Pomoc w wybraniu procesora

Witam.składam komputer i zastanawiam się nad i5 2500 ale ludzie mówią że jest on stary czy taż tak sądziacie jeśli tak to polecicie mi coś podobnego?

Podaj budżet na zestaw, informację co już masz z planowanego zestawu i co będziesz robił na tym komputerze.

Jeśli masz na myśli i5 2500K, to ja właśnie od kilku ładnych lat na takim “starym” pracuję i spisuje się świetnie. Z bazowego 3,3GHz od razu po zakupie podkręciłem go do 4,2GHz i przy chłodzeniu SilentiumPC Spartan HE923 w stresie osiąga max 45°C.
Oczywiście jeśli planujesz grać w najnowsze gry, to lepiej będzie pomyśleć o czymś mocniejszym, ale tu też ważny będzie dobór odpowiedniej karty graficznej.

Akurat 2500 /K do gier jest wystarczającym procesorem, nawet po tylu latach. Kwestia jest tego czy autor składa jakiś nowy zestaw od podstaw, bo w tym momencie kupowanie starego sprzętu jest mało opłacalne. Po co brać starocie? i5 2500 również istnieje, tzn. jego wersja bez możliwości OC.

Nie przypuszczałem, bo nie gram, ale dobrze wiedzieć :slight_smile:

To dalej 4c/4t jak ostatnio 7500 czy 8100. Może jest to stare 32nm, ale te procesory ładnie się kręcą (mówimy o wersjach z K) i mają ładny zapas mocy. Ba, nawet bez OC to naprawdę dobre procki do takich kart jak GTX 1060, 1070. Po OC nie ma problemu z takim GTX 1080, bo mocniej wyżyłowana jednostka wcale strasznie go nie ogranicza. Nie bez powodu doradza się posiadaczom 2500/2500K wstrzymywanie się póki co z przesiadką, o ile nie mają parcia na DDR4, sprzętowe dekodery, oglądania Netflixa 4K, który wymaga pewnych nowych funkcji do DRM zagnieżdżonych w procesorach czy naprawdę ekstremalnego grania, choć wymiana na i7 2600K w sumie wtedy wystarcza. Póki gry nie zaczną naprawdę mocno korzystać z więcej niż czterech wątków nie ma sensu na przesiadki. Jak już ew. zaczną to zawsze można kupić i7 i kolejne lata na tej samej platformie. Intel stworzył procesor nie do zajechania, dlatego teraz tak chętnie glutuje IHS zamiast lutować (i bajeczka o naprężeniach to bzdura).

No właśnie nie odczuwam potrzeby zmiany sprzętu i myślę, że tak pozostanie jeszcze długo.

Gram w cs głównie
Grafa gtx550
8 gb ram

Ponowię pytanie. Jaki budżet? Może złożymy coś na świeższych podzespołach? Chyba, że tylko chcesz procesor wymienić na tej płycie co już masz?

Składam za ok 2000 zl wyszystko kupuje.

jak tak czytam co tu jest wypisywane, że 1080 do i5 2500k
powiem tylko że stock 2500k jest na poziomie i3 7100 a po co na poziomie i5 7400 +/- 5%
ja sie pytam kto pakuje 1080 czy już 1070 do i5 7400

Dobra może zmienie pytanie czy i5 2400k wystarczy do płynnej gry w cs a w duecie z gtx550 ti i 8 gb ram?

Jeśli wierzyć nagraniu, będzie wyglądało to mniej więcej tak https://www.youtube.com/watch?v=Hm4PJTPcT_Q

Hmm wysokie ustawienia wg ciebie jest to dobry wynik?

jest tylko i5 2500k lub i7 2600k
2400 w 2400 możesz podnieć na stale turbo jak pamiętam to 3,4 Ghz
w cs na minimum wyciągniesz od 120 do 200 może ale d 250 nie dobije

Aaa sory chodziło o 2500k

To stary procesor ale bardzo wydajny. Moim zdaniem nadal niewykorzystany w 100% przez większość użytkowników. Problemem przy składaniu komputera będzie płyta główna, bo używanych w pełni sprawnych jest bardzo mało i są relatywnie dość drogie.

Ehhh… ludzie nauczyli się patrzeć na numerek, a nie na ogólną wydajność. Wątków masz tyle samo w procesorach, cache w i5 jest więcej. Wydajnościowo jest bardzo podobnie i Cię zaskoczę - i5 7500 do i5 2500 jest bardzo zbliżony gdy walka idzie zegar w zegar więc podaruj sobie takie uwagi. Największa różnica tkwi tylko w zegarze. i3 ma dwa rdzenie i cztery wątki i przy w miarę dobrze zoptymalizowanej pod rdzenie grze przegrywa z i5 2500.

@ddoobbrryy

2000 jeszcze masz czy już coś kupiłeś?

Moja propozycja, jeżeli składasz coś od zera:

W przyszłości możesz wymienić procek na mocniejszy i włożyć jakąś mocniejszą kartę graficzną, ale do grania w CS taki zestaw w zupełności wystarczy.

Budżet przekroczony o 100 zł, ale myślę, że warto. Ewentualnie GTX 1050 Ti wymieniasz na 1050 i w kieszeni masz jakieś 200 zł. Do CS dalej wystarczy.

1 polubienie

Dzieki.Chyba jednak wybiore złożny przez ciebie zestaw pomyślałem że ktoś może zaproponować troche droższy sprzęt więc zostawiłem sobie jeszcze 500 zl także luz

Jeżeli faktycznie masz dodatkowe 500 zł to bierz to:

Lepszy procesor i najnowszą podstawkę Intela tutaj masz. Oczywiście decyzja należy już do Ciebie. Płyta daje możliwość OC, gdybyś kiedyś zmieniał procesor na taki z odblokowanym mnożnikiem.

1 polubienie