Pomoc w zakupie monitora

Witam!

Spędzam dużo czasu na komputerze na pisaniu i nie zajmuję się grafiką.

 

Chciałbym, aby przekątna ekranu wynosiła 24-27".

 

Bardzo proszę o pomoc!

Witaj serdecznie

W maju tego roku stanąłem przed podobnym problemem i niestety moje zakupy nie odbyły się bez zwrotów czy reklamacji. 

 

Wbrew pozorom zakup monitora nie jest prosty - nie możesz kupić go w ciemno jak kota w worku. Dzieje się tak nie tylko dlatego, 

że towar oferowany przez producentów jest bardzo różny, ale i wybór monitora ma trochę “subiektywności”. 

Oczywiście nie jest to tak subiektywny wybór jak kolumny głośnikowe, gdzie musimy udać się do salonu audio na odsłuchy  :smiley:

Najlepiej jest wybrać kilka interesujących modeli i wybrać się do salonów, aby je obejrzeć.

 

Początkowo wybrałem LG IPS237 - obraz ostry, podświetlenie bardzo przecięte, elegancki design 

Niebieski kolor posiada na nim typowe pionowe kreseczki i niestety monitor został oddany 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12800039#12800039

 

Zaufałem ponownie firmie LG (długie lata miałem LG S1715) i kupiłem LG M2352.

W salonie pozwolono mi go przetestować - m.in wypełniałem w Paincie tło różnymi kolorami  :smiley:

Monitor (w zasadzie jest to TV z funkcją monitora, matryca IPS) za około 750 zł - jest po prostu świetny. 

Mój model ma bardzo dobre podświetlenie, fajne kąty widzenia i bardzo oddane kolory :slight_smile:

 

 

 

Polecam - mi również go polecono tylko na innym forum :wink:

 

Zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad EIZO FORIS FS2331 lub FS2333. Wprawdzie matryca 23" i cena około 1200-1300PLN, ale w zamian za to dostajesz urządzenie, o które nie musisz się martwić, że za chwilę coś w nim padnie. Nic nie skrzypi, nie chwieje się, jakość obrazu jest bardzo wysoka, a bez kilku ułatwień, jak np. automatycznego przełączania trybu pracy w zależności od używanej aplikacji, już po kilku dniach ciężko się funkcjonuje. :slight_smile: Do tego 5 lat gwarancji door-to-door. Moim zdaniem - warte rozważenia.

Dziękuję za propozycję, jednak wolałbym monitor znanego producenta, który mieści się w moim budżecie :slight_smile:

 

Bardzo podoba mi się: Samsung T24C300ew, jednak chciałbym  zasięgnąć opinii innych użytkowników.

 

 

To poczytaj o EIZO. To nie jest producent masówki, tylko firma, która robi naprawdę kapitalne monitory.