Pomoc w wyborze zestawu głośników 2.1

(Jan3387) #1

Witam :slight_smile: Prosiłbym o pomoc w wyborze zestawu 2.1(do mojego Lenovo y 530) do 150 zł z wysyłką :slight_smile: Mam na oku dwa komplety:

A może polecacie coś innego? Słucham głośno muzyki, rożnego rodzaju :smiley:

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

PS: oczywiście wyborze :stuck_out_tongue:

(Mutant5) #2

Poszukaj logitech X-230.

W tanim sklepie znajdziesz do 150 zł z przesyłką, i w tej cenie będą bardzo dobrym wyborem.

(scripter1) #3

W moim odczuciu żadne z tych się nie nadają bo z takim pasmem przenoszenia to nie będą one poprawnie oddawać basów ale jeśli już koniecznie te albo te to Logitech X-210 są ciut lepsze.

Najlepiej by było jakbyś znalazł z pasmem przenoszenia 20 Hz - 20kHz (20 000 Hz) ale żeby takie pasmo oddawały także satelitki bo zazwyczaj to te niskie częstotliwości to oddaje tylko subwoofer a satelity zaczynają (średnio) 60 Hz.

(jarekm26) #4

Chopie takie pasmo to odtwarzają zestawy od 8000zł wzwyż,

żadne pierdziawy nie odtworzą takiego pasma...

(Mutant5) #5

To żę jest napisane że zestaw ma od 20 Hz do 20 Khz nie znaczy że takie tony oddają.

Jest to możliwe w idelanych warunkach przy idealnych wyczulonych "narządach" odsłuchowych.

Badania przeprowadza się w laboratorium, i dzięki temu mogą nas okłamywać.

Scripter1 najpierw poczytaj a potem gadaj. 150 zł i takie pasmo przenoszenia :lol:

(scripter1) #6

Cóż, napisałem że najlepiej by było jakby się udało znaleźć takie ale przyznaję że w sklepach takich nie widziałem więc nie mam pojęcia ile mogą one kosztować.

Ewentualnie jest jeszcze inne wyjście, można za te 150zł kupić normalne kolumienki do wieży i podłączyć je do kompa (oczywiście trzeba założyć na kable wtyczkę).

Co prawda bez wzmacniacza nie osiągną one swojej max mocy i do laptopa to raczej mija się z celem (brak mobilności) chyba że lapek byłby do słuchania muzy używany głównie w jednym miejscu aczkolwiek ze stacjonarnym PC taki pomysł spisuje się bardzo dobrze.

(Jan3387) #7

Kaczorinax , tylko wg ceneo to x 230 zaczynają sie od 179 + przesyłka :confused:

scripter1 , a mógł byś linka z jakimiś propozycjami podesłać(kolumn do lapa) bo akurat mój Y 530 cały czas siedzi w jednym miejscu :slight_smile:

(scripter1) #8

Wydaje się że te by były dobre (pod warunkiem że podane tam parametry są poprawne i w środku naprawdę są te głośniki):

http://www.allegro.pl/item1075867497_glosniki_cat.html - to tylko przykład.

Szczerze mówiąc to sam bym się na nie połasił ale nie mam kasy na wydanie.

Nie będzie to zestaw 2.1 tylko 2.0 ale kolumienki dobrze się spiszą w odtwarzaniu basów.

Oczywiście aby podłączyć je do laptopa trzeba jeszcze na kable założyć wtyczkę typu mały jack (koszt wtyczki to ok 1,50zł).

A jak będziesz miał kasę i chciał jeszcze poprawić ich moc to jeszcze możesz dokupić jakiś wzmacniacz (ja mam w tej roli stary amplituner Denon).

Można też w cenie do 150zł znaleźć używaną wieżyczkę (oczywiście sprawną i z kolumnami) z wejściem AUX i podłączyć do niej lapka odpowiednim kablem (zwykle jest to kabel typu jack -> 2x chinch; można go dostać w prawie każdym sklepie).

_ Edit: _

Tu są za 130zł z przesyłką: http://www.allegro.pl/item1079960305_lo ... x_230.html

(Mad Duck) #9

Stary! Podrzuciłeś mu głośniki 150W, żeby je sobie podpiął pod jacka w laptopie?! :x Jak zwykłe komputerowe pierdziawki kilkunastowatowe jeżdżą na własnym zasilaniu? =D> Sobie w przyszłości dokupi wzmacniacz, a do tego czasu głośniki będą zbierać kurz w szafie... :roll:

http://www.allegro.pl/item1079297177_gl ... kazja.html

(scripter1) #10

vher , A próbowałeś kiedyś takiego połączenia, bo ja tak.

Skoro z PC ze zintegrowaną dźwiękową to się sprawdza to nie widzę powodu by nie działało z lapkiem.

Oczywiście 150W nie wyciągnie z nich bez wzmacniacza ale będzie to całkiem dobrze działać.

_ Edit: _

A to że wszystkie pierdziawki jak to je ładnie kolega nazwał jadą na zewnętrznym zasilaniu jest teraz bez znaczenia bo daje to jedynie możliwość sterowania głośnością i jeśli jest to zestaw 2.1 lub więcej podłączany jedną wtyczką to jeszcze może dodatkowo mieć jakiś układ miksujący dźwięk na kilka kanałów (ale to tylko w tych droższych) - większość z powodzeniem by działała także bez wbudowanego wzmacniacza.

Jeśli chodzi o ideę głośników aktywnych (z własnym zasilaniem) to powstała ona w czasach gdy komputerowe karty dźwiękowe miały naprawdę malutką moc ale te czasy już minęły.

(Mad Duck) #11

Nie próbowałem, przyznaję.

Jeśli to mają być Logitechy x230 to pozostaje chyba tylko polowanie na licytacjach.

Chyba że takie Geniusy (te akurat używane, nówki kosztują ok 140zł)

http://www.allegro.pl/item1083145349_ge ... ancja.html

A tu opinie http://www.ceneo.pl/;015940321-10.htm

Nie wyglądają zbyt poważnie, ale do 150zł wybór jednak nie jest za wielki :wink:

(scripter1) #12

W przypadku Logitecha to się niestety dopłaca do produktu za samo ich logo (podobnie jak z Creative) więc płaci się więcej niż jest to warte...

(jarekm26) #13

Ludzie ? co wy bredzicie ?

Do karty dźwiękowej chcecie podłączać głośniki ?

Życzę powodzenia...

(Jan3387) #14

Dodam że chciałbym nowe, potrzebuje faktury :slight_smile:

(De Mola) #15

Ja poleciłbym Creativy Inspire T3100 Jakość/Dźwięk - super :slight_smile:

(Mkopczynski3) #16

Też zamierzam kupić jakieś głośniki 2.1 tylko, że do 200zł. I mam pytanie czy te by były dobre http://www.allegro.pl/item1082293298_mo ... c_rat.html bo się na tym nie znam.

(jarekm26) #17

Bedą fantastyczne, normalnie full wypas madafakas...

(scripter1) #18

jarekm26 , nie proponowałbym tego gdybym sam nie sprawdził tej metody podłączania (czytaj mój wcześniejszy post) - do jednego kompa mam tak podłączone zwykłe głośniki a do niedawna miałem tak samo i do innego (ostatnio dostałem stary amplituner Denona i go podłączyłem między głośnikami a PC) i naprawdę to dobrze się spisuje.

Popieram tą sugestię skoro kolega potrzebuje nowych z fakturą - nie sprawdzałem ich w praktyce ale parametry nominalne mają całkiem dobre.

(Mkopczynski3) #19

jarekm26 a tak na serio ?

(jarekm26) #20

Będą dobre, nawet lepsze od Log. X230, za 200zl, nie dostanie

się niczego niezwykłego... ale brałbym raczej te modecomy...