Pomoc w wyborze routera z Lan i WiFi do 200 zł

Witam wszystkich.

Jestem zmuszony zakupić router aby podzielić łącze internetowe w domu.

Łącze z kablówki ASTER U/D: 10Mb/1Mb zakończone modemem Motorola SBV5121E.

Do routera będzie podłączone ok. 3 komputery stacjonarne i do 4 laptopów (bezprzewodowo). To jest max, które może nie być spełnione w jednym czasie, ale może się zdarzyć.

Sygnał bezprzewodowy będzie miał do przejścia jedną ścianę, jednak w przyszłości router może zmienić miejsce pobytu i będzie potrzebna wymienna antenka.

Standardy WiFi to na pewno b i g, jeśli będzie n to fajnie, ale nie jest niezbędne. Cena ok. 200 zł.

Dodatkowo chciałbym mieć możliwość podzielenia dowolnie łącze np. dla siebie 6 Mb, dla reszty 4 Mb (z tego co wyczytałem potrzebna funkcja Traffic Manager).

Wiem, że takie tematy były, użyłem szukajki i przeczytałem mnóstwo postów, jednak technologie zmieniają się co chwilę i na rynku codziennie przybywa nowego sprzętu. Prosiłbym o podanie możliwie najlepszego i najstabilniejszego routera (lub innego rozwiązania) do kwoty 200 zł. Wiem że polecane tu to Linksysy, TP-Linki, Ovisilinki. Sam obejrzałem dużo modeli, ale zdecydować się nie mogę.

Pozdrawiam

Ja obecnie mam taki Linksys WRT54G2-EU i jestem zadowolony.

Ja do podziału łącza używam rutera TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR543G

Działa bez problemów 24h na dobę bez zawiechy. Rozdzielam łącze 1 Mb na 2 stacjonarne i 6 laptopów w bloku. Sąsiad na górze i dole bez problemów korzysta z neta i nie spomne już ze możemy sobie pograć wszyscy razem w sieci :slight_smile:

A czy warto dopłacić do routera LINKSYS WRT54GL? Czytałem o nim dużo dobrego a ma chyba trochę większą funkcjonalność i stabilność od reszty wymienionych wyżej urządzeń i spełnia również moje wszystkie kryteria. Dodatkowo jest na niego aż 36 miesięcy gwarancji. Tylko nie wiem czy dzieli łącze tak jak Ovislink i brak mu chyba tylko funkcji Watchdog.