Pomoc w wyborze tabletu do 1000PLN

(pdjemba) #1

Witam. Myślicie, że w takim przedziale cenowym ten tablet jest dobrym rozwiązaniem?

http://allegro.pl/tablet-shiru-shogun-10-power-4x1-4ghz-2gb-16g-ips-i2952043031.html

Wydaje mi się, że bateria może okazać się za słaba.

Proszę, wrzucajcie własne propozycje i opinie :slight_smile: Pozdrawiam

(dragonn) #2

Tablet bardzo atrakcyjny, trzeba przyznać, ale marka nadal jakaś taka nie tak, ja jednak bardziej ufam markowym sprzętowi - jeżeli nie musi być 10 cali to w tej cenie dobry będzie Nexus 7. Samsung też ma jakieś tablety w tej cenie. Jednak kupienie czegoś markowego daj ci raczej pewność że sprzęt będzie działa dobrze i wsparcie producenta będzie lepsze - a do tego tablety markowe zazwyczaj dostają również dużo lepsze wsparcie nieoficjalne :wink: , głównie z względu na popularność.

(pdjemba) #3

Myślałem nad Nexusem 7 ale ma gorsze parametry i jest praktycznie do nabycia w tej samej cenie :slight_smile: Jest różnica między 7" a 10", a ja też patrze pod kontem dobrego wyświetlacza, gdyż chcę go używać do czytania e-booków. Myślę jednak, że 7" z powodzeniem wystarczy, a faktem jest że markowy sprzęt to markowy.

A co powiedział byś o takim: http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-tab-a501-16gb-modem-3g-fv-i2940475615.html ?

(sadaj72) #4

Samsung montuje jakieś stare omapy, pewnie kupili tego kilka palet i nie mają co z tym zrobić.

W tej cenie albo coś niemarkowego ale z mocnym cpu, albo mniejszy nexus który słabsze parametry rekompensuje bardzo dobrym wsparciem.

7 cali jest lepszym wyborem w tym wypadku.

(dragonn) #5

Oj tak, Acer to już prędzej, praktycznie głównie konkurent mojego tablet - mam ASUS TF300T, pewnie gdyby nie fakt że ASUS posiada po prostu świetną stację dokującą zdecydował bym się na Iconię, ale tak wolałem dopłacić do TF300T.

(sadaj72) #6

Co to za wersja tegry 2 która konkuruje z tegrą 3 :?:

(dragonn) #7

Aj, nie zauważyłem, wiem że jest Iconia na Tegrze 3, zaraz to chyba A510, pomyliły mi się oznaczenia :roll: . Chyba jednak ciężko znaleźć coś z 10 cali na 4xA9 czy 2xA15 markowego poza Nexus 7. Sorry za małą pomyłkę :wink: .

(pdjemba) #8

Czyli wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem, aby nie przepłacić, będzie wybór Nexusa 7?

(dragonn) #9

Tak, jeżeli zależy ci na czymś markowym to tak. A co do czytanie e-booków to zgodzę się z sadaj72 że 7 cali się bardziej sprawdzi - bardziej poręczne, 10 cali się lepiej sprawdza przy czytaniu www czy jeżeli planujesz zastąpić w pewnej części PC użyciem tableta.

(pdjemba) #10

Super! Dzięki za opinie i za pomoc. Pozdrawiam :slight_smile: