Pomoc w zbudowaniu sieci wi-fi

Witam, od razu zaznaczę, że jestem laikiem w tej kwestii. Moje pytanie brzmi czy mogę zrobić w swoim domu sieć wi-fi. Moja sieć wygląda tak, że z anteny idą dwa kable jeden do gniazdka drugi ze złączką Rj-45 do komputera. W komputerze wyświetla mi się że jest to sieć WAN z protokołem PPPOE, jeśli to ma jakieś znaczenie. Teraz pytanie co muszę zrobić, aby taka sieć wi-fi zaistniała?

Musisz sobie kupić router z obsługą PPoE i go skonfigurować.

Możesz skonfigurować w obecnej sytuacji PPoE w Windows XP: http://interserv.net.pl/ppoe.doc

Jeśli zależy Ci na WiFi, tak jak powiedział Felippe82, kupujesz router i go konfigurujesz. Interesują Cię routery z kategorii: http://www.komputronik.pl/index.php/cat … _xDSL.html na przykład: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … R_600.html Stosunkowo tani, prosty w konfiguracji (jak pewnie większość w tej cenie). No i ma N (nowy standard sieci bezprzewodowych pozwalający przesyłać dane lokalnie z większą prędkością aniżeli B lub G, a także wpływający na zasięg. Albo: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … T54GL.html

3de , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.

Opłaca się wydać 50zł więcej na Linksysa?

3de , nie radzę kolejny raz ignorować mojej prośby…

ok, dziś kupiłem Linksysa udało mi się go skonfigurować. Temat do kasacji

Dziękuje za pomoc !!