Pomoc wwyborze wersji windows 7

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie Windowsa 7. Zastanawiam się nad zakupem owego OS’u.

Nie jestem znawcą więc zdam sie na wasze opinie. Otóż mój problem polega na tym ze nie wiem którą wersje systemu mam wybrać: x86 (32 bity) czy x64. Wersja czy to home premium czy professional nie gra roli. chodzi i o architektuche

Mój sprzęt to:

Procek: Intel Pentium 4 3 Ghz Cache L2: 2 Mb

Ram: 1 Gb

Grafika: Geforce 8500 GT 512 Mb DDR2

Dysk: 500 GB Sata

płyta Główna: GIGABYTE

Proszę o pomoc

Za mało Ramu, narazie polecałbym wersję 32 bit.

a myslisz ze na x64 będzie go “mulić” bo jakoś ciągnie mnie do x64 :smiley:

Dokładnie. Za mało RAM-u - powinno być przynajmniej 2 GB. Więc, poleciłbym Ci dokupić RAM-u (przynajmniej 1 GB), albo system 32-bitowy. Procesor też przydałoby się wymienić.

a jezcze jedno pytanko. znajomy mi mowił ze wersja RC bulid 7100 chodzi nieco lepiej niż finalna ta ktora jest w sklepach. czy to prawda? przy tej samej konfiguracji sprzetowej znajomemu nie przycina momentami gier np PES 2010 itp. a dodam iż on posiada wersje 7100 RC

Nieco lepiej pod jakim względem ? Moim zdaniem skoro mamy już produkt finalny to z niego należy korzystać.

szybsze działanie wg niego. jest bardziej stabilna. przy tej samej konfiguracji sprzetowej znajomemu nie przycina momentami gier np pes 2010, call of duty modern warfare 2. najnowsze sterowniki posiadam do grafiki i biblioteki directx. on posiada wersje wlasnie 7100 RC

Dodane 16.11.2009 (Pn) 20:35

na procek nie mam co narzekac bo na starym dobrym xp-ku wyszystko chodzilo bez najmniejszego problemu na wysokich detalach.

Wersja RC a RTM działa tak samo szybko i jest tak samo stabilna. Z wersji RTM korzystam od sierpnia i nie zauważyłem różnić w działaniu na korzyść wersji RC.

Pozdrawiam

a co do gier i tego przy cinania to co bys mi doradzil? moze zmiana wersji na home premium? pomoze to cos?

Zmiana wersji na HP raczej nie pomoże, ale może trochę pomóc coś takiego: PPM na ikonę gry >> Właściwości >> Zgodność >> “Wyłącz kompozycje wizualne” oraz “Wyłącz kompozycje pulpitu”.

Zależy też, jakie programy. Na systemie 32-bitowym więcej pójdzie niż na 64-bitowym, na tym drugim niektóre mają problemy, trzeba się upewnić, czy wszystkie potrzebne pójdą.

Wydajność nie zależy od wersji systemu, wszystkie mają podobną. Basic (jeśli takowy istnieje) jest do najtańszych komputerów, bez grafiki sprzętowo wspierającej DirectX 9. Z kolei Professional, w porównaniu do Home Premium, obsługuje sieci korporacyjne z domeną oraz szyfrowanie plików i folderów. Ma też nieco lepszy program do robienia kopii zapasowych (umożliwia przywrócenie systemu z obrazu) i funkcję “poprzednie wersje” folderów (nie wiem czy jest w HP). Ultimate dodatkowo BitLocker (szyfrowanie dysków) i zmianę języka dla konkretnego użytkownika (wiele języków do wyboru).

do Kecarg sprobuje tylko ze przed formatem mi sie nic takiego nie dzialo. mialem wersje 7600 ultimate i nic nie przycinalo. po formacie nagle sie zaczelo tak dziac… nie wiem oc jest przyczyna tego