Pomoc z instalacją sterowników

Dobry temat? Raczej tak. Więc mam problem, ponieważ chciałem włączyć Far Cry 2, i dostałem komunikat w którym było coś takiego “Twoje sterowniki są za stare. Zaktualizuj je”. Więc dobrze, mam kartę graficzną Ati Sapphire Radeon X600 Pro, ściągnąłem sterownik, ale teraz jest pytanie. W poradniku napisano, żeby odinstalować stary sterownik, restart komputera, instalacja nowego, i znowu restart. Ale ja jestem zielony w takich sprawach, więc:

A) Co się stanie gdy odinstaluje sterownik, i zrestartuje komputer? Bez sterownika zadziała?

B) Jeżeli coś się nie uda, ja nie mam płyty ze starym sterownikiem, czy jest sposób na przywrócenie starego sterownika po odinstalowaniu?

I jeżeli ktoś by mógł, dałoby się wytłumaczyć mi w miarę jak wygląda proces instalacji nowego? (jak już mówiłem, jestem zielony).

Z góry dziękuję!

Mało danych :frowning:

System, bit ?

Płyta główna ?

Mikroukład płyty głównej ?

Kolejność :

  1. Odinstaluj sterowniki od karty graficznej w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Usuń ręcznie folder ATI z dysku C /jeżeli jest/.

  3. Przeczyść komputer jakimś programem np. CCleaner.

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej Chipset.

Potrzebne są p/w dane.

  1. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej a w razie problemów możesz sprawdzić trochę starsze.
  • nie, wcześniej musisz zawsze odinstalować poprzedni, użyć CCleanera, pobrać obecną wersję sterownika i zainstalować.

Najpierw sprawdź jaką masz obecną wersję.

Powinno pisać w “Dodaj lub usuń programy” lub w folderze ATI na dysku C.

System 32 bit (polski, a 64 tylko po angielsku)

A 2 pozostałych nie mam pojęcia jak sprawdzić :frowning: