Pomoc w zadaniu. Brak zrozumienia tematu

Witam.

 

Otrzymałem w szkole z przedmiotu diagnostyka komputerów pare tematów do zrobienia na zakończenie semestru. Jednak jednego z nich nie potrafię pojąć może zwyczajnie jestem zbyt głupi.

 

Temat brzmi: urządzenia i narzędzia do naprawy komputera.

 

Temat narzędzi odnosi się do programów biosu, systemu itd. czy narzędzi mechanicznych, śrubokręt, skalpel, latarka itd? Bo co do urządzeń wiem ale jak z narzedziami może być? W google wypisuję różne frazy jednak wyskakuje mi jedynie walizka z narzędziami do naprawy PC-ta i nic pozatym.

Jak dla mnie - mogą być i programy narzędziowe, i fizyczne narzędzia.

Temat - rzeka… Od siekiery do miernika napięcia, od BIOS-u do np. MHDD (Program do naprawy dysków twardych) - wszystko jako przykład.

W ogóle to pytanie typu: W którym kierunku zmierza planeta Ziemia, z chęcią zamieniłbym parę słow z tym wykładowcą czy jak mu tam… (Jeżeli faktycznie temat pracy tak brzmi jak mówisz).

 

P.S.

Nie dziwię się, że jak sam piszesz - zgłupiałeś :slight_smile:

Moim zdaniem chodzi zarówno o narzędzia programowe (programy), jak i narzędzie sprzętowe (np. lutownica). Zwłaszcza, że chodzi o diagnostykę. Tu kwestia jest taka, że możesz sprawdzać programowo, tj. czy programy dziają poprawnie, a możesz sprawdzać sprzęt, tj. czy działa poprawnie.

nie wiem co autor tematu zadania miał na myśli, ale po mojemu to przychodzi klient z trupem ‘peceta’ i zadaniem jest go ożywić - a więc, co potrzebne do zlokalizowania usterki (na początek znajomość kodów biosu - jedne płyty wyświetlają, inne piszczą) i do jej usunięcia, zarówno narzędzia (śrubokręt czy lutownica, oscyloskop) jak i programy (testujące czy reanimacja się udała)… 8)

Trafiłem na PDF z opisem narzędzi podstawowych, narzędzi dodatkowych, dodatkowego osprzętu serwisowego, zestawu czyszczącego. To na razie mój elementarz.  Dołączona grafika pozwala się orientować… Wczoraj dostawałem kota, bo monitor nie reagował, ale zakup nowego załatwił sprawę. Resetowałem bios, bacznie sprawdzałem kondensatory, kości RAMu… itp.

Stary poradnik, ale jakieś zawężenie pojęć jest:

ftp://www.raciaz.edu.pl/www/Szwejk438TI/mozilla/montaz_rozbudowa.pdf