Pomoc w złożeniu zestawu za niewielkie pieniądze (1500zł)

Przyszedł moment na zmianę wysłużonego laptopa na komputer stacjonarny. Ze złożeniem sobie poradze jednak nie bardzo wiem np jaki socket wybrac zeby w dalekiej przyszlosci mogl cos sobie ulepszyc jesli zajdzie taka potrzeba. Komputer bedzie słuzył do gier i internetu. Cudów nie oczekuję chociaż i tak napewno będzie lepiej niż na obecnym laptopie.
Wymagania to max 1500zł (Oczywiście czym mniej tym lepiej)
Może być bez dysku twardego gdyż mam nowy 500GB z laptopa. (Tylko czy da się go podłączyć do stacjonarki?)
Posiadam oczywiście również monitor, mysz i klawiaturę więc to też odpada.
Proszę o pomoc i z góry Dziękuję

Proponuję AMD Ryzen 5 i chipset AMD X470.

Do grania to ciężko. Do 2000 może dałoby się jakoś zejść biorąc Pentium G5400 i GTX 1050 - niżej to już nie jest granie, a katorga.

Tu mam bazę za 3200. Odejmij monitor, klawiaturę z myszkę i dysk - jakieś 800 zł i masz bazę za 2200 jakoś. Obcinając z procesora (G5400) i grafiki (GTX 1050) utniesz max do 1800. Biorąc budę z zestawu o montaż dysku 2,5 cala nie musisz się martwić - trzy miejsca na montaż w poziomie. A jeszcze musisz kupić system - 400-500 zł.

Hmmm nie potrzebuję bardzo wysoko wydajnego sprzętu. Granie w football managera i różne gry w najniższych detalach powinno mi wystarczyć więc może jakoś zmieszczę sie w tej kwocie

Z nieużywanych chyba tylko to,:


ale sam nie wiem, jakbym szedł już wstecz z technologiami to chyba brałbym też już coś używanego (poza zasilaczem i płytą główną).

Z używanymi bym złożył taki:





Masz gotowca, w twoim budżecie starczy jeszcze na SSD a masz komplet z gwarancją i nowym legalnym Windowsem.
Z niewielkim przekroczeniem limitu masz coś takiego https://amso.pl/product-pol-47968--DELL-7010-DT-i5-3470-8GB-500GB-GTX1050-2GB-W10.html

@daras28-82 pracujesz w tym sklepie? jak tak to zmień mu tego gt730 bo to padaka.

W porównaniu z integrą proponowaną przez ciebie to prawdziwa rakieta.
Poza tym znów wciskasz składakowy złom.
Jak nie wiesz czym to się różni od markowego komputera to pomyśl dlaczego nie możesz sam sobie złożyć samochodu.

aha i dlatego nikt nigdy w domu sobie kompa nie złożył.
Faktycznie 4GB Radeon GDDR5 będzie gorszy od GT730… :joy: skąd się wziąłeś człowieku?
Ewentualnie można tego radeona zmienić na GT 1030 z OC.

Komp, którego wrzuciłeś (ten lepszy za 1700) przy składaniu:
CPU - 260zł
MOBO - 130zł
GPU 1050 - 560zł
RAM 8GB - 160zł
HDD 500GB - 90zł
Zasilacz 350W (bo 240 ciężko dostać) - 100zł
Winda 10 - 100zł
Zestaw 300zł drożej niż samemu złożyć, z czego tylko grafa w miarę OK i niech będzie procek

Zdobądź jakieś doświadczenie z porządnymi komputerami a nie z badziewiem składanym przez domorosłych speców.
Wtedy będziemy mieli o czym podyskutować.

Gdzie można kupić W10 za 100 zł?

Tyle kosztuje odnowiona licencja od partnera MS. Nie mówcie, że do prywatnego kompa zawsze ładujecie funkiel nówki nie śmigane prosto od MS.

Licencje refurbished można kupić za 100 zł ale tylko razem z poleasingowym komputerem, na którym był jakiś system oem Microsoftu. Tylko na takim sprzęcie możesz takiego Windows używać.

Pokaż tego konkretnego sprzedawcę i jakie konkretnie ma licencje, bo nawet w myśl przepisów UE nie można wbrew obiegowej opinii wielokrotnie odsprzedawać - tj. przekazywać z reki do ręki ten sam klucz/licencję. Mozna odkupić używana licencję, która była kupiona jak osobny produkt do jakiejś tam jednostki, ale to tez już koszt ponad 300 zł i chyba lepiej dopłacić te niecałe 200 za boxa.


Tego dalej nie można instalować na nowych komputerach, bo licencja może być zainstalowana tylko na odnowionym sprzęcie, który to odnowiła autoryzowana przez Microsoft firma. To, że ktoś zezłomował sprzęt z licencją nie oznacza, że ta licencja nagle magicznie jest wolna.

W oby przypadkach kupujesz pirata co jest bez sensu :wink:

2 polubienia

Posiadam orginalnego windows 7. A klucz pasuje do sciągniętej wersji Windows 10 ze strony Microsoft. Więc systemu nie potrzebuje. W gre wchodzą nowe części. Ważne jest aby za jakiś czas była możliwość rozbudowy. Myślałem aby bazą był socket 1151 i zastanawiam się czy to dobry wybór