czy na innych podzespołach?

(Ciupa Michal) #9

Everest nie pokaże temp. ramów :wink:

szczur93 ,

jak już to wstaw do obudowy ze 2 wiatraczki Acutake 120, powinno pomóc

wstaw też screen z Everest Ultimate Edition z zakładki Podsumowanie > Czujnik :wink:

podaj parametry kompa :wink:

(Szczur93) #10

AMD Athlon X2 5200+

Asus M2AVM

GeFoorce 8800GT

2gb ram Kingston

Dysk 250GB

(dudpis) #11

Athlony chyba bardzo się grzeją. Może zamiast chłodzenia na ramy kup coś na proca.

(Klodi9) #12

najlepiej daj screen z everesta

(Ciupa Michal) #13

szczur93 ,

gruchacz (czyli ja) napisał:

zrób o co cię proszę :wink:

PS. jaki masz zasilacz (model i marka) ?

(Goodprogram) #14

po kiego grzyba powtarzasz 10 razy to samo ?! :x

i po co ci temp innych podzespołow jak on chce cos na ramy ? :expressionless:

może zacznij wreszcie pisać o tym co jest w temacie

i co to ma wspólnego z chłodzeniem na ramy ? =D>

(Alladynek) #15

Skoro w kompie wewnątrz masz wysoką temperaturę to radiatory NIC Ci nie dadzą. Tylko będą się gotowały w zupie jaką masz w budzie. Wystarczy 2 wentyle (1 przód wpycha powietrze, 2 tył wyciąga powietrze). Masz przeciąg w budzie więc nic Ci się nie kisi w wysokiej temperaturze. Jak dalej będziesz miał gorące RAMy to wtedy pomyśl o aluminiowych radiatorach. Więc najpierw czymś przewietrz budę potem pomyśl o czymś co będzie więcej ciepła oddawać do środka tej budy.

Dlaczego aluminiowe? Przy lekkim (braku) OC są wystarczające. Są tanie i lekkie.

Dopiero jak będziesz wyciskał ostatnie poty z kompa możesz pomyśleć o miedzianych, ale wtedy musisz w budzie zrobić huragan bo to ciepło gdzieś sobie musi pójść. Wentyl w zasilaczu nie wydoli a tylko sobie jeszcze to ciepło przyciągnie i sam będzie się jeszcze niemiłosiernie grzał.

Goodprogram - co z tego, że temat jest o czymś innym. Ludzie po prostu chcą mu dobrze doradzić i ochronić go przed zbędnym wydawaniem kasy. Jak ktoś napisze posta w jaki sposób ma popełnić samobójstwo to będziesz odpowiadał na jego temat czy raczej napiszesz nie na temat i będziesz starał się go odciągnąć od takich myśli? Tutaj także chodzi o samobójstwo (takie małe) swojego portfela.

(Goodprogram) #16

taa

powiedz mi to co on napisał ma wspólnego z tematem ?

szczerze ? nie znam go i co mnie to interesuje ? z takimi problemami to do księdza

(Klodi9) #17

zgadzam się z tym co napisał Alladynek a Ty goodprogram nie spamuj tylko doradź jak potrafisz

(Goodprogram) #18

Niech nie bierze żadnych bo dużo one nie dadzą przy zwykłym oc, pasuje ? :?

(Ciupa Michal) #19

jakbyś nie zauważył autor napisał coś takiego:

no ale przecież dla ciebie to nie ma różnicy, zacznij czytać temat dokładnie a wtedy upominaj innych!!

zawsze się pytam o zasilacz, żeby się upewnić czy jest dobry, no ale dla ciebie to nie ma różnicy bo liczy się tylko nabijanie postów :expressionless: