Pomoc w wyborze szkoły

Przy odrobinie samozaparcia i edukacji przedmiotów zawodowych we własnym zakresie, możesz iść do LO, przygotować się do matury i iść na studia.

Uwierz, że uczelnia wyższa nawet nie spojrzy na to że wyszedłeś ze szkoły o profilu informatycznym… dla nich liczą się wyniki egzaminu maturalnego z rozszerzonej matematyki /fizyki/angielskiego itp.

A wybór szkoły pozostaw samemu sobie, nie będziesz miał później do nikogo pretensji :stuck_out_tongue:

hmmm nie lepiej liceum o profilu mat/fiz ? Musisz mieć zapał do matmy, bo o oceny na zaocznych to łatwo. Gorzej potem na studiach sobie poradzić.

Potwierdzam,

Studiuję na Politechnice Śląskiej i spory odsiew jest na fizyce i matematyce. Poza tym nie ma czegoś takiego jak “kierunek programowanie w C++”. Możesz mieć np. przedmiot “programy użytkowe i techniki multimedialne”, “informatyka”, “informatyka stosowana” i tam jako jeden z tematów, które będą, lub mogą być poruszane to C++. Z resztą nie wiem czy w ogóle jeszcze gdzieś uczą C++. Teraz wszędzie wykładany jest dotNET, czyli m.in. C#

Na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Informatyka, Wydział Elektroniki i Informatyki miałem pascala, c, c++, ml… a co jeszcze? Nie wiem, jestem na 3 roku, przyjmują wszystkich z maturą z matmy rozszerzoną, po 1 semestrze odsiew.

Co do C to naprawdę sporo mamy w tym języku, np pisanie sterowników, co by się silnik elektryczny kręcił wg tego, co wpiszemy… na klawiaturze 16 znakowej, do której sterownik też pisaliśmy w C, w nadchodzącym semestrze, na prawie każdym przedmiocie, będziemy coś pisać, teraz juz chyba w C++.

potwierdzam na elektronice i telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej tez piszemy w C. Jak wyzej pisałem, jesli powaznie myslisz o studiach to matma rozszerzona i fizy się poduczyć bo dużo osób rezygnuje właśnie przez poziom tych przedmiot. Ja za 2h mam egzamin z fizyki :smiley: Jakoś będzie