Pomoc w złożeniu nowego komputera

Ok HD4850 --> ale co to za karta bo pierwszy raz o niej słyszę? Jakaś dobra ? Lepsza niż te geforce 8800GT ?

Sklep: Apollo.pl

Procesor: Intel Core2 Duo E8200 2,66 GHz --> 443zł

Płyta główna: Foxconn P35A-S --> 270zł //// Gigabyte GA EP35-DS3R --> 281zł !!

Ram: …?

Dysk: Samsung SpinPoint F1 320 HD322HJ – 143zł

Napęd: Pioneer 215D – 75zł

Karta Graficzna: Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B – 525 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W – 280zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 – 110zł

Chłodzenie na Procesor: Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM – 100zł

Mam Dylemat co do Płyty głównej! Którą z Tych dwóch Płyt lepiej wybrać ?

a Ramy ? hmm… mam zamiar również Viste sobie zakupić wiec hmm… ile Tych ramów…3…4…?

Wiem, że Równie dobrze może Być Płyta MSI p35 i wszystkie te trzy karty nie robią dużej różnicy cenowej więc na prawdę nie mam pojęcia którą wybrać.

a Ram ? Skusiłbym się na 4GB --> z Ceną ogólnie kompa mogę wyjść trochę poza 2 tyś. Tak do około 2 200 może…jak będzie trzeba, więc chyba moge kupić 4GB ramu :stuck_out_tongue:

A ten radek HD4850 jest Lepszy od 9800gtx ? ;o Dobrze zrozumiałem ?

Dobrze zrozumiałeś.

No to elegancko ;]

Prosze o pomoc w dobraniu jeszcze Najlepszej wg was Płyty głównej z Tych Trzech:

  1. Foxconn P35A-S

  2. Gigabyte GA EP35-DS3R

  3. MSI P35 FR

a Ramy? hmm… Myślę nad Tymi --> Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Reaper CL4 OCZ2RPR800C44GK --> Na Apollo Cena Tych RAM-ów Wynosi 311 zł a więc myślę, że warto ? jak uważacie ?

Co do płyty to Fox/MSI Neo2 FiR(bierz pierwszą jak przeszkadza ci przestawianie zworek)

A co do Ram’ów to hmmm ale w cenie 311 to idzie kupić 2x2GB Mushkin XP2 Redline 1000 i chyba jeszcze taniej 2x2GB OCZ Reaper 1066.

No to Płytę najlepiej jest wziąć tą Foxconna ?

a co do RAM-ów to niestety na Apollo kurcze nie ma Tych co napisałeś :-/ no Chyba że Ramy tylko Kupie Gdzie Indziej…ale Gdzie ??

Gigabyte GA EP35-DS3R

Ile razy można pisać, że apollo jak czegoś nie ma to sprowadza oO

Kwestia napisania mail’a / zadzwonienia tam i już, to chyba nie za wiele.

Ok


Jak Zamówię w Apollo Wszystkie części potrzebne do złożenia Komputera to Odpisali mi, że Mogą Zaproponować Darmowe Złożenie Komputera i Przetestowanie. Myślę, że Warto :slight_smile:


a Co myślicie o Systemie Operacyjnym?

To ostatnie pytanie zachowaj dla siebie.

a WIęc o to sprzęt jaki mam zamiar zamówić

Sklep: Apollo.pl

Procesor: Intel Core2 Duo E8200 2,66 GHz --> 443zł

Płyta główna: Foxconn P35A-S --> 270zł

Ram: DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Reaper CL4 OCZ2RPR800C44GK --> 311zł

Dysk: Samsung SpinPoint F1 320 HD322HJ --> 143zł

Napęd: Pioneer 215D --> 75zł

Karta Graficzna: Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B --> 525zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W --> 280zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 --> 110zł

Chłodzenie na Procesor: Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM --> 100zł

Cena: 2224,90 zł --> Razem z Wysyłką: 2265,45 zł

Ale mam Obawy co do tego czy nie zamówić jeszcze Dodatkowego Wentylatora na Kartę Graficzną…czy czasami ona nie potrzebuje porządnego chłodzenia? Jeżeli tak to podpowiedzcie jakie to chłodzenie na Tą Kartę :wink: --> Najlepiej na Apollo :stuck_out_tongue:

I Czy Ten Procesor Potrzebuje Takiego Chłodzenia? Czy Wystarczy mu BOX

Narazie nie zamawiaj nic na karte graficzną bo nie wiadomo co będzie optymalnie pasować przy możliwie niskiej cenie (najprawdopodobniej to co na 3870), a procesorowi wystarczy box jeśli nie masz zamiaru kręcić, dlatego lepiej to karakorum brać.

Jak dla mnie, 3 gb RAM Ci wystarczy, dokup sobie jeszcze jedną kartę graficzną 512 mb, lub kup jedną 1 gb zamiast tego…

OK

Czyli Ten zestaw co Napisałem jest Już Odpowiedni i Mogę go zamówić ? a Te dodatkowe Chłodzenie na Kartę Do Kupować później czy jak z nim ? Karta się nie przegrzeje mam nadzieję ??

Nie, jakby był problem z tym chłodzeniem to by go nie montowali, a wg testów grzeje się znacząco gpu, ale chłodzenie wciąż jest praktycznie bezgłośne… W jednym teście bardzo dużo dała sama wymiana pasty termoprzewodzącej… Ale jak będzie wiadomo później że jakiś niedrogi arctic silencer będzie na nią wchodził elegancko to szczególnie pod kątem oc będzie warto zmienić chłodzenie.

muszę przyznać że bardzo znasz się na kompach :x

Baroš, nie słuchaj go…

Co według Ciebie, jest błędne w moim rozumowaniu ?

To, że niepotrzebnie wyda kasę, a zbyt wielkiego przyrostu wydajności nie będzie…

Ale lepsze to, niż nieużywane 4gb RAM