Pomoc w wyborze słuchawek i karty dźwiękowej


(sebool12) #1

Witam

Jak w temacie, chciałbym kupić jakieś dobre słuchawki i kartę dźwiękową wszystko do 200zł.

Czekam na propozycje ;]


(Fokal) #2

Zakładając 100 na słuchawki i 100 na kartę to:

słuchawki: philips shp2700, sennheiser hd202/201, koss ur 40

Co do karty to z nówek miałbyś audigy se lub używkę 2zs, 2zs gold, jakbyś dobrze poszukał. Inna sprawa, że jeśli masz jakąś nowszą płytę główną to na niej najprawdopodobniej masz zintegrowaną dźwiękówkę, która nie będzie wiele (o ile w ogóle) odstawała od audigy se. Plus do audigy jest taki, że możesz zainstalować alternatywne sterowniki http://forum.purepc.pl/Sterowniki-Biosy ... 64306.html , a do audigy 2zs i 2zs gold sterowniki kx http://kxproject.lugosoft.com/faq.php?language=en#cards .


(Gural7) #3

Z tańszych polecam http://www.gral.pl/Creative+Labs+Audigy+SE+OEM_874.html , w połączeniu z paczką sterowników modujących na X-FI Audio jest nieźle,pod win7 niestety nie ma tych sterowników i trzeba się tylko nacieszyć albo sterownikami beta od Creative albo od Daniela K , paczkę 2.7 Augidy Support Pack,a jeśli chcesz mieć jakość,dobry support i brak problemu na win7 to polecam tą kartę http://www.gral.pl/Asus+Xonar+D1+PCI_702.html .Niestety trzeba trochę więcej dołożyć,słuchawki polecam te http://www.gral.pl/Creative+Labs+Fatal1 ... g_492.html lub te http://www.gral.pl/Sennheiser+Sennheise ... 0_015.html


(sebool12) #4

Płytę główną mam Asus M4A79XTD EVO, i korzystam z Windows 7. To według was opłaca się brać kartę dźwiękową?


(Gural7) #5

Tak,sam w jednym z komputerów z win7 posiadam Augidy Se i działa bez problemu na podanych w/w nieoficjalnych sterownikach,miałem też do czynienia z dźwiękówkami od Asusa i je także mogę spokojnie doradzić,czy warto brać?,kwestia do czego jest ci potrzebne,jak jesteś zapalonym słuchaczem muzyki i grasz na słuchawkach to uważam że warto.