Pomoc w wyborze tuszy do drukarki Canon

Witam.

Zdecydowałem się na wymianę oryginalnych tuszy w drukarce Canon Pixma ip7250 na wieczne kadridże w związku z tym pytanie jak zminimalizować ryzyko uszkodzenia głowicy ponieważ w tym modelu jest ona montowana w drukarce a nie w kadridżach jak to dawniej było. Czy polecacie jakieś sprawdzone sklepy lub marki zamienników?

Miałem 3 atramentówki  HP, Epson . Canon- wszystkie juz dawno zostały wyrzucone z powodu nie uzywania orginalnych tuszy- głowice zaschły po jakims czasie- druk poziomych  pasków. Nie pomogło udraznianie , czyszczenie przy pomocy specjalnych plynów, moczenie w wodzie, kalibracja. Nie bylo wtedy wiecznych katridzy, ale ja tylko przestrzegam przed uzywaniem nieorginalnych tuszy ,ich jakosc na pewno się nie polepszyła , uzywałem róznych firm. Mam nadzieje ze inni mieli lepsze doswiadczenia z nieorginalnymi zamiennikami - ja przezuciłem sie na laser.

Mam laser monochromatyczny ale potrzebuje drukarke w kolorze. Laser w kolorze też mam, ale sprzęt jest na tyle duży i nieekonomiczny że kurzy się tylko w piwnicy. Miałem doświadczenia z lexmarkiem ale to było lata temu i na szczęście głowice były w nim montowane w kardridżach co eliminowało problem zatykania. Wystarczyło raz na jakiś czas wymienić pojemniki które uzupełniałem strzykawką :slight_smile:

Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą zamienników który ma tylko tusze barwnikowe (firmy IncTec) i mocno mnie na nie namawiał. Ja z kolei obawiam się tych barwnikowych.

Ja mam Canon Pixma IP3600, używam zamienników ale w kartridżachz chipem.

Pewnie działąją mi ActiveJet i Actis /polecony mi przez fotografa/.

Raz musiałem udrożniać głowicę, ale po 3 miesiącach przerwy w drukowaniu.

Nie wiem jak z tuszami do uzupełniania.

Actis i Active jet też mam przetestowane, są naprawdę niezłe. Co do wyższości oryginałów, z tym się nie zgodzę, parę lat temu padło mi urządzenie hp które pracowało tylko na oryginałach a miało może z 1,5 roku, od tamej pory używam tylko zamienników.

Dzięki za porady. Wygląda na to że się zdecyduję na te activejet ponieważ znalazłem w wygodnych butelkach 250ml. Teraz pytanie, o sprawdzone sklepy z takimi rzeczami. Kompletnie nie jestem w temacie a nie mam zaufania do bazarowców z allegro i za bardzo możliwości aby ich sprawdzać ponieważ chce od razu kupić większą ilość a nie po jednym kartridżu.

Ja wielokrotnie kupowałem tusze na Allegro u “marcin-pienton”

Sprawdzony, wiarygodny sprzedawca. Nie wiem, czy ma tusze w butelkach.

 

P.S. Niestety sprzedawca się coś popsuł bo konto jest zawieszone.

Active to porządna firma , do sprzedawcxów allegro trzeba miec zaufanie, i plusem jest szeroki wybór .

swoje actis to często kupuję na dodrukarki.pl, jak na razie nie było z nimi problemów, kiedyś też na 123drukuj, ale to chyba były oryginalne

Aktualnie jestem dumnym właścicielem Canona Prixmy MG6800 i nie mogę narzekać. Po 5 miesiącach użytkowania wymieniłem tusze na wieczne kartridże. Moim zdaniem są wydajniejsze tym bardziej jeśli ktoś sporo drukuje. Są łatwe w obsłudze i pozwalają sporo zaoszczędzić. Jeśli mam polecić jakiś zaufany sklep to zdecydowanie atramentowka.com . Ale wiadomo, każdy ma inne wymagania i musi się “przekonać na własnej skórze” czy to odpowiedni produkt dla niego.
Pozdrawiam

Atramentowka faktycznie spoko jakis czas tam u nich robilem zakupy jezeli chodzi o tonery, ale jak zaczely sie trafiac wadliwe i jakies wyschniete to niestety… ale przeszedlem na DobreTonery.pl w dodatku jest tu trochę taniej :slight_smile: