Pomoc w złożeniu komputera - waszym zdaniem

(el bosso) #1

Witam!

Chciałbym Was bardzo poprosić o pomoc, otóż napisałem najpierw posta w jednym z poniższym tematów, ale nikt mi tam nie odpowiedział... więc zakładam nowy temat. Proszę adminów o wyrozumiałość. Planuje właśnie kupno nowego komputera głownie do celów rozrywkowych jednak trudno mi się zdecydować na konkretny model... co byście powiedzieli o poniższym zestawie:

pewien znajomy polecił mi właśnie taki zestaw pod AMD:

proc: AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W)

lub 6000+ który byście polecili??? myślałem nad droższym ale oba mają generalnie dobre opinie jak czytałem przy czym 6000+ jest podobno tylko o ok. 25% wolniejszy od E8400...

płyta: Gigabyte GA-MA770-UD3.

karta: Radeon 4870 Gainward 512MB 2xDVI + DP (PCI-E) GoldenSample.

zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU - 550W.

Ram: 4GB DDR2 GoodRam 2x2GB Dual 800MHz CL5 (już mam)

• obudowa - jeszcze nie wiem jaka do ok. 100zł sugestie mile widziane :))

(resztę podzespołów również mam)

Początkowo myślałem o zbudowaniu zestawu pod platformę Intela, jednak wiele opinii na necie mówi o tym że AMD-eki nie wiele im ustępują (np. jeśli chodzi) o gry i zaoszczędzoną kasę lepiej dołożyć do karty grafiki...

Bardzo prosiłbym o opinie, sugestie i uwagi.

(skromny00) #2

zmień karte graficzną bo ta się grzeje strasznie

(Mariosti*) #3

(Technik Elektro) #4

napisz jaki masz budżet na ten komputer.

(Remix) #5

Hej!

Do tej grafiki to jeśli procek ma 2 rdzenie to taktowanie min 3,5GHz, żeby nie blokować możliwości karty. Jeśli 4 rdzenie to min 3GHz.

Musisz się zastanowić czy jest sens kupować grafę, której nie wykorzystasz z takim prockiem.

ps. skromny00 dobrze zauważył - lepiej GF GTX260 216ps 55nm - wydajność taka sama, ale kultura pracy o wiele lepsza.

(el bosso) #6

ok. 1,5 tys. zł i chciałbym tą kasę jak najlepiej ulokować, dlatego właśnie zwracam się do Was o radę...

Tak to jest procek 2 rdzeniowy. Jesteś pewny że ten procek o taktowaniu 5600+ ma 2,6 Ghz nie wykorzysta możliwości tej karty??? jak czytałem opinie np. na komputroniku to ludzie sobie chwalą obydwa procki AMD.

Zestaw ten polecił mi znajomy pracujący w sklepie komputerowym.

(Remix) #7

Hej!

Jestem pewny, że nie wykorzysta możliwości tej karty procesor 2 rdzeniowy z taktowaniem 2,6GHz. Tak jak napisałem - jeśli 2 rdzenie + ta karta to 3,5GHz minimum, jeśli 4 rdzenie + ta karta to 3GHz minimum.

Te procki są dobre, ale nie do tej karty... co najwyżej do 4850 lub 4770 po OC. Chociaż i tak do nich 2 rdzeniowy do około 3GHz by się przydał.

(el bosso) #8

Sorki mała nieścisłość AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W) jest taktowany na 2,9 a AMD Athlon 64 X2 6000+ na 3,1 Ghz są to najmocniejsze procki AMD z tej serii.

(Remix) #9

Hej!

Fakt, ale to wiele nie zmienai i tak trzeba będzie je podgonić, jak chcesz mieć tą kartę.

To już znacznie lepiej będzie kupić coś pokroju Phenom II X3.

Przy odrobinie szczęścia i odpowiedniej płycie odblokujesz czwarty rdzeń :smiley:

(mati75) #10

z dyskiem czy bez?

Produkt Cena Ilość Wartość

ASRock A770DE » Opis 235,00 235,00

AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX » Opis 548,00 548,00

Gainward Radeon HD 4850 Golden Sample 512MB DDR3 PCI-E BOX » Opis 452,00 452,00

Pentagram Silent Force 450 Value » Opis 191,00 191,00

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna » Opis 133,00 133,00

Wartość produktów: 1559,00 zł

(el bosso) #11

Właśnie zastanawiam się po waszych postach czy do wybranej przeze mnie karty czy nie dołożyć kasy i nie zakupić AMD Phenom II Triple-Core 720 BOX (Socket AM3,95W). Oczywiście z myślą o grach. Co radzicie... Choć może lepiej najpierw kupić tego 5600+ a jakby nie spełniał moich oczekiwań to zawsze go mogę opchnąć na Allegro czy gdzieś i kupić tego Phenoma... :))

Bez dysku.

(Remix) #12

Hej!

Po co dwa razy płacić? Od razu kup to co będzie odpowiednie. Jeśli chcesz 5600+ lub 6000+ to nie kupuj takiej mocnej karty.

Oczywiście jeśli chcesz w pełni ją wykorzystać, bo jeśli Ci nie zależy na tym, to możesz brać co chcesz :slight_smile:

(el bosso) #13

W sumie już zamówiłem Radeon 4870 Gainward 512MB 2xDVI + DP (PCI-E) GoldenSample w Proline.pl mam nadzieje że będzie działać OK i praktycznie na 100% jestem zdecydowany na AMD Phenom II X3 720 Black Edition s.AM3 BOX i zastanawiam sie nad zasilaczem i obudową właśnie jaką byście polecili w cenie ok. 100zł ????

(Tomson 13ck) #14

Dołuż 30zł do Cooler Master 331. A ile masz na zasilacz.?

(el bosso) #15

Właśnie wolałbym coś tańszego ale też dobrego...Jeśli chodzi o zasilacz to myślałem o Corsair CMPSU-550VXEU - 550W znalazłem go za 335 zł czyli na zasilacz ok. 300zł moge wydać ale fajnie byłoby coś zaoszczędzić ale wiadomo jak ważny jest zasilacz i jak łatwo można się przejechać oszczędzając...

(Tomson 13ck) #16

Możesz kupić Corsaira 450W, dostarcza on mocy ponad 500W.

(el bosso) #17

Racja, a zawsze 50 zł w kieszeni.