Pomoc w wyborze używanego laptopa do 2000 zł

Proszę o opinie o tej ofercie. Czy ten komp w takiej specyfikacji jest warty swojej ceny? Generalnie szukam laptopa do 2000 zł do codziennego użytku - internet, muzyka, filmy. Chętnie rozważę inne propozycje (mogą być nowe jeżeli warto).

Jeżeli naprawdę tylko do tych rzeczy - żadne tam ciężkie programy, praca, ani gierki, to ten asus jest troszkę przerostem formy nad treścią. Nie potrzeba aż tak kobylastego i tym bardziej starego urządzenia do tak prostych zastosowań.

Sprostuj czy nie będzie na tym nic cięższego wykonywane, przede wszystkim gry albo jakieś zaawansowane graficzne programy. Jaki rozmiar? Czy ma zastępować zwykły komputer domowy, i spędzi 99% czasu na biurku? Czy może jednak będzie przenoszony, używany na kolanach i na baterii?

Z żadnych zaawansowanych programów nie będę korzystał, laptop będzie 99% czasu stał pod zasilaniem sieciowym na biurku. Generalnie do grania mam PS4, ale fajnie mieć zapas mocy w kompie i móc odpalić jakąś grę? Gdyby ten komp ciągnął jeszcze jakieś obecnie wydawane tytuły to chętnie bym pograł na nim. Generalnie szukam możliwie najmocniejszego sprzętu do 2000 zł.

Czyli jednak gierki będa. :wink: Cóż, tak czy siak ten Asus nie wygląda zbyt ciekawie. Może na punkt 1600 zł jeszcze tak, ale wiem, że do 2000 zł spokojnie można złapać konfiguracje z np. Core i5-7200U + 940MX. Wiem doskonale, bo jeszcze miesiąc temu sam miałem sprzedawać Acera w podobnej cenie z taką konfiguracją. :wink: Tyle, ze 15,6". Zależy Ci na 17"? Bo ten Asus taki jest. A to by nieco zmieniło…

Wolałbym możliwie największy ekran, przesiadam się z PC 22", a i tak komputer będzie tylko stał na biurku, więc im większy ekran tym lepiej :slight_smile: Gry to nie jest obowiązek, jak będą chodzić to fajnie, jak nie - mam PS4. Jutro poszukam czegoś w takiej konfiguracji jak napisałeś :slight_smile:

Tutaj znalazłem coś ciekawszego


Tak samo nie wiesz co kupujesz w rzeczywistości, ale jak kupować to lepsze :grinning:

Czasami nie działa lewy klawisz shift

Ciekawe co jeszcze. :wink: Ten Lenovo jest z epoki gdy ja zamiast niego, wybrałem własnie Acera Nitro z identyczną konfiguracją. Lenovo miał mieszane opinie np. na temat zawiasu ekranu. Nie wiem czy brałbym takiego starego laptopa.

Tak jak mówiłem. :slight_smile: Jest gorszy od i7 4th gen, karta też wyraźnie gorsza, jednak no też zdecydowanie nowszy. Chłodniejszy. :slight_smile: Pewniejszy. Ten, i inne podobne.

Nie możesz jej rozbudować? Czy musisz się pozbyć stacjonarki ze względu na zmienę miejsca zamieszkanie np.?

Mógłbym rozbudować PC, ale nie chcę, wolę laptopa. Ja nie boję się używanych sprzętów, chyba wolę używanego z lepszymi parametrami, niż nowszego słabszego.

Prawdopodobnie uda mi się stargować tego Asusa z pierwszego postu do 1400 zł, sprzedający jest z mojego miasta, więc odpada problem z wysyłką. Brać go czy poszukać czegoś innego?

Na 1400 zł jest ok. Jednak ja bym nie brał tak starego sprzętu dla dodatkowych kilku klatek w grze. Core i7 4th gen to przerost formy dla codziennych zastosowań. Niby starszy a gamingowy laptop brzmi lepiej niż jakaś nieco nowsza a budżetówka…ale w kwestii samochodu, nie chciałbym starego Mercedesa, i wolałbym nowszą Skodę czy Fiata. :wink:
Najlepiej byłoby nieco dozbierać, jeżeli zależy Ci na gierkach.

W takim razie musisz liczyć się z tym, że za te same pieniądze dostaniesz kilka kategorii gorszy sprzęt bez możliwości rozbudowy, w przeciwieństwie do stacjonarnego kompa :slight_smile: Ale skoro to świadoma decyzja to pewnie zdajesz sobie z tego sprawę.

A jak wypada ten Lenovo w porównaniu do Asusa? Lepsze podzespoły i większy dysk. W Asusie musiałbym dokupić, gdyż 128 GB to zdecydowanie za mało.

Hindus, jestem tego świadom :slight_smile: A ile musiałbym wyłożyć na kompa stacjonarnego (używany) który pociągnie obecnie wydawane tytuły?

W sumie mój laptop i tak by leżał tylko na biurku, więc zaczynam się zastanawiać czy jest sens wydawać pieniądze na laptopa, skoro mogę mieć dużo lepszy sprzęt stacjonarny w podobnej cenie… A z mobilności laptopa i tak nie będę korzystał.

W takim razie najlepsza opcja ten na miejscu bo możesz sprawdzić przed zakupem, sprawdź i jak będzie OK to bym się długo nie zastanawiał, sprawdzić tylko czy system pokazuje wszystkie nominalne parametry, jakiś CPU-z i np g3dmark do sprawdzenia grafiki.

Na niezłego stacjonarnego też około 2k, nie będzie to rakieta, ale nowe tytuły pociągnie na jakichś pewnie średnich ustawieniach.

Podaj config aktualnego PC’ta :slight_smile: Część komponentów pewnie da się wykorzystać.

…i pytanie co masz do stacjonarki? :slight_smile: Monitor? Peryferia tj. mysz, klawiatura, głośniki? No i jak napisał wcześniej kolega - jaki obecnie masz blaszak. Może chociaż obudowę, HDD i zasilacz udałoby się wykorzystać. A w takim wypadku 2000 zł to kupa kasy. :slight_smile:

To laptop nie ma najmniejszego sensu.

Uwierz mi, nie da się. Ten komputer kupiłem 8 lat temu na Allegro, nawet obudowa już nie wygląda za dobrze. Będę poszukiwał właśnie używanej stacjonarki do 2000 zł. Taki żeby pociągnął obecne tytuły (nie jestem fanatykiem FPSów i ustawień ultra). Jeżeli trafi się coś konkretnego wartego swojej ceny, ale powyżej 2000 to jestem w stanie dopłacić parę stówek.

Mam cały zestaw, oprócz dobrego PC.

Więc decyzja zapadła, po pracy poszukam jakichś ofert i założę nowy temat. Podam tutaj linka :slight_smile: dziękuję wszystkim za pomoc

A powiedz jeszcze: jeżeli wydasz te 2000 zł teraz, to na ile chciałbyś nic nie ruszać w tym komputerze? Rok? Dwa lata? Rozumiem, że grać będziesz w 1080p (FullHD)?

Nie gonię ciągle za nowościami, nie wymieniałbym podzespołów co chwilę, zmieniam komputery stosunkowo rzadko, co 5-6 lat. W upgrade raczej bym się nie bawił. Monitor jaki posiadam to LG 22MP55 (full HD).

Zintegrowany GPU w Ryzena spokojnie ciągnie większość gier w 1080p, w najnowsze i najbardziej wymagające tytuły musiałbys zejść do 160x900 z rozdzielczością. Z czasem dorzuciłbyś zewnętrzną kartę - CPU w tym Ryzenie spokojnie daje radę - pod względem gierek stoi na poziomie Core i3 8th ten / Core i5 7th gen. Później właśnie możliwa wymiana na jakiegoś kapitalnego Ryzena, nawet z przyszłej 3 generacji, która tez będzie kompatybilna z tą płytą. No i także przyda się więcej RAM prędzej lub później, bo 8GB lada moment może być mało.

Ale to na pewno lepsza opcja, niż pchanie się w jakąś ledwie zipiącą używkę na 3/4 generacji Intel Core z kartą epoki GTX 5xx/6xx/7xx, bo to będzie zestaw, który po prostu trzeba będzie z czasem całkowicie znów wymienić.

1 polubienie