Pomoc w wyborze uczelni Informatyka

Witam,

W przyszłym roku chciałbym studiować na jednej z tych uczelni :

-PWr (Politechnika Wrocławska)

-PW (Politechnika Warszawska)

-AGH (Akademia Górniczo Hutnicza Kraków)

-UEK (Uniwersytet Ekonomiczny Katowice)

Jeśli chodzi o kierunek to praktycznie wybrałem Informatyke, jednak po za wyborem uczelni gdzie jak wiadomo w Informatyce jak i wielu innych dziedzinach liczy się to co się sami nauczymy, a nie to co zaoferuje nam uczelnia to chciałbym się dowiedzieć jak z rynkiem pracy w tych miastach. Obecnie pracuje zdalnie i bez problemu łącze szkołę z łapaniem małego doświadczenia.

Dlatego prosiłbym was o pomoc w wyborze miasta, które oprócz nauki oferowałoby mi duży rynek pracy, chciałbym już od 1 roku pracować.

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi :).

Pozdrawiam

Największym miastem jest Warszawa, więc tu rynek pracy jest największy, ale w pozostałych miastach też są MacDonaldy i hipermarkety, więc pracować da się wszędzie. Wybierz to, do którego masz bliżej.

Davi , proszę o konkretny tytuł wątku, zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Odniosłem wrażenie, że tutaj nie chodziło o maka, a raczej o zdobywanie doświadczenia w branży.

Jeżeli chodzi o większe koncerny to często biorą oni do siebie studentó z określonych uczelni… o dziwo nie zawsze z tych co uchodzą na najlepsze. W Gdańsku do Intela biorą z polibudy, ale już Microsoft podobno bierze głównie z uniwerka mimo, że informatyka tam uchodzi za dużo bardziej lajtową. To tak z zasłyszanych info przy piwie, więc tak je traktuj :stuck_out_tongue:

Tak patrząc to wypisałeś praktycznie same bardzo dobre uczelnie w większych miastach, więc myślę, że jak będziesz ogarnięty to na praktycznie każdej będziesz mógł się gdzieś zakręcić.

Jasne, że nie chodziło mi o pracę w McD tylko tak jak teraz w normalnej firmie Informatycznej :slight_smile: