Pomoc w znalezieniu odpowiednich sterowników karty sieciowej


(Mateusz Jozefowski) #1

Czesc wszystkim.

 

Mam problem dotyczący karty sieciowej po formacie. Wiem że jest to wina braku zainstalowanych sterowników. Chyba przez ostatnie 3 godziny szukałem prawidlowych sterównikow do mojego sprzętu, ale nie znalazłem. prosze o szybką odpowiedź skąd pobrać, lub wysłać po prostu link do pobrania 

Z góry dziekuję i Szczęśliwego Nowego Roku !!


(Kurp55) #2

Mateuszku łaskawco podaj nazwę producenta i model płyty głównej lub laptopa. Ilu bitowy system. Do wyboru 32 lub 64.


(Mateusz Jozefowski) #3

Co do płyty głównej to mogę podać identyfikator PCL\VEN_10EC&DEC_8168&SUBSYS_E0001458&REV_06

Jeśli jeszcze coś potrzeba do pomocy to poproszę o instrukcje ponieważ nie jestem mistrzem komputera i z niektórymi rzeczami mogę mieć problem

A system mam 64 bit


(stalesz) #4

Google nie znajduje sprzętu o takim identyfikatorze.Podaj identyfikator karty sieciowej  i system Win 7…XP…? Ostatecznie zajrzyj do obudowy i odczytaj typ płyty głównej.


(Longhorn2009) #5

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=5&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false sprawdź tu.


(Mateusz Jozefowski) #6

Właśnie tu problem z karta sieciowa, poproszę o instrukcje jak to sprawdzić, jestem noga w tych sprawach wiec zrozumcie.

Na tej stronie to co właściwie mogę zrobić bo pobrać nic nie moge a ni nawet nic kliknąć


(Longhorn2009) #7

Bezproblemowo przecież działają linki z realteka. Może zmień przeglądarkę. Wybierasz swój system i ściągasz, najpewniej jest to ster pod twoją kartę.


(stalesz) #8

Czy masz w Menadżerze urządzeń tą kartę  ? Bez otwarcia obudowy chyba się nie obejdzie.Może masz instrukcję,inne dokumenty które pozwoliłyby ustalić chociaż producenta płyty,i podaj wreszcie SYSTEM.

Ściąganie odbywa się po kliknięciu w kolumnie SITE,odpowiednio do Twojego systemu.

***


(Mateusz Jozefowski) #9

Okej dzięki za rady, za kilka godzin napisze wszystko i mam nadzieje ze wszystko znajdę.

A karty sieciowej w menedżerze nie ma dopiero jak wchodzę w ,inne urządzenia" to się pojawia. Wyraźnie tam pisze że trzeba zainstalować sterowniki.

A system to Windows 7 Home Premium 


(Kurp55) #10

 W tym programie sprawdzisz jaką masz płytę główną  http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Program,Windows,13047.html    UWAGA - pobieraj z zakładki wszystki wersje.


(Dimatheus) #11

mateusz.J123 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mateusz Jozefowski) #12

Okej pobrałem, wszystko mi się wyświetliło to których zakładek mam wysłac screen’y ? 


(rgabrysiak) #13

mateusz.J123 - Byłeś o coś proszony. Zastosuj się do tej prośby albo temat poleci do Kosza.


(Mateusz Jozefowski) #14

Dziękuję za podanie tego linku, internet wreszcie działa, po kilku godzinach obczajania tej strony udało sie pobrać. Jeszcze raz dzięki :wink: