Pomoc w wyborze telewizora 4K do 2000 zł

Oho…tylko te PQI to jest jakiś własny wymysł Samsunga, także odzwierciedlenie w rzeczywistości może mieć nijakie. :stuck_out_tongue:

Wiadomo że nie będzie to co np TV za 8 tyś. ale by był w miarę najlepszy w tej cenie do 2 tyś lub ew. nieco drożej

Napisze tak z praktyki to 4k to ma jakikolwiek sens w telewizorze dopiero przy rozmiarze 55 cali, no może 50, a w tych najmniejszych telewizorach z 4k to głownie marketing. Z drugiej strony telewizorów FullHD coraz mniej w sprzedaży, więc rozumiem wybór.
HDR w tańszych TV to też marketing, gdyż tanie telewizory mają zbyt mała jasność żeby oddać odpowiedni efekt.
Co do SmartTV, to w sumie każdy model trochę lepszy od najtańszych go ma. Uważam że większość jego funkcji jest zbędna lub kiepsko działa, ale ta najważniejsza czyli obsługa różnych platform z treściami wideo jest bardzo przydatna i wygodna w obsłudze (w przeciwieństwie do różnych kombinacji typu malinka, która nie ogarnia nawet najnowszych kodeków wideo). Jeśli będziesz używał tylko YT czy Netflixa to w sumie każdy SmartTV to ma, jeśli będziesz też chciał korzystać z innych to musisz sprawdzić czy dany serwis jest przez dany SmartTV obsługiwany, w Polsce najwięcej (chyba wszystkie) serwisów obsługuje system w Samsungach.

Osobiście kupiłbym model zbliżony do tego który podał @panicagaming ale z poprzedniego roku, różnica w cenie spora np. https://www.komputronik.pl/product/391800/samsung-ue43mu6102.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

1 polubienie

Ja chyba dzisiaj kupię Samsunga UE43NU7092. W promocji jest w kilku sklepach poniżej 1500zł (np. NeoNet).

No to może właśnie nad tym modelem się zastanowię tymbardziej że różnica cenie to z 5 stówek. Jak dla mnie to całkiem sporo.

Ja polecam ten https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-ue43mu6102.html dobry telewizorek i dobrze sprawuje jako monitor do pc ma niski input lag.

@Michal_88:
Co do SmartTV, to w sumie każdy model trochę lepszy od najtańszych go ma. Uważam że większość jego funkcji jest zbędna lub kiepsko działa, ale ta najważniejsza czyli obsługa różnych platform z treściami wideo

Wystarczy dokupić jakiś sensowny TV BOX 4K 2GB/16GB, i każdy najprostszy SmartTV, dostaje “drugie życie”

Nawet te bez SmartTV dostają, choć mnie osobiście wystarcza Chromecast, w końcu chodzi o platformy wideo, a niepotrzebne są mi w telewizorze przeglądarka, gierki, pogoda, serwisy informacyjne i co tam jeszcze dają, od tego mam smartfona i kompa.

Tak wgl mam dekoder z Netia Player tak nawiasem. Telewizję dostałem w cenie internetu. Tylko leży póki co się kurzy bo właśnie nie mam samego telewizora :stuck_out_tongue: Zresztą i tak ja z tego całego smart tv to jedynie youtube i netflix bym korzystał. Przeglądarka nawet zbędna bo od tego mam komputer lub smartfon. Dlatego najważniejsza jest jakość obrazu pod gry z konsoli i pod filmy z tv. Dźwięk też w miarę przyzwoity by był bo raczej soundbara nie będę kupować. A i czasem bym jakieś teledyski zapuszczał. Chwalę sobie też to jak jest na TV Samsunga ojca że w prosty sposób można bezprzewodowo wyświetlić zdjęcie lub filmik z telefonu na TV.

Rewelacyjny komentarz z ceneo.pl, aż mnie “chwyciło za serce”

Marzena:
Przy nim wyjątkowy i magiczny czas wspólnie mamy . Według mnie to bliscy obok mnie, Wspólnie chwile , kiedy całą rodziną zabieramy się przy oglądaniu wszystko widać i słychać idealnie jest ,całą rodziną się spotykamy i przy jednym telewizorze siadamy. czar wes­tchnień ,słotdkich prag­nień czas wy­bił bo…taki telewizor ma­luje ciepłem kra­job­raz Duszy a wraz z nią unoszę się …Zmysły się budzą , takie chwile rozgrzeją umysł i ciało gdy na dworze zimno i biało,Bogactwo uczuć tworzy człowieka, a życie jest kręte niczym rzeka. to jest właśnie piękna życia sztuka! My TELEWIZOR SAMSUNG UE43MU6102 A do tego uśmiech gorący to tak jakby się dostało cudowny prezent czułością i miłością pachnący,Zawsze otuli nas wszystkimi swymi siłami i zachwycą pięknem , zawsze ,każda pora dobra by serce nasze się radowało i o telewizorku pamiętało, każda chwila z nim
Żyje własnym pięknem ,Poczuj dotyk szczęścia I miej piękny dzień za dniem ,nie tylko we Święta szięki niemu TELEWIZOR SAMSUNG UE43MU6102 ,by nastrój był wniosły i radosny ,by się smiała gęba cała i cieszyła ma rodzinka cała.

1 polubienie

Oglądałem go dzisiaj, bardzo mi się nie podobały czernie na nim. On nie jest przypadkiem na IPS zamiast na VA? Poszedłem z chęcią kupienia UE43NU7092, ale… żonie nie podoba się obudowa (mocno świecąca/odblaskowa jak w tandentym monnitorze - rzeczywiście, dziwnie to wygląda). Chyba jednak dołożę 150zł do UE43NU7122:

  • ładniejsze ramki,
  • widać, że poprawione nóżki (wyższe, wydają się stabilniejsze),
  • to już dla mnie trochę zbędne, ale dochodzi dodatkowe HDMI i port USB.
    No a co jeszcze do Samsungów - bardzo mi się podoba, że poza Netflix mają HBO GO.

PS wszędzie gdzie nie spojrzeć rankingi (a ceny podobne) wygrywa TCL - dla mnie marka dość obca, ale jak dzisiaj oglądałem wyglądają bardzo ładnie, dobre matryce, dodatkowo wyjątkowo fajnie na nich chodzi Android 8. Zastanawia mnie, jak długo Samsung będzie wspierał ten swój OS - chodzi on bardzo płynnie, ale bardzo też mają ciśnienie w stronę Androida, to ciekawe, czy za 2 lata skończy mi się działanie Netflix/HBO i będę musiał dokupić jakąś przystawkę Xiaomi :wink:

Wyboru nie ma dużego, szczególnie jak ktoś chce mieć Netflix.

Bo na ramkach ma folie ochroną w sklepie :stuck_out_tongue: Big monitor
codo czarnego koloru na lcd trza w menu->ogólne-> menedzer urządzeń zewnetrznych-> poziom czerni hdmi = auto lub na normal ustawić na niską

@bachus:
Wyboru nie ma dużego, szczególnie jak ktoś chce mieć Netflix.

To zdanie, to w odniesieniu do TV BOX-ów, czy stricte SmartTV?

Jeżeli TV-BOX-ów, to po co się “zastanawiać” szeroko…ot wybieramy np. Xiaomi Mi TV Box…plus dobry net, i “jedziemy” z Netflix w 4K

Nie miał folii, sprawdzałem. Aż taki głupi nie jestem :slight_smile:

No ja mam 150Mb/s plus telewizja z Netia Player. Zarówno router jak i dekoder jest Huawei jakiś. A czym się różni tak w ogóle TV np ten a UE43NU7122 a UE43MU6102?

Wydaje mi się, że bardzo dokładnie opisałem czym się różnią.

W telewizorach raczej ani Samsung, ani LG nie mają powodu żeby wprowadzać androida, choć ich systemy są mniej uniwersalne i ogólnie uboższe, to dużo lepiej skrojone pod telewizory, do tego najważniejsza funkcja czyli serwisy wideo, są wspierane w większej ilości na ich systemach niż na androidzie (przynajmniej tak jest w Polsce).
Co do wsparcia to jeśli chodzi jedyną istotna funkcje czyli serwisy z wideo to znajomy na LG z 2013 roku posiada zarówno yt, netflix, showmax, hbo (pewnie jeszcze coś innego też ale te kojarzę, hbo tak jak u wszystkich poza Samsungiem nie działa jeśli mamy wykupioną samodzielna usługę HBO GO, a nie u jakiegoś operatora).

Rozważam któryś z tych trzech telewizorów z promocji w Euro. Opłaca się któryś? Jeśli tak to który:
LG 50UK6300
Philips 50PUS6523/12
Sony KD-49XF7005

Philips ma najpewniej najlepszy kontrast.
Najlepiej jakbyś trochę dołożył - 7303 ma pewniaka 4000:1.
No i ambilight z pewnością na dokładkę.
Jak na święta to miał być TV to nie będzie to zły wybór, ale najlepsze są promocje przed wydaniem nowych modeli.