Pomoc w znalezieniu odpowiedniej matrycy

Witam, tak jak w tytule potrzebuję pomocy w znalezieniu oryginalnej bądź dobrego zamiennika matrycy nt156fhm-n41 do laptopa Lenovo IdeaPad 320

Dowolna 15.6 ", SLIM ze złączem 30pin eDP rozdzielczość 1920x1080.
Parametry takie jak czasy reakcji, jasność, odwzorowanie kolorów, możesz sobie zobaczyć na na panelook.com, oryginalna jak widać rewelacyjna nie jest, więc można coś lepszego ogarnąć, zwłaszcza kolorystyka jest nędzna.

na Allegro masz sporo zamienników, zarówno TN jaki IPS. Często są z kosmosu i mają podane nieistniejące symbole, bo przychodzą przeróżne panele. Jednak zwykle i tak są lepsze od tych które montowało fabrycznie Lenovo.

A chcesz nową czy używaną?

Dzięki za odpowiedź, szczerze to nie ma większego znaczenia czy nowa czy używana, ale chciałbym się zmieścić w 300/400 zł jakby to było możliwe?

Za 400zł to nawet IPS chyba by się trafił, takie coś znalazłem, ale jaka jakość, trudno powiedzieć, bo oni przyślą ci po prostu coś, co mają, oznaczenie MIX00051 nic nie znaczy. Ale nawet taka sobie powinna być lepsza niż oryginał. No i IPS ma lepszy obraz zwykle, ale nie jest to regułą.

Dzięki wielkie, dozgonna wdzięczność z mojej strony :✓}

Tylko jak będziesz wymieniał, to bateria bezwzględnie musi być odłączona !! Tam nawet jak laptop jest wyłączony, to idzie zasilanie i można uwalić grafikę. Może przydać się kapton zwykle zakleja się tym połączenie, aby przeciwdziałać ewentualnemu wysunięciu się ze złącza podczas drgań i ruchu. Kapton od zwykłej taśmy różni się tym, że trzyma mimo ciepła matrycy.