Pomoc w wyborze telefonu

Witam!

Chciałbym zmienić sobie telefon.

Bardzo napaliłem się na Nokie 6680, ale naczytałem się dużo opini że telefon bardzo wolno chodzi i często się zawiesza.

Najlepiej by było aby to był telefon z Symbianem, z odtwarzaczem mp3, aparatem min. 1.3 MP, i slotem na karty pamięci.

Kwota jaką mam do dyspozycji nie jest zbytnio wygórowana: max 450zł.

Telefon może być używany.

allegro nie gryzie

kazdy telefon z symbianem wolno chodzi , do tej pory miałem se k750i i chodziłą szybko ale od środy mam nokie n70 i chodzi troche wolniej ale już się przyzwyczailem , a zresztą rekompensuje to wszystko swoimi mozliwosciami np gry z GBA , n-gage itd …

No nie powiedziałbym, że każdy telefon z symbianem wolno chodzi. ja wcześniej nigdy nie miałem symbiana, moje poprzednie telefony to (z tych ostatnich) k500i, k700i i w300i. Jakiś czas temu nabyłem nokię 6120 i nie mogę narzekać na szybkość działania. Jedynie z głównego ekranu chcę bezpośrednio wejść do folderu “wiadomości”… to od chwili naciśnięcia klawisza funkcyjnego do wejscia do folderu zajmuje to ok 1,5 sek… sprawdzałem ze stoperem ;). Poza tym wszystko śmiga bardzo szybko, a czasem o wiele szybciej niż w moich poprzednich telefonach. np w w300i gdy miałem zapełnioną skrzynkę smsami, a chciałem dostać się do jakiegoś smsa w środku i przewijałem wiadomości… bardzo szybko… to telefon dostawał zadyszki… a tutaj mogę mieć 100 czy 150 wiadomości i przewija się tak szybko, że nie sposób przyhamować telefonu… tak samo galeria… tak samo jeśli chodzi o poruszanie się po menu… wczytywanie gier czy aplikacji… a mam już ich trochę w telefonie ;). Będąc przy wczytywaniu gier i programów oraz wychodzeniu z nich, to podobnie jak z przeglądaniem smsów, jestem zaskoczony szybkością… która wręcz deklasuje moje poprzednie fony :).

Szkoda, że nie możesz wydać trochę więcej na telefon, bo poleciłbym Ci właśnie nokię 6120.

Ja polecam n-gage , ale nie ma aparatu i IRDY .

Ma karte pamięci mp3 bluetooth wejście mini-usb.

Jeśąli masz karte większą niż 128 mb możesz sobi wgrać odpowiednio skonwertowane filmy

ja nie polecam n-gage bo to nie udany wynalazek , lepiej kupic cos z symbianem i wgrać emulatory i mieć Game Boy , Game Boy advance , N-Gage

a co do 6120 to w tej cenie co jest ten telefon to można mieć o wiele lepsze i ładniejsze … np n73 , n80 , e65 , ten 6120 to niezbyt udany telefon , czytałem różne opinie na kilku forach …

Jeśli chodzi o urodę… to kwestia gustu… 6120 bardziej mi się podoba niż N73… ale już E65 jest ładniejsza ;).

Czy lepsze? E65 jest lepsza ale N73?

biorąc moją nokię właśnie się nad tymi modelami zastanawiałem… N73 czy 6120.

W czym jest lepsza N73?

  • świetny aparat

  • większy wyświetlacz

W czym jest lepsza 6120?

  • szybszy procesor i więcej pamięci RAM- różnica w pracy na telefonie jest zauważalna. Na N73 czuć, że tam jest symbian, na 6120 nie odczuwa się tego w użytkowaniu. Pracuje tak szybko jak dobrej klasy telefon bez systemu.

  • Nowszy system

  • wyświetlacz ma więcej kolorów

  • nie ma dżojstika… a już o awariach dżojstików w N73 na necie trochę znalazłem

  • Ma mini USB! - duża zaleta :slight_smile:

  • Jest moim zdaniem lepiej wykonana.

Polecam przeszukać fora… np symbianos… itd… jedynie czego się czepiają to, to, że ma mały wyświetlacz i gorszy aparat w porównaniu z N73.

Naprawdę tutaj mnie nie zakasujesz ;)… bo nie kupowałem w ciemno… założyłem parę wątków na różnych forach, sprawdzałem testy i opinie… prawie tydzień… zanim zdecydowałem, że jednak z tej dwójki wolę 6120 ;). A i byłem też w komisie, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście ten wyświetlacz jest taki mały ;).

6120 to jeden z najbardziej udanych modeli Nokii :slight_smile: A wykonanie i spasowanie telefonu jest wzorcowe

Pozdrawiam :slight_smile:

N73 ma lepszy aparat, wyświetlacz większy z 256k kolorów, różniucy między 256k kolorów, a 16 milionów raczej nie da sie zauważyć. Ponadto N73 ma wbudowane głośniki stereo z dźwiękiem przestrzennym.

Nie będe ci polecał 6120, bo w życiu jej na oczy nie widziałem (tylko na zdjęciach), ale jest dużo opinni że to jest najszybszy symbianowiec na rynku, ale mimo wszystko n73 całkiem przyzwoicie chodzi.

A tak, dźwięk przestrzenny i głośniki stereo :). Fakt. Jeśli chodzi o głośność to nie ma zbytniej róznicy, ale jeśli chodzi o jakość, to N73 na głośnikach gra lepiej… 6120 jakby za bardzo basuje.

No i N73 ma pojemniejszą baterię… nie wiem jak to sie przekłada na użytkowanie, bo w końcu ma większy wyświetlacz, więc i więcej prądu ciągnie. Kolega mówił, że mu średnio trzyma 3 dni… maksymalnie 4. U mnie średnio 2 dni, maksymalnie 3. Ale takie porównanie musiałaby przeprowadzić jedna i ta sama osoba. Bo nie wiem jak intensywnie on użytkuje swój telefon.

U mnie 2 dni przy 30 sms-ach dziennie, 2-3 rozmowach po 5 -10 minut, 30 minut grania dziennie lub jeden cały 1,5 godzinny film w ciągu dwóch dni oraz kilka zdjęć dziennie lub kręcenia video. On natomiast pisze o wiele mniej smsów-prawie wcale i nie ogląda filmów na telefonie… za to wiele więcej gada, gra… zdjęcia podobnie… więc ciężko porównać.

Dał mi się pobawić telefonem ale nie na tyle długo, żebym mógł to sprawdzić ;).

Żeby nokię 6120 równie komfortowo się obsługiwało jak N73 - chodzi o wielkość czcionki w menu i podpisach, trzeba wgrać program Font Magnifier… ja ustawiłem czcionkę na 107% i już różnicy się nie odczuwa.

Za to przy przeglądaniu zdjęć i grach ma się wrażenie lepszej jakości i ostrości obrazu w noki 6120… to ze względu na wielkość wyświetlacza przy takiej samej rozdzielczości. Wszystko jest ostre jak żyleta.

Dge co to znaczy nieudany ??

A pozatym n-gage ma symbiana

Ale bardzo starego (Symbian 6.1) i w dodatku jest bardzo wolna (CPU 104MHz)…

PS. A tak z ciekawości powiem, że nowe Symbianowce Nokii mają procesory dwurdzeniowe np. N73 :mrgreen: Kiedyś znalazłem szczegółową specyfikację na stronię Nokii. Teraz tego nie potrafię znaleźć…

Ooooo DWURDZENIOWCE :slight_smile: A nokia 6120? Szkoda, że nie pamiętasz gdzie to można znaleźć :(… zawsze jakaś ciekawostka :).

A jeśli chodzi o sprzętową akcelerację 3D? wiem, że nokia N95 ma coś takiego… jakiś inny jeszcze model telefonu to oferuje?

Bo robiłem test SPMarkiem Java06

do pobrania tutaj - http://www.futuremark.com/download/?spmarkjava06.shtml

i wyszło mi 3505… ale to za dużo mi o technicznych sprawach telefonu nie mówi :wink:

SE P990i, W950i, P1i, Nokia N93i, N95

Te dane techniczne były na oficjalnej stronie Nokii. Jak to znajdę to zaraz dam linka.

To warto kupić tą Nokie 6680, czy może cos innego w tym przedziale cenowym.

Lepiej kupić 6630 albo N70, mają CPU 220MHz i są naprawdę szybkie.

Mam 6630 i mogę ci ją polecić. A te opinie że symbian jest wolny i się zawiesza to piszą głupki z gimnazjum co nie potrafią się obsługiwać nawet długopisem.

___________________________________________________

Co do tych procesorów dwurdzeniowych to znalazłem tego linka!

http://www.forum.nokia.com/devices/E65

Z tego wynika że np E65 ma procka dwurdzeniowego!

Ale 6120 już nie:

ja słyszałem że symbiany po wciśnięciu jakiegosprzyciusku czy cośtakiego reagujątak jak na wciśnięcie CTRL+ALT+delete w komputerze i można pozamykać niepotrzebne aplikacje. ale nie wiem na ile to prawda powiedział mi to kolega słyszał ktoso tym?

Gdasz takie głupoty że szkoda słow! Według ciebie N73 N80 I E65 są o wiele lepsze? Co do ostatniego mogę się zgodzić jest lepszy poprzez wlan, ale wydawać o 500zł węcej za wlan jest czystą głupotą. Co do N73 i N80 to do pięt nie sięgają 6120. N6120 bije je na głowe oprogramowaniem, wyświetlaczek i dźwiękiem. Miałem długo te telefony a teraz testuje 6120 i śmiało mogę powiedzieć, że jak na symbiana jest to bardzo udany model. Prosze podaj mi linka gdzie się naczytałeś że to nieudany model? Głupoty gadasz i tyle.

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 20:42

Nokia 6120 nie posiada dwurdzeniowego procesora, ale za to ma bardzo szybki procesor 369mhz, który jest na ten czas najszybszym telefonem z symbianem. Co do dwurdzeniowych to jest to całkiem OK ale przy robieniu kilku operacji na raz, chodź nie wiem czy to się sprawdza na tyle, żeby przegonić procesor 6120, raczej niesądze.

Głupoty gadasz. 369MHz ma N5700 i kilka innych.

PS. “Trochę” przesadzasz z tym chwaleniem 6120…

Naciskasz i trzymasz przycisk “MENU” te kwadraciki

Ok przeoczyłem tą N5700. Czemu przesadzam? Jest jeden z najlepszych telefonów pod symbianem. Zresztą jest dużo zadowolonych użytkowników, przedewszystkim żadnych nie miłych niespodzianek typu: awarie. Jakie czesto maja miejsce w nokiach N-series. :slight_smile:

Taaa… tylko ile osób w polsce ma tą 6120. O awaryjności pogadamy za pół roku.