Pomoc w wymianie podzespołów komputera

Witam.

Chciałbym wymienić co nieco w komputerze ale nie wiem co i na co. Chodzę po różnych stronach sprawdzam testy/ wyniki różnego rodzaju sprzętu ale nigdy nie ma tam żadnego porównania nowości do sprzętu który aktualnie posiadam:

Procesor: Amd Athlon 6000+ x2 + Cooler AMD Heatpipe

Płyta Główna: Gigabyte GA-M55S-S3

Pamięć Ram: 4 Gb Ddr2 800Mhz Ocz Platinium

Karta Graficzna: Nvidia 8800 GT Asus 512Mb

Dysk Twardy: Segate Baracuda 250 Gb, Samsung 250 / Sata

Zasilacz : Be Quiet Straight 500W

Obudowa : Cooler Master Dominator

Monitor: VievSonic 21 maks. rozdzielczość 1400x1050

Co ewentualnie mógłbym zmienić w tym zestawie aby różnice w wydajności były widoczne i żebym nie wydał kasy na darmo?

Komputer służy do grania i oglądania filmów.

Ja osobiście nic bym nie wymieniał na dzień dzisiejszy. Ja mam taki sprzet:

Procesor: Amd Athlon 6000+ x2 + BOX cooler

Płyta Główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4

Pamięć Ram: 2 GB Patriot 800 mhz CL4

Karta Graficzna: Radeon 4670 512 mb GDDR3 HIS

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.08 80 GB ( ze starego kompa narazie )

Zasilacz: PENTAGRAM SILENT FORCE PSF 430-P12S P 9002-1

Obudowa: Cooler Master Elite 334 + 2 x Akasa AK-191-SM

Monitor: LG Flatron ez T710PH 17 ( ze starego kompa narazie )

i dla mnie jest to dobry sprzęt :slight_smile: może nie jakieś monstrum ale wystarczający.

Pozdrawiam

Hmm… Jak wyżej wspomniano, czyli masz dobry zestaw i nie potrzeba rozbudowy.

Ewentualnie wymień kartę na HD4870 i dysk na Samsung HD502HI.

nic się nie opłaca wymieniać

Jak chcesz mieć komputer do GTA 4 i grać na max rozdzielczości na max detalach to komp jest za słaby. ale jak delikatnie pocinasz to komputer masz wystarczająco dobry :slight_smile:

Przyznam że w GTA 4 nie grałem i nie mam zamiaru grać nie wiem czemu może dlatego że ta gra mi się znudziła na - San Andreas.

Ale tak ogólnie to gram dość dużo średnio na rozdział-ce między 1000 a 1200 <-- szału nie robi. I przyznam się że nie miałem problemu z wydajnością tylko że byłem przyzwyczajony że zmieniam raz na rok proca, płytę i kartę ale skoro nie mam sensu teraz - to dobrze. Kiedyś byłem bardziej obeznany w nowinkach wiedziałem co i jak. Ostatnie czasy trochę się odsunąłem od tego tematu dlatego mój pościk z pytaniem.

Dzięki za pomoc i Pozdrawiam.

to zależy jakie masz fundusze na zakup nowych części. ?

Fundusze hmmm - to jest tak że sprzęcior brałem na ileś tam rat po czym sprzedając swój wkładałem wszystko na raty dołożyłem przez np 3 miech i miałem spłacone 1200 zł rat.

taki jest mój sposób. Tylko że zawsze byłem w stanie ustalić czy mi się to opłaca wymieniać czy nie.Bo zawsze była możliwość porównania mojego sprzętu z nowinkami.

A teraz chyba trochę przespałem bo albo ja nie potrafię szukać albo po prostu nie ma jasnych testów Nowinek do mojego sprzętu. Wiecie o co chodzi np. Amd 6000 vs Am3 phenom 720. Nie widziałem takiego czegoś. Tak samo z kartami .