Pomoc w wyborze telefonu - Nokia c2-01 czy Samsung S3350?

Witam serdecznie!

Prosiłbym o pomoc w wyborze telefonu dla mnie.

W tej chwili biorę pod uwagę dwa modele:

Nokie C2-01 i Samsunga S3350 (Ch@t335) w telefonie będę korzystał głównie z aparatu (zależy mi na dobrych jakościowo zdjęciach) i odtwarzacza MP3 (dobra jakość) oraz wygodzie i prostocie użytkowania.

Posiadam Play Mixtura All Inclusive i pakiet 250MB co miesiąc w związku z tym dobrze by było gdyby telefon dobrze sobie radził z internetem (niekonieczne 3G)

Telefon powinien również wytrzymać okres ok. 2lat (jeśli wytrzyma więcej to super)

Proszę o powiedzenie, który z tych dwóch telefonów najbardziej spełnia w/w warunki lub zaproponować coś w granicy 200-270zł oczywiście nowe i z gwarancją.

Poniżej zamieszczam porównanie tych dwóch modeli:

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4775/4802/0/0/

Pozdrawiam

No na papierze wynika że Nokia jest lepsza. Cena jest dość podobna.

Jeśli miałeś już Nokię to na pewno ona będzie prosta w użytkowaniu. Chyba ze wolisz klawiaturę…

Co do dźwięku - najlepszy wg mnie jest SE;-). Z Nokiami jest róznie, Samsungi grają jako tako.

Aparat - i tu jest problem. Bo z tego co widzę Samsung robi lepsze jakościowo foty, ale ten model ma aparat 2Mpix, co w porównaniu do nowszej Nokii z 3Mpix aparatem może być i lepszy lub gorszy. Miałem aparat 1.2Mpix Nokii - to była masakra, niektóre foty na MMSy się nie nadawały (czyli 0.3Mpix)

Nokia ma znowu 3G - jeśli korzystasz z Internetu przy pomocy czegoś innego niż Opery Mini to na pewno ci się przyda. No i do wiedeorozmów się przyda, o ile ta Nokia obsługuje. Na te 250MB OM jest akurat, ja na EDGE wykorzystuję więcej, a na 3G to można się czasem nieźle bujnąć i przelecieć limit.

Ja bym chyba rzucał monetą… bo wybór jest trudny.

Właśnie SE to już nie chcę, bardzo się zawiodłem na Elmie i właśnie jego sprzedaję i biorę coś innego.

Najbardziej zależy mi na zdjęciach, bo dużo fotografuję a nie zawsze mam cyfrówkę ze sobą, dlatego Nokia wydaje się najlepsza chociaż kiedyś miałem Samsunga i też robił fajne fotki jak na 2mpix.

Serio trudny wybór.

Ja kupiłem coś innego od klasyka, mianowicie Samsung Galaxy 3. Fotki robi 3.2Mpix, ma AF, obsługuje duże karty SD (16 albo 32GB), ma dużo aplikacji do obróbki zdjęć w trakcie robienia i po zrobieniu. Poszukaj trzeciego i czwartego gracza do ww. telefonów, być może całkowicie odmiennego, będzie Ci łatwiej.

Ja proponował bym poszukać jakiegoś dotykowca jeszcze (np. ww) oraz jakiegoś BlackBerry, który widziałem że robi naprawdę dobre fotki (jakiś BB Bold).

Szczerze to brałem jeszcze pod uwagę Samsunga Star II S5260 ale nie jestem przekonany do dotykowców i jego tylniej klapki (na filmach zachowuje się jak żuta przez rok guma)

innych propozycji nie mam, chyba że Wy coś zaproponujecie.

Cena od 200-270zł za nowy telefon z gwarancją, używki nie wchodzą w grę.

Spróbuj poszukać Samsunga Galaxy Mini :slight_smile: to stosunkowo nowy model, może dostaniesz używany ale tylko przez parę dni więc będzie jak nowy.

Myślę, że znalezienie go w cenie 270-290zł jest możliwe.

Galaxy Mini wydaje się najlepszym połączeniem wszystkich potrzebnych mi funkcji.

Czy ma ktoś może jakieś spostrzeżenia na temat tego telefonu ?

Jest on dość nowy więc jest mało opinii.

Polecam zajrzeć na Youtube. jest tam kilka dobrych Recenzji tego telefonu.