Pomoc w wyborze wentylator

Witam wszystkich. Jakiś czas temu kupiłem termalright macho hr 02 i nie wiem czy trafiłem na jakiś wadliwy wentylator czy one tak po prostu maja gdyż jak wkręci sie na jakieś 800rmp to słychac takie denerwujące terkotanie z niego więc chciałbym go wymienić na jakiś cichy i wydajny na tyle żeby dał sobie radę z tym coolerem. Co mi proponujecie?

Sprawdzałeś czy wiatraczek o nic nie chaczy albo cos innego?

Chłodzenie które posiadasz jest bardzo dobre i w recenzjach piszą ze może byś slyszalny lub jak kto woli uciążliwy dla ucha dopiero na najwyższych obrotach.

Chłodzenie jest okej, napewno nie wymieniaj go na inne.

Ludzie z forum pomogą Ci napewno z tym problemem.

no właśnie kilka razy już patrzyłem czy wszystko jest ok czy o coś nie wadzi itd. Sprawdzałem też karte graficzna i one też nie no chyba że winowajcą jest wentylator w zasilaczu

Najlepiej zacznij wykluczać po kolei, ja też myślałem że to na procku, najpierw go odłączyłem ale dalej coś terkotało, odłączyłem od obudowy i to samo, okazało się że to wiatrak na zasilaczu do wymiany :slight_smile:

a jeśli to byłby faktycznie wiatrak na zasilaczu to do wymiany musi byc jakiś specjanly?

Zwykły taki jak do obudowy 120mm 3pin, z tym że będziesz musiał wsadzić do wtyczki 2 pin w zasilaczu, po prostu wsadzisz tylko w dziurki gdzie idzie czarny i czerwony kabel, a żółty zostawisz.

ok a jaki wentylator warto zalozyc? lepiej jakiegos drozszego be quiet czy moze jakis tanszy wystarczy?

Możliwe że wentylator ustawiony na pewnej pozycji warczy .Miałem tak z wentylatorami 140 mm które kręciły się 600 rpm .Potem się okazało że w pozycji leżącej były ciche a ustawione bokiem np: na ścianie obudowy terkotało coś.