Pomoc w wyborze wieszaka do monitora


(kingaa16) #1

Witam.

Chciałabym powiesić swój 19" monitor, ponieważ mam bardzo mało miejsca na biurku. Problem stanowi też miejsce do powieszenia, gdyż biurko jest bardzo blisko ściany i po bokach zabudowane szafkami.Dlatego poszukuję "stałego" wieszaka (nie na ramieniu) który sprawdzi się w tej sytuacji.

Proszę o pomoc w wyborze, gdyż nie chcę kupić czegoś co nie będzie pasowało. Nigdy też nie miałam styczności z tego typu produktami.

Pozdrawiam :slight_smile:

Ps. Monitor który chcę powiesić to LG Flatron L192WS


(Walkiria 84) #2

może coś w tym rodzaju:

https://pl.hama.com/001087200000/hama-uchwyt-lcd-led-vesa-100x100-fix-xs

https://pl.hama.com/000120000000/hama-uchwyt-do-monitora-lcd-extra-1-vesa-200x200-czarny

https://pl.hama.com/001186110000/hama-uchwyt-lcd-led-vesa-100x100-motion-xs

są dosyć płaskie, więc monitor niewiele odstaje od ściany (miałem podobny do tego pierwszego) i tylna ścianka monitora odstawała ok 2cm od ściany. uchwyt tego typu składa się z 2 części: tej mocowanej do ściany i tej mocowanej do monitora. później zakłada się monitor "jak obrazek" i trzeba jeszcze zabezpieczyć uchwyt, by przypadkowo nie zrzucić (rozłączyć) obu części uchwytu. wszystkie elementy zazwyczaj są w opakowaniu (śruby, kołki i ew. klucz do śruby zabezpieczającej). co do wyboru firmy to nie ma znaczenia, może być najtańsza z hipermarketu. ważne by uchwyt miał możliwość montażu monitora w standardzie vesa 75x75, no i te kilkanaście kg utrzymał. jeśli chcesz najzwyklejszy, bez możliwości pochylania ekranu to taki uchwyt kupisz już na 20 nawet na allegro możesz też kupić uchwyt typu ramka na szynie (tego typu http://www.dmtrade.pl/galerie/u/uchwyt-flat-lcd-22-37-ve_6963.jpg) ale wg mnie są one mniej poręczne i za bardzo szpecą ścianę, przy tak małym monitorze. cenowo wychodzi podobnie


(kingaa16) #3

A ten standard to rozstawienie dziurek do uchwytu, tak? Ten pierwszy najbardziej mi się podoba. Myślę, że go zamówię, gdyż te 2 cm od ściany się przydadzą, ponieważ w tym monitorze nie da się chyba zdjąć tego "zawiasu" przy samym ekranie ( przynajmniej ja nie umiem go zdjąć, a na siłę szarpać nie chcę).Pochylanie nie jest mi potrzebne. Ważne, żeby trochę miejsca na biurku zrobić :slight_smile: