Pomoc w wyborze tabletu do 1000PLN

Witam. Myślicie, że w takim przedziale cenowym ten tablet jest dobrym rozwiązaniem?

http://allegro.pl/tablet-shiru-shogun-10-power-4x1-4ghz-2gb-16g-ips-i2952043031.html

Wydaje mi się, że bateria może okazać się za słaba.

Proszę, wrzucajcie własne propozycje i opinie :slight_smile: Pozdrawiam

Tablet bardzo atrakcyjny, trzeba przyznać, ale marka nadal jakaś taka nie tak, ja jednak bardziej ufam markowym sprzętowi - jeżeli nie musi być 10 cali to w tej cenie dobry będzie Nexus 7. Samsung też ma jakieś tablety w tej cenie. Jednak kupienie czegoś markowego daj ci raczej pewność że sprzęt będzie działa dobrze i wsparcie producenta będzie lepsze - a do tego tablety markowe zazwyczaj dostają również dużo lepsze wsparcie nieoficjalne :wink: , głównie z względu na popularność.

Myślałem nad Nexusem 7 ale ma gorsze parametry i jest praktycznie do nabycia w tej samej cenie :slight_smile: Jest różnica między 7" a 10", a ja też patrze pod kontem dobrego wyświetlacza, gdyż chcę go używać do czytania e-booków. Myślę jednak, że 7" z powodzeniem wystarczy, a faktem jest że markowy sprzęt to markowy.

A co powiedział byś o takim: http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-tab-a501-16gb-modem-3g-fv-i2940475615.html ?

Samsung montuje jakieś stare omapy, pewnie kupili tego kilka palet i nie mają co z tym zrobić.

W tej cenie albo coś niemarkowego ale z mocnym cpu, albo mniejszy nexus który słabsze parametry rekompensuje bardzo dobrym wsparciem.

7 cali jest lepszym wyborem w tym wypadku.

Oj tak, Acer to już prędzej, praktycznie głównie konkurent mojego tablet - mam ASUS TF300T, pewnie gdyby nie fakt że ASUS posiada po prostu świetną stację dokującą zdecydował bym się na Iconię, ale tak wolałem dopłacić do TF300T.

Co to za wersja tegry 2 która konkuruje z tegrą 3 :?:

Aj, nie zauważyłem, wiem że jest Iconia na Tegrze 3, zaraz to chyba A510, pomyliły mi się oznaczenia :roll: . Chyba jednak ciężko znaleźć coś z 10 cali na 4xA9 czy 2xA15 markowego poza Nexus 7. Sorry za małą pomyłkę :wink: .

Czyli wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem, aby nie przepłacić, będzie wybór Nexusa 7?

Tak, jeżeli zależy ci na czymś markowym to tak. A co do czytanie e-booków to zgodzę się z sadaj72 że 7 cali się bardziej sprawdzi - bardziej poręczne, 10 cali się lepiej sprawdza przy czytaniu www czy jeżeli planujesz zastąpić w pewnej części PC użyciem tableta.

Super! Dzięki za opinie i za pomoc. Pozdrawiam :slight_smile: