Pomoc w wybraniu Tableta

Witam.

Postanowiłem zakupić sobie tablet do domu tylko - 3G jest mi zbędne.

Przejrzałem kilka stron już i nie do końca mogę znaleźć to co mi odpowiada. Specyfikacje często są niedokładne. A więc proszę osoby zaznajomione bardziej w temacie o jakieś propozycje :slight_smile:

Moje wymagania:

  • pełnowymiarowe USB - możliwość podpięcia pendrive’a, dysku twardego, klawiatury

  • HDMI/miniHDMI - podłączenie do TV

  • cena max 700 - 800 zł

  • przekątna nie jest aż tak istotna, chociaż jak będzie 10 cali a nie siedem to wiadomo, że będzie lepiej :slight_smile:

Zastanawiałem się nad Manta MID06N ale nie wiem czy obsługuje klawiaturę (najlepiej bezprzewodową, jeśli to ma znaczenie)

Z góry dziękuję za pomoc

Moim zdaniem w zakresie 10 cali najlepszym wyborem będzie ten tablet…

http://www.x-kom.pl/p/117447-tablet-10- … d-41.html#

Wiem trochę przekracza twój budżet ale naprawdę warto dołożyć te parę złotych.

Nie ma pełnowymiarowego USB ale w zestawie jest przejściówka.

Nie wiem jak działają klawiatury i myszy bluetooth bo nie miałem takiej pod ręką, sprawdziłem tylko

bezprzewodową myszkę i klawiaturę Logitecha z zewnętrznym donglem, nie było problemów.

To moim skromnym zdaniem nie lepiej dołożyć do Nexusa i mieć te aktualizacje przez dwa lata ?

Allwinner za 700zł, to nie ma sensu, bo w tej cenie kupisz RK3066, który też nie ma sensu bo niewiele droższy jest nexus z “gwarancją” aktualizacji ale bez hdmi.

W tej cenie można by się też pokusić o Samsung Galaxy Tab 2 7.0, ale Nexus lepszy, co prawda oba nie mają HDMI, ale wierz mi, na pewno będziesz bardziej z nich zadowolony niż z jakiekolwiek chinola.

=Bogdan= , ok dzięki, podoba mi się i nie jest tak strasznie droższy niż zakładany budżet :slight_smile: o klawiaturę mi chodziło zwykłą, jeśli da się przez przejściówkę normalnie podłączyć to o to mi właśnie chodzi :slight_smile:

sadaj72 , sadaj72 , dragonn , z tym, że właśnie nie mają HDMI a na tym mi głównie zależy, USB i HDMI - to jest wymóg najważniejszy, reszta już mniej ważna :slight_smile:

w tej cenie zastanów się nad playbookiem od RIM`u

szczepaniak5315 , niestety zależy mi na paru aplikacjach z androida, więc raczej odpada, poza tym cena trochę wysoka, przynajmniej ją znalazłem najtańszy za 999 zł

a czy te tablety, które są teraz w promocji Plusa ObaMa są coś warte?

A jakie to tablety? Na stronie plusa jest mowa tylko o jednym modecomie ze starym układem soc allwinner a10 i bez 3g.

tak tam jest jeden model, to chyba ten o którym piszesz. Za dwa miesiące kończy mi się umowa w plusie i zastanawiam się czy ja przedłużać i wziąć ten tablet ze smartfonem w promocji. Stąd właśnie moje pytanie czy ten tablet do czegoś się przyda.

Sprawdzi się jako przeglądarka stron www o ile będziesz w zasięgu wifi lub dokupisz modem 3g, filmy też powinny działać bez problemu nawet takie w dużej rozdzielczości.

Do gier i jakichkolwiek innych zastosowań wymagających wydajnego cpu/gpu się nie nada.

Wyczytałem dziś gdzieś że Nexus ma stanieć i to o dość sporo, to ja bym się tym bardziej wstrzymywał teraz.