Pomoc w zmianie timmingu pamięci RAM


(Grykiel Rafal) #1

Witam!

Dzisiaj zakupiłem pamięć RAM 2x4Gb HyperX 1333Mhz Kingston i gdy podłączam ją do płyty GA-G41M-COMBO (rev 2.0) http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g41m-comborev_20/download/ słychać tylko bardzo szybkie pikania biosu i komputer się restartuje. Wyciągałem .baterię z płyty głównej na 5min po czym odpalałem i nadal to samo ,lecz gdy włożyłem ponownie ddr2 2x2Gb patriot 800Mhz (które wcześniej używałem) włączyło sie coś  z biosa ,ale po chwili znikło. Potrzebuje pomocy jak zmienić timmingi pamięci RAM  w biosie ,żeby zadziałały. Czy może trzeba z aktualizować biosa?


(Agatonster) #2

Qu4NT4Ti

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(JNJN) #3

 

Przecież napisałem Ci, że ta płyta nie obsługuje takich pamięci?

 

Zrób tak:

 

  • założone nowe moduły do płyty

  • odłącz kompa od zasilania 230V, wyjmij baterię na 10 minut, prawidłowy reset zresetuje godzinę i datę, włóż baterię i start do biosu, ustaw godzinę i datę i ewentualnie bootowanie i zapisz bios Save i jak jest OK powinien działać

  • pobierz memtest86 i daj zdjęcie po jednym całym przebiegu.

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm


(Grykiel Rafal) #4

Odłączyłem kompa włożyłem nowe ramy, wyciągnąłem baterie czekałem  10 min i po włączeniu dalej to samo. Nie da się czegoś poprzestawiać w biosie na starych pamięciach ,np. aby zmiejszyć częstotliwość do 1066? Kupiłem te RAMy bo byłem w serwisie gdzie kupowałem płytę i powiedziałem serwisantowi specyfikacje i powiedział ,że będą kompatybilne.


(JNJN) #5

 

To niech Ci to teraz uruchomi?

 

Aby coś pokombinować w parametrach pamięci musisz na założonych nowych modułach wejść do biosu?


(Grykiel Rafal) #6

Jeśli ktoś ma problem z wyborem to niech weźmie pamięć patriot 2x4Gb 1333Mhz DDR3 współgrają z tą płytą :wink:

http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-hs-psd34g13332h-409261/