Pomoc w wyborze telefonu

W najbliższym czasie kończy mi się umowa i chciałabym kupić sobie nowy telefon. Zależy mi na MP3 i dość dobrym aparacie (najlepiej takim, który spokojnie zrobi czytelne zdjęcia kser, notatek itp., nie jestem pewna czy 2 Mpix wystarczy…?). Zaproponowano mi w salonie 5 modeli za w miarę rozsądną cenę. Bardzo proszę o pomoc w wyborze, ewentualne wskazanie wad i zalet tych modeli lub inne propozycje:-)

Rozważane telefony:

  1. Nokia 5220

  2. LG KE970 Shine

  3. Nokia 6300

  4. Samsung U700

  5. Samsung U800

LG od razu odpada, słaby aparat - miałem z nim dużo do czynienia, sam telefon też kiepski. Na Twoim miejscu wybrałbym któryś z Samsungów - ja polecam U700. Ze względu, że obsługuje także na to, że obsługuje sieci: 850, 900, 1800, 1900 i WCDMA, a Samsung U800 tylko GSM 900, GSM 1800, GSM 1900. Te sieci przydadzą Ci się np. przy wyjazdach za granicę, gdzie obowiązkowa sieć jest inna niż u nas czyli nie 900. Im ich więcej tym lepiej,

Pozdrawiam,

Adrian.

Nie napisałas niestety o jakiego operatora chodzi i o jaką ofertę.

Nie wspomniałaś także słowem o swoich priorytetach.

Dlatego mogę tylko zasugerować co sam bym wybrał.

LG Shine - możesz sobie odpuścić, zdecydowanie najsłabsza słuchawka spośród ww.

Nokia 6300 - klasyczny ładny i dobrze wykonany telefon, ale niesamowicie prądożerny.

Samsung U700 - tylko jeśli przedkładasz stylistykę i dobry aparat nad wykonanie i trwałość materiałów. Mnie slidery nie kręcą.

Samsung U800 ma najładniejszy wyświetlacz i 1gb pamięci wbudowanej, ale od czego są karty pamięci. Po za tym aparat 3mpix.

Muzyczna Nokia 5220. Nieco mocniejsza bateria, obsługa YouTube, radio z RDS.

Wybierałbym między tymi dwoma.

Samsungi odpadają bo mają takie zj***ne sofy że pała boli więc Samsunga nawet nie bierz miałem dwa i były to moje dwa najgorsze telefony jakie miałem :confused:

Ten LG ma mój kolega w klasie i mówił mi, że ta “rolka” (nieiwem jak to się nmazywa ^^) to straszny badziew i nieprecyzyjna, jak widziałem zdjęcia robione tym telefonem to myślałem że pade ze śmiechu :slight_smile: no i video, zresztą sama zobacz

jak na 2 Mpx to słabiutki niestety :/ no i u mojego kolegi już coś trzeszczy jak rozsuwa i zasuwa telefon :/

A co do Nokii to jest problem bo obie mają coś co by się przydało w jednej :slight_smile: np 6300 ma spoko wyświetlacz 16 mln kolorów a 5220 256 tys. kolorów ale za to 5220 ma bardziej pojemną baterie 1020 mAh a 6300 ma 860 mAh. Nie bawiłem się 5220 więc nie powiem jak się pisze na niej smsy ale bawiłem się 6300 i bardzo fajnie się pisało. Pamięć wewnętzrną ba większa 5220 bo ma 30 Mb a 6300 7,6 czy coś takiego ale tak czy tak pewnie będzie tzreba kupić karte choćby po to żeby mieć wszystkie ulubione pisenki :smiley:

Podsumowując ja bym brał Nokie 6300 wydaje mi się najlepszym telefonem z tych które napisałaś. Ale nie opieraj się tylko na moich spostzreżeniach po googluj troche i tam napewno znajdziesz wideo recenzje, opisy każdego telefonu no i opinie:) Pozdrawiam

@kedaa, to że samsungi mają wg ciebie z…e softy to pewnie wina tego że nie można wstawic głupawej mp3 za dźwięk sms…Mają za to najbardziej stabilne oprogramowanie. Widać chłopie, ze znasz sie na komórkach.

A wrcając do tematu. Samsung u800 bedzie najlepszym wyborem, z racji wiekszego aparatu, bardzo dobrego wyświetlacza, który chociaż nie ma 16M kolorów to i tak jest o wiele bardziej przejrzysty. Jako że waznymi cechami telefonu uznałaś dobry aparat/wyświetlacz to bedzie wybór optymalny.

Jak to nie ma jak ma?

Hahahaha weś wgraj przez kabelek głupią grę Java do Samsunga… po prosu Żal!! następna rzecz jak już się wgra jakąś grę (oczywiście tzreba specjalny programik i wpisywać głupie kody w telefonie…) to spróbuj przez BT w nią zagrać…nie da się… heh normalnie szkoda gadać. Smsy jak wspomniałeś to też kolejny bezsens, dlaczego nie można ustawić jakiego się chce dzwięku jako sms?? kolejny samsung który nie ma takiej możliwości… następna rzecz motywy… nie ma :slight_smile: a co do stabilności oprogramowania … rzadko mi się zawieszały te samsungo co miałem ale… co tam się miało zawiesić?? odtwarzacz?? buahaha bo za dużo funkci to nie ma tam które by miały zawiesić telefon…

Nie wiem czy sieć ma jakieś znaczenie… (Orange, abonament 35 zł)

Po pierwszej selekcji LG rzeczywiście odpada…

Nie zauważyłam też, że nie wszystkie mają radio (wydawało mi się to oczywiste skoro jest MP3…). Tak więc radio dołączam do wymagań :smiley:

Co do Samsunga U800… Czytałam, że nie posiada klawisza C. Czy to w jakiś znaczący sposób utrudnia korzystanie, czy raczej kwestia przyzwyczajenia?

Aparat… W salonie powiedziano mi, że nie zauważę różnicy między 2 a 3 Mpix. Czy to prawda???

MP3… Ważne żeby była, a jak ktoś wyżej napisał - kartę zawsze można kupić :slight_smile:

Dodam jeszcze, że obecnie używam Samsunga E250. Najbardziej przeszkadza mi możliwość tworzenia jedynie 4 playlist po 30 piosenek, oczywiście aparat i 4 standardowe dźwięki smsa (nie w każdych warunkach niestety słyszalne…). Do trzeciej wady jestem jednak w stanie się przyzwyczaić;-)

Generalnie moje korzystanie z telefonu opiera się głównie na smsach, telefonach, słuchaniu muzyki, fotkach. Korzystam też często z notatnika i kalendarza. No i oczywiście budzika :smiley: Pozostałe funkcje są używane sporadycznie.

W salonie nie zaproponowano mi żadnego Sony Ericssona. Może wy macie jakieś propozycje?:slight_smile:

Pozdrawiam,

Asia :smiley:

Prawda, ilość Mpix nie wpływa na jakość zdjęcia tylko na jego rozdzielczość. Wybierając aparat nigdy nie kieruj się ilością Mpix tak jak robi to wielu.

To w takim razie po czym poznać, który telefon robi lepsze zdjęcia?

Znajdź zdjęcia robione danym aparatem i sama oceń, który robi lepsze fotografie.

Dobrze jest gdy aparat posiada autofocus.

Zajrzyj tu http://www.mgsm.pl/katalog/samsung/sghu700/zdjecia/

Znajdziesz tam nie tylko opisy telefonów, ale również zdjęcia nimi wykonane.

Znajomy zaproponował mi rozważenie jeszcze 3 modeli.

  1. Sony Ericsson C902

  2. Sony Ericsson K850i

  3. Sony Ericsson C702

Co o nich sądzicie? Spodobał mi się pierwszy, SE C902 (robi super zdjęcia, ciekawie wygląda…). Jednak jest dość drogi:/ Czy warto poważnie się nad nim zastanowić, czy też jest jakaś tańsza, podobna opcja? :smiley: (na czym mi zależy napisałam wcześniej)

Po opiniach użytkowników, oraz po próbkach wrzuconych np na http://www.flickr.com/ czy http://www.esato.com/phonephotos/ lub http://www.telepolis.pl/forum/album.php oraz na wielu innych portalach.

Ma to znaczenie, bo Orange (inni operatorzy zresztą też) mają tendencję do wciskania klientowi drogich telefonów w umowach 2 i 3 letnich.

Często lepiej przedłużyć umowę bez telefonu, biorąc np minuty i dodatkowe usługi a telefon kupić w sklepie lub na Allegro.

Nie daj się zrobić w balona.

Przelicz czy aby telefon w Orange na serio się opłaca (to że dają Ci go nieco taniej nic nie znaczy bo wciskasz się w umowę 24 lub 36-miesięczną bez innych gratisów).

@kedaa

to wgraj sobie 100 gier, dołącz 300 motywów, i nie wiem ile dzwonków sms… potem uruchom telefon - oj zwiesił się… uruchom znowu - biały ekran…

a na koniec po walce w grach zaczną ci się klawisze łamać - SE W580, W595, dżojstik siądzie (K800), telefon zacznie wykazywać cechy zawirusowania (nokie z symbianem lub win mobile).

O wiele bardziej stabilność softu i niezawodność telefonu są cechą ważniejszą niż “tralalala esemesik za…la”, a samsungi właśnie za to cenię. Zresztą nie tylko ja, bo z mało komu znanej firmy samsung stał się wiceliderem rynku (a nawet liderem, bo nokie od dawna były kupowane, i wiele ludzi jeszcze myśli komórka = nokia (tak jak komp = windows).