Pomoc w złożeniu nowej jednostki centralnej

Witam w niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić nową jednostkę centralną , na razie dobrałem coś takiego :

a914d53db254ac01.jpg

Szukam jeszcze karty graficznej + obudowy + zasilacza , od razu dodam , że karta jaka mnie interesuje to Radeon 4870/4850 [prosił bym o linki jeżeli można] :slight_smile:

Czekam na pomoc .

procek jeśli już to 8400 (chociaż e5200 też by wystarczył)

płytę lepiej od MSI

dysk od Samsunga, seria F1

nie napisałeś ile kaski masz na zestawik

e5200

msi neo2 p45

samsung f1 320gb

crucial ballistix 2x1gb // chyba że ktoś zaproponuje coś lepszego

e5200 starczy do Radeonka 48700 ?

Heh powiem , że głownie licze na opinie co do karty graficznej + zasilacza i obudowy , płyta raczej Asus, MSI mnie raczej nie interesuje .

okolo 2500zl

jak go podkręcisz to spokojnie starczy :slight_smile:

a co do całego zestawu no to ludzie kochani, kilka pozycji niżej jest post o kompie do 2500zł :x tutaj

corsair 650tx

antec 300

i proc e8400 a nie e8500

"procek jeśli już to 8400 (chociaż e5200 też by wystarczył)

płytę lepiej od MSI

dysk od Samsunga, seria F1"

hd4870 + Cooler Master Elite + Corsair 550W

Zrób listę wszystkiego co chcesz zamówić wraz z cenami to coś dokładniej będzie można napisać.

dymeq ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

karta Palit/Powercolor Radeon 4870

zasiacz: Antec NeoPower 650 W

obudowa Antec Gamer Three Hundred

przy płycie MSI P45 możesz kupić Intela E8400 i wykręcić go wyżej niż seryjego E8500

Corsair 650TX

Po co przepłacać jak za 230zł można mieć E5200 na chispecie E8xxx i E7xxx. E5200 kręcisz na 4GHZ i żadna gra się nie oprze.

======================

K.

Płyta bardzo dobra.

Procesor… w gruncie rzeczy może być, ale warto rozważyć e8400.

Pamięć dobra.

Dysk też. Jak znajdziesz fajnego Samsunga to możesz się zastanowić nad nim.

Grafika… jeżeli masz 2500, a na w/w dajesz 1310zł, to na obudowę i zasilacz dajmy 500zł. Zostaje 670zł. Za tyle już masz GTX260, który jest nieznacznie lepszy od HD4870.

BTW, po co doradzacie mu e5200 skoro jak go stać na coś lepszego, to mu dłużej posłuży, hę?

Tak btw, nie wie ktoś jak zasilacze z tej serii się sprawują? Są całkiem popularne w stanach. W ogóle ludzie tam mają diametralnie inne specyfikacje.

Ja wiem bo sam mam o niższej mocy i jakoś ciągnie mojego amd x2 + 6400 (3,2 GHz) i Radeona 3870 X2

Tobie się chyba pomieszało, Radek jest o 3% lepszy od GeForca.

Po co ma przepłacać jak będzie miał taką samą wydajność? My mu tylko doradzamy, sam wybierze na końcu.

==================

K.

djarta , teorytcznie tak. Praktycznie grafika od nVidi trochę go wyprzedza. Dużo zależy od producenta.

No właśnie nie…

Jak e5200 podkręci to będzie miał (powiedzmy) nominalną wartość e8400. Jak e8400 podkręci to będzie miał dużo więcej od pokręconego e5200.

coś takiego wyszło , może być ?

kingstonów nie bierz, weź jakieś patrioty llk lub ocz reaper bądź cruciale z allegro

a nagrywarka pioneer 216

i będzie git

ewentualnie jeszcze 8400 zamiast 8500, będzie troszkę taniej

i jak starczy kaski to pentagrama karakorum

dymeq , skoro się upierasz przy MSI…

i pamięci zmień, to może być.

Nie nie upieram sie przy MSI , to co proponujecie Asusa P5Q PRO czy może jakiś inny model ? racja procka można zmienić na e8400 ,nagrywarkę tez bo tak tylko dorzuciłem żeby orientacyjnie zobaczyć ile wyjdzie . A może taką płytę główną : http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/41593