Pomoc w zmianie timmingu pamięci RAM

Witam!

Dzisiaj zakupiłem pamięć RAM 2x4Gb HyperX 1333Mhz Kingston i gdy podłączam ją do płyty GA-G41M-COMBO (rev 2.0) http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g41m-comborev_20/download/ słychać tylko bardzo szybkie pikania biosu i komputer się restartuje. Wyciągałem .baterię z płyty głównej na 5min po czym odpalałem i nadal to samo ,lecz gdy włożyłem ponownie ddr2 2x2Gb patriot 800Mhz (które wcześniej używałem) włączyło sie coś  z biosa ,ale po chwili znikło. Potrzebuje pomocy jak zmienić timmingi pamięci RAM  w biosie ,żeby zadziałały. Czy może trzeba z aktualizować biosa?

Qu4NT4Ti

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

 

Przecież napisałem Ci, że ta płyta nie obsługuje takich pamięci?

 

Zrób tak:

 

  • założone nowe moduły do płyty

  • odłącz kompa od zasilania 230V, wyjmij baterię na 10 minut, prawidłowy reset zresetuje godzinę i datę, włóż baterię i start do biosu, ustaw godzinę i datę i ewentualnie bootowanie i zapisz bios Save i jak jest OK powinien działać

  • pobierz memtest86 i daj zdjęcie po jednym całym przebiegu.

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

Odłączyłem kompa włożyłem nowe ramy, wyciągnąłem baterie czekałem  10 min i po włączeniu dalej to samo. Nie da się czegoś poprzestawiać w biosie na starych pamięciach ,np. aby zmiejszyć częstotliwość do 1066? Kupiłem te RAMy bo byłem w serwisie gdzie kupowałem płytę i powiedziałem serwisantowi specyfikacje i powiedział ,że będą kompatybilne.

 

To niech Ci to teraz uruchomi?

 

Aby coś pokombinować w parametrach pamięci musisz na założonych nowych modułach wejść do biosu?

Jeśli ktoś ma problem z wyborem to niech weźmie pamięć patriot 2x4Gb 1333Mhz DDR3 współgrają z tą płytą :wink:

http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-hs-psd34g13332h-409261/