Pomoc w wyborze szkoły?

Witam , chodzę do 3 kl. gimnazjum i mam pytanie co powinien umieć technik informatyk , do jakiej szkoły najlepiej iść , i ogólnie jakby ktoś mi powiedział [chodzi mi o osobę która aktualnie chodzi do takiej szkoły] jakie są przedmioty i podstawawe info. otechniku informatyku :wink: thx za każdą odp. :smiley:

O mało co… technik informatyk, bo do tego tytułu dzieli Cię jeszcze 4 lata nauki i egzamin zawodowy.

Może nam powiesz skąd przybywasz, szklanej kuli nie mamy ;).

Urządzenia techniki komputerowej (UTK), pracownia urządzeń techniki komputerowej, systemy operacyjne, sieci komputerowe.

Więcej Ci nie powiem, bo osobiście wybrałem kierunek technika elektronika bo zbytnio nie kręci mnie granie w Counter-Strike czy w Deluxe Ski Jump co lekcje. Czasami żałuję wyboru, bo jest ciężko i będzie jeszcze ciężej :).

Pozdrawiam!

kwitek324 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeśli chcesz iśc do takiej szkoły to wypada umieć coś więcej niż grac w gierki, byłem w Lo o profilu informatycznym i sporo osób się przejechało na informatyce bo umieli grać w CS’a czy wowa a tutaj programowanie… na studiach informatycznych podobnie, sporo myślało że coś potrafi a okazuje się że lekko nie jest, Ja żałuje że nie poszedłem do technikum informatycznego, ale kiedy zaczynałem szkołę średnią to jeszcze nie było takiego w moim mieście, teraz gdybym miał możliwość to bym poszedł do technikum, ale z tego co wiem to egzamin zawodowy lekki nie jest…

Nie idź do technikum informatycznego, szkoda czasu.

Egzamin zawodowy jest łatwy i prymitywny. U mnie jedna osoba nie zdała części teoretycznej, wszyscy zdali praktyczną. Część teoretyczna ma pytania na poziomie:

Jak nazywa się szyna pamięci procesora?

a) USB

b) Microsoft

c) integer

d) FSB

Najtrudniejsza część egzaminu teoretycznego to pytania z zakresu BHP. Trzeba być chyba pijanym by części teoretycznej nie zdać. Trzeba mieć 50% z części teoretycznej by ją zdać.

Do części praktycznej trzeba się po prostu nauczyć jak pisać raport wykonania prac. Żadnych prac nie musisz wykonywać, nie musisz nawet włączać komputera. Po prostu czytasz zadanie, co takiego się stało no i piszesz raport wykonania prac. Jakieś 80-90% tego raportu jest identyczne niezależnie od tego jakie zadanie jest na egzaminie przy czym trzeba dostać minimum 75% by zdać egzamin. Zawsze przyczyną może być wirus, zawsze trzeba zrobić backup podczas prac, zawsze trzeba zalecić klientowi “używanie zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego z włączonym trybem monitora”, skanowanie dysku co jakiś czas, używanie silnych haseł, etc.

Nie musisz mieć jakiegokolwiek pojęcia o programowaniu by zdać egzamin zawodowy, najwyżej nie dostaniesz paru punktów.

U mnie część osób poszła do technikum umiejąc grać w CS-a jeżeli chodzi o informatykę i wyszła z z wiedzą poszerzoną o to jak zainstalować flasha dla Firefoksa w Windowsie bez uprawnień, jak grać w SkiJump i Armagetron (na openSUSE).

Przedmioty: Programowanie strukturalne (najczęściej Pascal), programowanie obiektowe (najczęściej C++), urządzenia techniki komputerowej, multimedia i grafika komputerowa, systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe (czyli używanie Worda i Excela), technologia informacyjna (czyli używanie Worda i Excela raz jeszcze) i jakaś specjalizacja.

Wszystko potwierdzam, dodam od siebie że też jestem po “technikum informatycznym” i patrząc z perspektywy czasu, to jedynie skoki na poziomie 240m w SkiJumping pozostały. Trochę żartu, ale taka niestety prawda. Jak dobrze pamiętam to chyba na systemach oper. i sieć komp. mieliśmy z takim kolesiem co nic sam nie kumał, raz dał nam routery do skonfigurowania i sami specjalnie ustawialiśmy źle skonfigurowany a on mówił ze jest dobrze a tak, to bicie rekordów w skijumping i darcie ryja na cała szkołe jak ktoś kogoś przebił, wtedy było fajnie ale teraz może nie wszystkim to wyszło na dobre.

Również dużo zależy od poziomu nauczania w szkole, do takiej co większość średniaków się dostaje to nie ma co iść.

Weż pod uwagę czy po technikum chcesz gdzieś dalej iść, ktoś powie ze za wcześnie decydować co będzie za 4 lata itp, no ale coś trzeba zaplanować, trzeba pomyśleć czy średnie wykształcenie to max Twojej ambicji czy nie.