Pomoc z doborem karty graficznej pilne


(Barooosz) #1

Witam!

Jakiś czas temu zjarała mi się stary dobry geforce 8600 GT 256 mb nie narzekałem mogłem pogrywać w wiedźmina 2 na średnio-minimalnych, CoD 4 na maxa prawie oczywiście przy rozdzielce od 1024 po max 1200, byłem w sklepie komputerowym i gościu zaproponował mi kartę Geforce 430 GT 1GB co o niej myślicie jaka jest? Czy do gier się będzie nadawać? Szukając na internecie to opinie są podzielone jedni mówią że karta absolitnie nie do gier a inni, że grać można w bf3 na max itp I jestem w kropce.

Znalazłem interesującą kartę graficzną HD 4850 1 GB ponoć lepsza znacznie i w tej samej cenie czy ktoś z Was posiada takową ? Podzielcie się spostrzeżeniami na jej temat, chodzi mi głównie o karte do gier ale z ograniczonym budźetem do 300 zł, co do hd słyszłem że jest trochę głośna ale mi jakoś to nie przeszkadza, mój geforce też oddawał różne dźwięki podczas grania i jakoś dawałem rade, jednak co mnie nie pokoi :

1 sprawa to ponoć już nowe sterowniki nie wychodzą - jak to się będzie miało do nowych gier? Ponoć na tym HD 4850 można grać od średnich po ultra na wysokiej rozdzielce ?

2 sprawa karta jest chyba z 2008 i już jej nie produkują co idzie za tym, że są albo używki albo nie wiem co jeszcze, więc czytając liczne komentarze w sklepach komputerowych jest to istna loteria czy trafi się na sprawnie działającą czy na zepsutą, ale są gwarancje więc w sumie jest okey, ale czy ktoś może powiedzieć mi jak mam rozpoznać czy kartę którą kupię będzie zepsuta ?

3 sprawa ponoć jest ryzyko że karta mi się może nie zmieścić i zajmuje jakieś 2 sloty a za bardzo nie wiem o co chodzi z nimi... co do długości to moja stara karta miała 19 - 20 cm długości i do dysku jeszcze trochę miejsca zostawało, czy wejdzie ten radeon ? Mogę podesłać fotki ze skrzynki ze środka jak kto woli bo ja za bardzo nie wiem jak mam to sprawdzić, i o co chodzi że zajmuje jakieś 2 sloty? Jak mam sprawdzić czy mam 2 ?

Czym różnią się poszczególne wersje tej karty chodzi o jakieś vertex,vertex 3D,sophire,gigabyte itp. Najlepszym rozwiązaniem to ponoć vertex 3D co sądzicie o tym ?

Czy jest możliwość że karta wejdzie w komlikacje z moim sprzętem ? coś może się zepsuć albo po prostu mam za słabego pc do niej,czy wejdzie do mojej płyty i będzie współgrać czy to bez znaczenia?

Podaje sprzęt :

CPU: E540 2.7 x2

2 GB RAM

Win 7 64 bit ( ale będe zmieniał na 32 bit)

Model płyty głównej : asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI

Zasilacz: ATX feel 350 W

Karta geforce 430 GT/HD 4850

Ponoć mam lipny zasilacz, i myślałem o wymianie i znalazłem taki :

http://allegro.pl/chieftec-iarena-gpa-400s8-400w-aktywne-pfc-80-plus-i2552039141.html

Czy ten zasilacz pociągnie karte graficzną itp ?

Proszę o pomoc i jak najwięcej komentarzy bo chciałbym być pewny w wyborze


(Kargulec8) #2

Grafę bierz tą: http://allegro.pl/radeon-hd-5770-1gb-ta … 30933.html chyba że musi być nowa to:

http://allegro.pl/vertex3d-radeon-hd-48 … 44495.html

A zasilacz ten: http://allegro.pl/oryginalny-fortron-45 … 14866.html


(Barooosz) #3

Ale czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytania ?


(Ja$) #4

Witaj kolego

  1. określenie, karta zajmuje dwa sloty oznacza, że wkłada się ją do jednego slotu a blokuje miejsce dwóch slotów jest taka gruba (przez chłodzenie)

  2. vertex 3D, sophire, gigabyte - to nazwy firm, które produkują karty graficzne (jest jeszcze kilka innych) nie można jednoznacznie określić która

    karta jest lepsza tylko po nazwie firmy, gdyż każda z nich produkuje kilka modeli kart graficznych na tym samym GPU (tz. procesorze graficznym)

  1. kupując kartę graficzną trzeba wiedzieć jaki slot (gniazdo połączeniowe) ma płyta główna i kupić taką kartę, aby do niego pasowała

    zajrzyj kolego do instrukcji płyty głównej tam będzie napisane, albo zerknij w Internecie (masz typ płyty) nie czekaj, żeby ktoś to zrobił za Ciebie

Niestety na temat karty graficznej nic Ci nie podpowiem nie mam wiedzy w tym temacie, może ktoś inny.

Pozdrawiam