Pomoc w zmianie procesora

Witam,

idą święta i w takich okolicznościach chciałem sobie zafundować nowy procesor, który powinien być już wymieniony ;]

Moje aktualne parametry komputera to:

Procesor - AMD Sempron 3400+ 2.0Ghz 128/800/64 bit-SOCKET 939

Płyta główna - ECS K8.RX480-A R480, s939, ATI Xpress x200, DualDDR-400, SATA, RAID, LAN, ATX

Dysk twardy - HDD HITACHI 160GB II

Pamięć RAM - 2x 512MB DDR, 1x 1024MB DDR

Karta grafiki - NVIDIA GeForce 8600GT 512MB

Proszę o zaproponowanie na jaki procesor mam wymienić swój aktualny. Interesowały mnie dwu-rdzeniowce z komputronika, ale proszę jeszcze o Wasze propozycje, bo jesteście ekspertami ;]

Przy okazję chciałem dodać że mam około 250 zł na taki wydatek.

Platforma jaką posiadasz (s939) nie pozwala Ci na swobodną rozbudowe. Za 250 możesz kupić x2 3800+ na allegro razem z dostawą. Musisz zastanowić się nad zmianą platformy na am2 lub intela… w 250zł sie nie wyrobisz - dozbieraj kasy, bo czeka Cie zakup płyty głównej, pamięci ram i procesora… Inwestowanie w procesor na socket 939 jest nieopłacalne

pod socket 939 był 2-rdzeniowe procesory ale były one krótko produkowane i drogie, być może na allegro znajdziesz coś w takiej cenie.

Tylko tak jak powiedział tymek ten sprzęt to zabytek, ładowanie w niego kasy to nieporozumienie.

Na karcie gwarancyjnej pisało mi coś w nazwie modelu o AM2.

Jesteście pewni że ta płyta nie obsłuży lepszych procesorów?

twoja płyta na pewno nie obsługuje procesorów pod AM2.

Włącz cpu-z to się przekonasz… Poza tym ramy DDR świadczą o socket 939

W przypadku wymiany tego procesora, bez wymiany płyty jaki polecacie procesor?

I czy będzie jakaś różnica wydajnościowa?

http://www.allegro.pl/item600157852_x2_ … tychy.html

licytuj tego, polecam go

http://www.allegro.pl/item606404649_amd … 4_pro.html

nie warto ładować pieniędzy w tak starą platformę, lepiej dozbierać i coś lepszego kupić

To co proponujecie? Jesteście w stanie przygotować dla mnie mały kosztorys z częściami do wymiany?

zacznijmy od tego jaki masz zasilacz?