Pomoc w zmianie rozdzielczości na HD w FIFA 12

Witajcie otóż mam TV Samsunga Full HD i przez kabelek HDMI chciałbym aby był wysyłany obraz z komputera z jakości HD, a nie wiem jak to zrobić… Teraz jest wysyłany obraz w rozdzielczości 1366x768 powiększony, a większej rozdzielczości nie mogę normalnie zmienić. Proszę o pomoc

Czy aby na pewno masz tv full hd? Podaj model. Model karty graficznej tez by sie przydal :wink:

Próbowałeś dostosować obraz TV w panelu Nvidia ? (dostosuj obraz i pozycje pulpitu)

Laptop do X53SV model grafiki to Nvidia 540M

Model TV to TV LED SAMSUNG UE32EH5300

Ale wytłumaczcie mi bo czegoś nie kumam do końca, jeśli w TV przez kabelek HDMI ustawi się rozdzielczość 1366x768 przy opcji skalowania "zachowaj skalowanie urządzenie wyświetlającego, to ten obraz jest na TV ładniejszy niż by to była rozdzielczość 1920x1080 przy opcji skalowania “skaluj pełny ekran”. . .???

I nie jestem ekspertem bo dopiero eksperymentuje z wyświetlaniem obraz na TV, ale czy gra/komputer nie powinny myśleć iż TV jest moim monitorem i wg niego ma być ustawiana rozdzielczość???

Też nie jestem ekspertem ale wydaję mi się że :

Bo za skalowanie/lub brak odpowiada w tym wypadku TV.

Tu obraz zostaje przeskalowany przez GPU co może powodować nieostry/rozmazany obraz.

Spróbuj ustawić 1920x1080 w Zmiana rozdzielczości w panelu Nvidii dla HDMI/HDTV,a w dostosuj obraz i… tryb skalowania: Brak skalowania lub Proporcje, wykonaj skalowanie na :“TV”.

Możliwe również że GPU nie wyrabia…toż to laptok :wink: