Pomoc w założeniu wifi na multimedii

Witam!

Multimedia sobie życzy 8 zł miesięcznie za wifi, więc postanowiłem sobie zrobić to sam, ale jak? Dostałem od nich modem: Cisco EPC3008… Jaki router kupić i jak to wszystko popodpinać żeby zatrybiło? Proszę o poradnik dla zielonych, bo się na tym prawie w ogóle nie znam… Pierwsza przygoda z routerami :smiley:

PS. dodam, że internet to 30mb

O wybór konkretnego routera pytaj tutaj :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/457186-wybór-routera-kablowego-kablówki-osiedlówki-upc-itp/

Natomiast wystarczy modem z routerem podłączyć kablem sieciowym i skonfigurować :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/363862-podstawowa-konfiguracja-domowego-routera/

A czy byłaby możliwość podłączenia takiego: modem - router - komputer i żeby ten router rozrzucał jeszcze wi-fi na cały dom? Bo z tego co wiem to w multimedii jest takie ograniczenie, że za każde jedno urządzenie nowe to 5zł do abonamentu.

co to sieci to zależy na jakich liniach masz i jaki anex. Dla jasności.   Wszystko zapytaj się w multimedi o : VCI , VPI , Encapsulation :   Anex A czy aneks B. Nie kupój na szybko bo kupisz zły . Zalecam ASUSA jak pod anex A masz : N10 nie zrywa połaczeń TP linki to szajs .  Cisco bardzo wysoki segment. :) 

 

ASUS N10 obługuje Anex A. :slight_smile: Ale ma w sobie modem router. 

 

Druga opła według umowy wziaść modem router  WIFI producent tez oferuje bo pewnie masz AMAXA niebieski motorola:D)   Kabel kros najlepiej kategoria 6 lub ktegoria 5. 

 

Bo te za 1,20 za metr to szajs. Potem net chodzi.  W klepie infocomp.pl jak zamówisz kabelek to ci zrobia i kurierem wyśla. :slight_smile:  

 

Zmień operatora sobie NA UPC lub inny:) i przy umowie odrazu powiedz że masz swój router. :slight_smile: Bo w TPSA  dadza ci live box a to koszt 150 zł miesiecznie.  Jak masz DVB-T  mpeg 4 to  nie potrzeba żadnego dekodera .:slight_smile: telewizory za 1000 zł to maja. :) 

Chodzi o to, że w moim mieście UPC nie ma, a jakbym chciał zmieniać dostawcę to musiałbym trochę wybulić, bo multimedia się tutaj zadomowiła.

Czytałem na necie mniej więcej i nie potrzeba było żadnych anexów.

Tak jak mówię: dostałem modem Cisco od nich, więc ciekawi mnie czy dałoby radę podpiąć to tak Cisco - Router - Komputer i router rozdzielałby jeszcze wifi.

Tutaj poczytaj umowę, Niedostosowanie sie do umowy to jeszczenie łamanie prawa. jak bedziesz miał własny router to bedziesz mógł sobie podpiac tyle urzadzen ile ci nowy sprzęt uciągnie.

A nie, to widocznie były plotki kolegów, nie ma takiego zapisu.

Więc jakby wyglądało to połączenie, które wyżej zapisałem?

modem EPC3008 ----- router -------- komputery   podłaczone kablem i bezprzewodowo połączone z routerem.

Czyli komputer byłby połączony kablem z routerem, tak? A resztę mógłbym sobie spokojnie odpalać na wifi?

Dokładnie. Nabyj sobie jakiegoś TP-Linka jest prosty w konfiguracji i dość tani

np. TP-Link 740, 841, 1043, 3600 jest tego multum, pamietaj aby w takim wypadku wtyk na port WAN był na RJ-45

Czyli router który kupię ma mieć WAN na RJ-45?

Czasem wątki Ci się nie pomyliły? Przecież autor pisał, że korzysta z usług Multimedii, a nie TP S.A. poza tym on ma modem DOCSIS, a nie DSL, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd, bo kupi router z modemem DSL, który do niczego mu się nie przyda.

Z tego co mi wiadomo, za Livebox płaciło się zawsze około 10zł/miesiąc, ale na pewno nie 150zł.

 

 

Tak, WAN ma być na RJ-45.

A mógłby mi ktoś podsunąć jakiś router z tych trzech sklepów: RTV AGD, Mediamarkt, neonet… Oby był nie za drogi, ale i dobry.

Już Ci pisałem, o wybór konkretnego routera pytaj w tym temacie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/457186-wyb%C3%B3r-routera-kablowego-kabl%C3%B3wki-osiedl%C3%B3wki-upc-itp/

Zapytałem, ale obawiam że się nie doczekam odpowiedzi

http://www.ceneo.pl/5182145#tab=spec - za te pieniądze spore możliwości, tylko akurat w tych sklepach na których Tobie zależy jest drogo.

 

Ludzie chwalą sobie raczej ten model TP-Linka, ale możesz jeszcze sobie poczytaj opinie.

Mam raczej dość małe mieszkanie, więc z zasięgiem nie będzie problemu… Chciałbym się zamknąć w 100zł, da radę?

 

Za 100zł możesz dostać w miarę dobry sprzęt, więc na pewno da radę. Jak nie masz jakichś większych wymagań, to zamkniesz koszty nawet przy 50zł. Jeśli chcesz coś taniego, to patrz głównie na TP Linki. Kiedyś miałem też router Pentagrama i byłem zadowolony.

 

Wszystko zależy co kto robi na komputerze, jak ma się szybkie łacze to sprzet za 100pln niestety nie da rady. Mówie tu np. o strumieniowym przesyłaniu materiału HD.

Dlatego pisałem, że jak nie ma większych wymagań, to spokojnie kupi do 100zł sprzęt, a jeśli korzystanie z internetu polega głównie na przeglądaniu stron, to nawet taniej.