Pomoc w wyborze zasilacza do mojego komputera

Jak w temacie, poszukuję zasilacza do mojego zastawu komputerowego: podaję parametry

*dysk SATA wd 160GB

*windows 7

*Procesor intel pentium d 805 2,66Ghz

*plyta główna Asus p5vdc tvm se/s

*obecny zasilacz powerfox pf350ppc (350w)

dodam że zasilacz ma być markowy, moc 350w nowy (nie żadne używane) do ceny 150 zł.

 Moja płyta główna ma 20pin + 4 dodatkowe i tak obecny zasilacz jest podpięty.

Ten ci starczy

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

A po co mi 450 watowy zasilacz? Wyraźnie napisałam że ma być 350w. Na dodatek wentylator w tym proponowanym przez ciebie zasilaczu jest źle umocowany. Naprawde nie umiecie pomóc? Wątpie

Dlaczego uważasz że wentylator jest źle umocowany? Różnica między 350 a 400W praktycznie żadna, a zawsze masz opcje rozbudowy ewentualnie użycia go kiedyś do innego sprzętu.

Zapas mocy zawsze się przyda a zasilacz o mocy 450 W nie pobiera tyle mocy tylko zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorników.

 

Dlaczego wentylator jest źle zamocowany? Uważasz, że tak renomowana firma by wypuściła bubla? :wink:

Dzięki temu że znajduje się na większej ściance może być on większy (12cm) najczęściej wolniej się obraca (niż małe wentylatory 8cm), przez co jest cichy. Zasilacz taki montujesz wentylatorem do dołu i on wyciąga ciepłe powietrze z obudowy. Sam mam zasilacz z tak zamocowanym wentylatorem i nigdy nie zamienię na taki z wentylatorem na małej ściance.

Komputer masz już nie za młody, mocniejszy zasilacz przyda się do ewentualnego nowego zestawu w przyszłości

Mam płytę główną mini ATX wymiary 24,5 na 24,5, po co mi zasilacz ma wyciągać ciepłe powietrze skoro mam dwa wentylatory, osobne chłodzenie ma procesor, więc chłodzenie mam ok. tem. procesora 39 stopni. Mi chodzi o zwykly zasilacz który będzie wyciągał ciepło tylko z zasilacza.

Ale co Ci szkodzi zasilacz ten co podał GuiiiHZ przeciez marka rekomendowana i wentylator będzie lepiej się sprawował niż ten mały w zasilaczu na tyle ( o ile jeszcze takie produkują )

Każdy zasilacz wyciąga powietrze z obudowy komputera. I taki z małym wentylatorem na mniejszej ściance i taki z dużym wentylatorem na dużej ściance. I każdy z nich jest zwykłym zasilaczem takim jak chcesz kupić. Zasilacz Ci wcześniej polecony spełnia Twoje wymagania z zapasem, który może przydać się w przyszłości. Markowy zasilacz o mocy 350W wcale nie będzie tańszy więc nie przepłacasz.

Wiele obecnie produkowanych zasilaczy o mocy 350W ma wentylator na większej ściance.

A po co zasilacz 400 lub 450w? Skoro komputery które mają co najmniej 500gb dysku i z 4 gb ram to mogą mieć taki zasilacz jesteście ekspertami? To powinniście wiedzieć co mam za model płyty głównej i zasilacza

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-350s8-397275/ chciałaś 350w zasilacz to masz. 

P.S jesteś okropnie arogancka i chamska a ja piszę ten post tylko z dobrej duszy…

Z dymem nie pójdzie twój komputer nie potrzebuje mocnego zasilacza a po za tym markowe zasialcze mają odpowiednie zabezpieczenia  wystarczy markowe 450 w a 450 W dlatego jakbyś chciała modernizować komputer np. zmienić kartę graficzną to w tedy nie będziesz musiała kupować znów zasilacza.

Nie powiedziałam dosłownie że nie znacie się na swoim fachu. Ani ja też nie uważam się za wszechwiedzącą wszystko więc pytam was się. Pytanie tylko czy taki zasilacz się zmieści do mojego PC. Dziękuję za opinię :slight_smile: pewien użytkownik napisał tu o tym że komputer jest kilkuletni- tak masz rację. Komputer ma 7 lat i do tej pory był wymieniany tylko wentylator tak wszystko działa od nowości. A te nowoczesne zasilacze jakoś zupełnie nie trafiają do mnie. Na innym forum ktoś polecił mi zasilacz fortron 350w dokładnego modelu nie znam. W każdym bądź razie o taką budowę zasilacza mi chodziło jak w tym fortronie. Jeżeli mój wpis obraził w jakimś tam stopniu to przepraszam.

 

Pewnie elektroda, tak? Coś, co jest do wszystkiego (a takie tamte forum), to do niczego.

 

Zasilacze z wentylatorem z tyłu zaburzają obieg powietrza… zresztą sama zobacz http://m.ocdn.eu/_m/156dd19142860fe8481fc7c68a843b1c,29,38.jpg

 

Zamiast kupować używkę  Fortrona lepiej kupić przykładowo sprawdzone XFX, Corsair… i to nowe na gwarancji, zgodne z nowymi normami więc pobór prądu jednocześnie będzie niższy

Tak zgadłeś, tym forum była elektroda, już raz się przejechałam na ich poradach czego skutki do dzisiaj odczuwam, dlatego napisałam tutaj prośbę o pomoc. Mój komputer ma osobne chłodzenie na cooler (CPU) z boku obudowy ma taką jakby kratkę. Z tyłu obudowy mam kolejny wentylator, 12 która wyciąga powietrze wewnątrz na zewnątrz. Zasilacz też ma swoje chłodzenie (jak każdy). Coś kiedyś mi się o uszy obiło że zasilacze podobno mają jakieś zabezpieczenie, jeśli się zepsują to przy okazji nie uszkadzają pozostałych podzespołów w PC. Ale nie wiem czy mój obecny zasilacz ma takie zabezpieczenie. Swoją drogą mój obecny zasilacz niby jest na czarnej liście na elektroda.pl Powerfox PF350PPC, dziwne bo on mi działa od nowości, może troszkę głośno pracuję ale napięcia ma w normie.

 

Owszem markowe mają.

 

 

Wiesz, z tymi zasilaczami jest tak, że mogą pracować 10 sekund lub 10 lat, tylko skutki spalenia takiego zasilacza mogą być przykre dla właściciela kompa.

Chciałabym okazać jak wygląda wnętrze komputera mojego jak tu się wstawia grafikę?

U góry masz “Galerię” a następnie “Zdjęcia tymczasowe”

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/

jedno 'ale:

kondensatory CapXcon…  http://hardwareinsights.com/wp/corsair-vs450-review/3/ 8)

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/album/772-wn%C4%99trze-mojego-komputera-malyna19/ podaję link do albumu. Jak sami widzicie od razu pod zasilaczem mam wentylatorek by wyciągał powietrze ciepłe na zewnątrz,  na następnym zdjęciu widać taką jakby rurkę z plastiku-przeznaczoną do chłodzenia procesora (wlot powietrza do wewnątrz). Czyli mam rozumieć jeśli kupię zasilacz w wentylatorkiem na dużej ściance to będzie on chłodził wnętrze, a jak się będze chłodził zasilacz? Martwie się że zasilacz będzie mi zabierał powietrze przeznaczone do chłodzenia procesora, a co za tym idzie podniesie jego temperaturę, a jak wiadomo podzespoły które odpowiadają za procesy i odczyt pamięci potrzebują odp.mocy obliczeniowej. Nie ukrywam że prze poprawie stanu funduszy chciała bym wymienić też chłodzenie i może jeszcze kartę graficzną, bo przy oglądaniu yt grafika “niedomaga” czyli głos jest normalnie, tylko wideo jest opóźnione (buforowanie).

Przy takiej konfiguracji komputera po zakupie nowego zasilacza z wentylatorem na dużej ściance śmiało możesz odłączyć wentylator znajdujący się na tylnej ściance obudowy komputera. Wystarczy to co będzie z obudowy wyciągał  wentylator zasilacza. Jerśli jednak temperatury by wzrozły - zawsze możesz ten dodatkowy wentylator ponownie załączyć.