Pomoc w złożeniu nowego komputera

no właśnie bo ogólnie w podkręcaniu potrzebna jest matematyka której uczą w podstawówce :wink: zwłaszcza od 1 do 4 :wink:

hehe no ok ok ale najpierw musze Kupić Kompa :smiley:

a z Tym podkręcaniem to jak to jest ? Nie wysiądzie mi komp ? bo kiedyś coś słyszałem…

Gwarancja nie padnie ?

A Swojego teraz starego mógłbym jakoś podkręcić :smiley: żeby chociaż mi PES 08 poszedł na średnich Detalach :smiley: ?

bo tego kompa nigdy nie ruszałem;p

gwarancja nie padnie… chyba że odeśliesz kompa i zapomnisz wyczyścić CMOS :wink:

nie wysiądzie ci komp… nie spali się itd. tylko musisz patrzeć na temperaturę ale o tym później pogadamy :wink: później tzn. jak dostaniesz kompa :wink:

A jaki ten stary komp ?

Podkręcanie jest dość proste i raczej nic nie powinno się stać. Poczytaj poradniki w sieci.

może go dać do 2 pokoju na przykład :wink: tylko dokupi monitor crt 15’ za 20zł, klawe za 10zł oraz myszkę za 10zł i go podkręci na maxa :wink:

sam tak zrobiłem :stuck_out_tongue:

Oczywiście że tak … tylko chodzi mi o podzespoły, bo chyba autor nie wspomniał.

to całe było pytaniem, więc ujrzymy specyfikacje i zobaczymy co powinien podkręcić.

Stary Komp?

Intel Celeron CPU 2,60 GHz

Gigabyte Radeon 9200 SE Series

256 MB RAM

Z chęcią bym sobie starucha podkręcił jeżeli go się w ogóle da podkręcić xD

da się… nie licz na 200% wydajności ale tak dla picu możesz coś podkręcić :wink:

szkoda ci tego kompa?

jeśli tak kup fortron 350W

jeśli nie to kręć i nie płacz jak się spali :stuck_out_tongue:

(zakładam że masz zasilacz no-name)

grafe raczej możesz tylko podciągnąć… i to wszystko.

ale jakkkk Podkręcić ! ? no Grafe podkręcić mi wystarczy!

ściągnij [url=[http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2464&RivaTuner+2.09RivaTuner](http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2464&RivaTuner+2.09RivaTuner) 2.09

i przestaw suwaki trochę w prawo, następnie zapisz ustawienia, uruchom ponownie kompa i odpal jakąś grę, jeśli będą artefakty i błędy to obniż trochę jeśli będzie ok to dalej podkręc i znowu uruchom ponownie kompa i włącz grę itd. itd.

aż osiągniesz optymalną wartość przy odpowiedniej temp.(mniej niż 70-75*C w stresie)

ok a te Trochę to ile mniej więcej ? żeby nie przesadzić ?

a c o z tą Temp. ? jak to sprawdzać ? żeby komp sie nie spalił?

o kilkanaście MhZ

sprawdzaj w np. Everescie Ultimate Edition

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

Komputer>Czujnik> i tam będziesz miał rożne temperatury, jedna z nich jest od GPU :slight_smile:

PS. Podaj jaką temp. masz przed OC

Panowie no to jak ?

Mój Zestaw który jak na razie mam już w swoim spisie:

Sklep: Apollo.pl

Procesor: Intel Core2 Duo E8200 2,66 GHz --> 443zł

Płyta główna: Foxconn P35A-S --> 270zł

Ram:…?

Dysk: Samsung SpinPoint F1 320 HD322HJ --> 143zł

Napęd: Pioneer 215D --> 75zł

Karta Graficzna:…?

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W --> 280zł <------> ???

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 --> 110zł

Chłodzenie na Procesor: Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM --> 100zł

Mam Problem z wybraniem Karty Graficznej oraz Pamięcią RAM.

A Znaki Zapytania Przy Zasilaczu postawiłem z takiego względu, że na Apollo jest chyba brak tego Towaru, ale jak będzie dostawa…

Proszę was pomóżcie z tą Kartą i Pamięcią RAM tak żeby mógł kupić na Apollo Wszystko.

Może któraś z Tych kart byłaby Dobra:

[PCIE] Karta GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

[PCIE] Karta GeForce 8800GT TwinTech 512MB XT TT-88GT-512D3E-HEATPIPE-XT

w apollo.pl nie ma Goodram Pro900 ktory jest najwydajniejszy na rynku w tej cenie

radziłbym ci go kupić z innego sklepu np. z Sirius.pl

nie sa złe ale drogie, za 460zł masz 8800GT + chłodzenie, które bije te dwa razem wzięte, więc to też radziłbym ci wziąć z innych sklepów

Ram: GOODRAM Pro900 2x1GB (jedne z najlepszych na rynku)

grafa: Palit GeForce 8800 GT 512MB DDR3 410zł(referent)

chłodzenie na grafę (musi być): Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 60zł (4 heatpipe’y) + ACUTAKE FAN 120 14zł

razem za grafe + chłodzenie zapłacisz 480zł, a za ta cene nie dostaniesz 8800GT nawet z podobnym chlodzeniem :slight_smile:

to jest najlepsze rozwiązanie w tej chwili :slight_smile:

No tak, ale co? Wszystko zamówie na Apollo i Ramy POwiedzmy na Sirius a Grafe na Ceneo i Chłodzenie jeszcze gdzie indziej?

i co wyjdzie mi na to że będzie ogólnie drożej bo koszty wysyłki wszędzie…?

Chyba, że pójdę do Komputronika do sklepu bo mam ten sklep w pobliżu i zamówię tą kartę? to będzie to samo ? i czy mi ją zamówią i cena bedzie normalna 426 zł ?

a taka Karta graf. na Apollo:

[PCIE] Karta GeForce 8800GT Palit 512MB Sonic XNE/880TSXT352

Podlicz sam sobie gdzie Ci lepiej wyjdzie .

Po pierwsze to ceneo to nie jest sklep :expressionless:

Wiem, że Ceneo to nie jest sklep -.-

Te Ramy wezmę na Sirius, Karte graf. jeszcze nie wiem ale zapewne w komputroniku u siebie w mieście, a reszte no to normalnie chyba na Apollo.pl

Troche ponad 2 tyś pewnie wyjdzie ale co tam ;p

nie kupuj 8800GT! bierz tylko HD4850… jest chyba nawet a apollo

HD4850 jest rowniez na apollo.pl :slight_smile:

Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B

http://www.apollo.pl/store/show_detail/46003