Pomoc w zadaniu z informatyki (napisać kod Odwróconej piramidy, pustej piramidy i Choinki obrazek nr 3)

image
image
image
Potrzebuje pomocy W wykonaniu kodu w c++ który zrobi mi dokładnie tych rozmiarów figury. Nie mam pojęcia nawet jak zacząć to zadanie. Proszę pomóżcie. Chodzi mi o podpowiedź.
PS. Najlepiej jakby program był napisany w podobny sposób do tego. (robi piramidę).

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{

    for (int i=1;i<7;i++)
        {

        for(int j=1;j<=6-i;j++)
        {
            cout<<" ";
        }
        for(int j=1;j<=2*i-1;++j)
        {
            cout<<"*";
        }

        cout << endl;
    }

    return 0;
}

Fajnie by było, Ale nie chociaż jakąś podpowiedź poproszę

Zbig pewnie nie umie w żadnym języku nic programować.

Batch / bash też raczej nie zaliczamy.

I ustaw na 0, i w każdej linijce drukuj i x spacja, * 11-2 x i, i x spacja.
Ostatni raz w javie lata temu pisałem, ale to pierwsze powinno po czymś takim pójść. :slight_smile:

1 polubienie

Dzięki za pomoc, ale zostały mi jeszcze 2 :sweat:

Znajdź zależność:)

Podpowiem dwie rzeczy, kluczowe będą:
i = 0 na starcie
k = 6, czyli oś symetrii rysunku, od niej sobie przesuwaj gwiazdki z pomocą numerów wierszy. :slight_smile:

(można było też to zrobić korzystając z k w 1 przykłądzie, ale to by za bardzo ułatwiło Ci kolejne :stuck_out_tongue: ).

Dzięki wielkie i jestem ci wdzięczny za to że mi tego wcześniej nie powiedziałeś. Fajnie się bawiłem.

… zabawa to jedno, ale jeżeli nie masz smykałki do kombinowania “jak to zrobić”, to droga w kierunku programisty (bo dużo zarabiają!) może być bolesna i niekoniecznie zakończona sukcesem. Klient/ kierownik projektu nie napisze Ci jaką pętlą masz napisać, dostaniesz specyfikacje działania i myśl Pan, jak to ma być zrobione. :wink:

rozumiem to I bardzo lubię kombinować na różne sposoby, jednak nie dużo wiem o C++ bo to tak naprawdę to 1 rok gdzie się go uczę (jestem w 2 technikum) no i te zdalne trochę utrudniają sprawę, to trzeba się uczyć samemu a to wychodzi jak wychodzi :sweat_smile:

int main()
{
    std::cout << R"(
     *     
    * *    
   *   *   
  *     *
 *       *
*         *
	)" << '\n';

    return 0;
}

I już :wink:

heh niestety muszę wykorzystać pętle for

int main()
int i;
for( i = 1; i <= 1; i++ )
{

{
    std::cout << R"(
     *     
    * *    
   *   *   
  *     *
 *       *
*         *
	)" << '\n';

    return 0;
}
 }

:wink:

Dobre kupuje wykorzystam to jak nie zrobię tego jak pan kazał jednak spróbuje zrobić inaczej. Ale dzięki