Pomoc w zakupie laptopa- HP 620, HP625 czy Asus X52N?


(Sandra18) #1

Bardzo proszę o poradę w sprawie zakupu laptopa:) Szukam czegoś bardzo taniego, do 1400zł, do internetu, filmów, office'a i programu autocad 2010. Początkowo miał to być laptop 12cali ( w miarę lekki ale i nie mikrus), jednak w tej cenie trudno cokolwiek znaleźć. Ostatecznie po przeszukaniu sklepów internetowych zwróciłam uwagę na trzy lapki:

-HP 620 T3000

-HP 625 V140

-Asus X52N-SX192

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... +620+t3000

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... p+625+v140

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... x52n-sx192

Który polecacie najbardziej? I czym różni sie AMD V140 2,3 GHz od Intel Celeron T3000 1,8 GHz?

Dzięki śliczne z góry za odpowiedź:slight_smile:


(ahonen97) #2

Nie napisałaś ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup i link nie działa z tych to ja bym kupił asusa do hp nie mam przekonania mam nie miłe wspomnienia w czasie użytkowania HP.Poczekaj niech się jeszcze inni userzy wypowiedzą


(janki111) #3

chyba jednak napisał do jakiej kwoty.

Ja bym się skłaniał do 2 opcji


(JNJN) #4

Proszę używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN


(Dimatheus) #5

Hej,

Chyba też zdecydowałbym się na Asus'a - mimo że do platform AMD nie jestem przekonany.

W cenie, o której piszesz, nie znajdziesz praktycznie żadnego modelu wyposażonego w kartę graficzną dedykowaną, a korzystanie z Auto CAD'a na kartach zintegrowanych może być naprawdę dość uciążliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Sandra18) #6

dzięki wielkie za odpowiedzi:)

faktycznie strona nie działa, podaję działające linki do lapków:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... +620+t3000

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... p+625+v140

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... x52n-sx192

@Dimatheus, niestety większą kwotą nie dysponuję:frowning: skoro żadna z moich opcji nie nadaje się do autocada2010 to może na którymś z nich będzie chociaż chodził autocad 2007? I dlaczego zdecydowałbyś się jednak na Asusa? Procesor AMD® V Series 2,3 GHz jest lepszy od Intel® Celeron® 1,8 GHz ? czy chodzi o coś innego?

To co najbardziej podoba mi się w tych hp, to matowa matryca, bo słyszałam, że z błyszczącą praca jest mniej komfortowa, czy to prawda?


(Dimatheus) #7

Hej,

Chodzi o to, że renderowanie 3D to dość obciążająca operacja. Do takich zastosowań potrzebna by była osobna, dedykowana karta graficzna, a nie zintegrowana. Aczkolwiek mój szwagier na starym Dell'u dał radę odpalić Auto CAD'a, tyle że płynność działania to już nieco co innego.

Zależy na co patrzeć - jeśli chodzi o taktowanie zegara, to AMD jest szybszy, ale posiada mniejszy cache pamięci, co nieco będzie go ograniczało. W testach więc osiągi procesorów mogą być bardzo podobne.

Ewentualnie może coś takiego. Wielu być może skrytykuje, że polecam Acer'a, ale sam od kilku lat korzystam z ich produktów - teraz już z drugiego laptopa (ten w opisie), choć oczywiście pierwszy nadal działa bez zarzutu. Zresztą w mojej rodzinie polecam Acer'ki i jak na razie nie powodują problemów - oprócz jednego opartego o AMD Turion'a, który lubi przypalać dyski twarde... :stuck_out_tongue:

Zależy do czego używa się laptopa - przy multimediach lepsza jest matryca błyszcząca, bo i kolory żywsze. Ale niestety robią się na niej refleksy świetlne - wada, której pozbawione są matryce matowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Sandra18) #8

Dimatheus, dziękuje za baaaardzo pomocne odpowiedzi:):slight_smile:

Ostatecznie chyba zdecyduję się na tego HP 620, gdybym miała więcej keszu, na pewno kupiłabym coś lepszego, ale póki co muszę zadowolić się czymś z niższej półki. A nad tym Acerkiem też się zastanawiałam, to był na początku mój "faworyt":wink: ale znajomi wybili mi tą firmę z głowy, że niby awaryjny itp, wierzę, że Tobie się sprawdza, ale trochę boję sie zaryzykować.

W każdym razie dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc:)


(Dimatheus) #9

Hej,

Wiesz, krąży wiele obiegowych opinii w różnych kwestiach. Być może 3, 4 lata temu laptopy markowane napisem Acer takie były. Teraz to zupełnie inny sprzęt. I szczerze przyznam, że pewno Ci, którzy takie opinie wygłaszają, nigdy bezpośrednio z Acer'em nie mieli kontaktu. :slight_smile: Ale to tak na marginesie.

Jak najbardziej rozumiem. :wink:

Nie ma za co. Taki drobiazg. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Sandra18) #10

Dimatheus, chyba jednak Twoja opinia o Acerach mnie przekonala i jutro jade zobaczyc tego Acerka:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _RAM_.html

Miesci sie w moich mozliwosciach finansowych i wydaje mi sie na pierwszy rzut oka, ze ma calkiem dobre parametry jak na ta cene, choc znawca nie jestem;) teraz tylko modlic sie, zeby nie zepsul sie i sluzyl chociaz z 2lata:)


(Dimatheus) #11

Hej,

Cieszę się i polecam. W sumie tutaj też grafika zintegrowana, ale tak jak pisałem w poprzednich postach, w takiej cenie trudno znaleźć coś, co ma kartę dedykowaną. :slight_smile:

Pierwszy z moich Acer'ów - jeszcze z Celeronem - służy już jakieś 4 lata - i działa bez zarzutu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus