Big monitor

1 polubienie

Nie lepiej dwa mniejsze?

1 polubienie

nie bo to telewizor jest ale w roli monitora też ue43mu602k samsung

Gdyby jeszcze systemy operacyjne potrafiły dzielić jeden monitor na 2 wygodne, niezależne przestrzenie robocze to rozumiem, ale mieć taką salę kinową 30cm przed nosem?

Możesz to rozwinąć ? Nie do końca rozumiem chyba kwestię “niezależnych przestrzeni roboczych” …

Chodziło mi o to jak system operacyjny traktuje jeden monitor/przestrzeń roboczą. Nic mi twój zrzut ekranu nie mówi, taki sam mam z 2 monitorów jak ty z 3. Nie zmienia to sytuacji jak się pracuje na 2 monitorach, gdzie możesz maksymalizować aplikacje, zwijać, przerzucać okna między przestrzeniami roboczymi itp.
Na jednym monitorze ja nie umiem tego tak wygodnie robić.

Aaaaaa - jakoś mi umknęło, że chodzi o JEDEN monitor :slight_smile:
Cóż - swego czasu używałem Della U2913WMt, który zasadniczo pozwalał na pracę w sposób taki, jak na dwóch monitorach (a przy wykorzystaniu oprogramowania producenta - od biedy nawet więcej niż dwóch), choć ja akurat częściej korzystałem z opcji wyświetlania na jednym monitorze obrazów z dwóch różnych źródeł :wink:

1 polubienie

Tak abstrahując; pod Windowsem nie da się ustawić indywidualnych pasków narzędziowych/systemowych (tych z listą okien, skrótami itp.) do każdego monitora? Bo szukałem i nie znalazłem… Chyba nawet tapety innej się nie da ustawić :frowning:

Tapetę - to się da ustawić dla każdego monitora osobno - wystarczy w menu personalizacja prawy klik na miniaturce tapety - i wybrać numer monitora.
Co do pasków narzędziowych … to niestety - nigdy tego nie potrzebowałem, a jak wiadomo - jeśli czegoś się nie używa - to się tego nie szuka, a jak się zaczyna szukać - to trzeba szklanej kuli by odpowiedzieć na pytanie “a jak oni to mogli nazwać…”

No tak :slight_smile: Ale pracując na 3 monitorach, nigdy nie potrzebowałeś podziału listy otwartych okien/aplikacji ze względu na przestrzeń roboczą? To się przydaje, nie ma takiego burdelu :slight_smile: Nie umiem tego znaleźć pod Windowsem… :frowning:

Hmm - czy to nie jest przypadkiem to, o co ci chodzi :

Szukam tych opcji… sek… bo te opisy nic mi nie mówią :wink:
edit.
Nie, to nie jest ta opcja, tutaj mam ukryty pasek zadań na innym monitorze, bo tylko zajmuje mi tam miejsce, a powiela zadanie pierwszego…

A widzisz - jakoś mi tego nie brakowało - w zupełności wystarcza mi, że jak uruchamiam aplikację na danym monitorze - to ona się tam już jakby domyślnie uruchamia. Np. uruchamiam DO na lewym monitorze i on tam sobie jest; uruchamiam DO na prawym monitorze - i on też tam jest. Uruchamiam Outlooka z menu start - i Outlook otwiera się na lewym monitorze …

Nie wiem czy wiesz co mam na myśli, mi chodzi o takie coś, że każdy monitor ma jakby niezależny pasek do swojej przestrzeni roboczej, a nie żeby się dublowały na wszystkich te same zadania, bo tak marnuję tylko miejsce na to samo, a w konsekwencji na jednym pasku mam wszystkie okna, co tworzy burdel, bo klikam jedną ikonę i przenosi mnie na monitor 1, klikam inną i mam aktywny monitor 2.
Jeszcze pal sześć jak na każdej przestrzeni roboczej jest inny program, ale jak mam 3 te same otwarte? To nie wiadomo gdzie mnie przeniesie póki nie kliknę lub sprawdzę opis …

Właśnie o to chodzi.
Podejrzewam że ten TV to zwykły 1080p, mam dwa takie monitory czyli dwukrotnie większa przestrzeń robocza.

Nawet córce już dawno dwa monitory wstawiłem, na jednym ma odpaloną TV a na 2-gim sobie maluje albo inne duperelki robi.

Do tego, to pewnie miały służyć te wirtualne pulpity, ale jakoś od początku nie mogłem się do nich przekonać, więc się na ich temat nie wypowiem …

Przecież możesz poszczególne zadania czy programy otwierać na różnych monitorach i dowolnie je przenosić, u mnie otwiera się wszystko tam gdzie zostało ostatni raz zamknięte.

A no właśnie, niby są ale ciągle się o nich zapomina a nawet łatwo się je przełącza klawiszami.

Hmmm - ja sobie z tym radzę po prostu najeżdżając kursorem na pasek zadań, i po najechaniu kursorem na miniaturkę okienka, następuje focus na tym okienku (inne - w tej chwili otwarte na ekranie stają się przeźroczyste)

No ja wiem jak to działa na Windowsie, ale myślałem, że to się da jakoś rozdzielić/ustawić. To się da przeżyć (to jest pierdoła), ale powiem ci że to jest wygoda kiedy masz osobne paski narzędziowe do każdego monitora. Szczególnie kiedy jak pisałem masz kilka tych samych aplikacji odpalonych, a do tego jest tych aplikacji kilkanaście… pasek się zapycha…
Na swoim przykładzie: na jednym monitorze mam kilka pism do których się odnoszę, kilka jakiś ustaw z internetu itp. Na drugim mam edytor w którym piszę i kilka aplikacji, typu kalkulator, arkusz kalkulacyjny, czy pisma które już wysłałem, do tego jakiś program do poczty itp. Nie programuję, ale w takiej typowej sytuacji może się burdel zrobić kiedy to wszystko ląduje na jednym pasku. To mnie trochę wkurza na Windowsie.