Pomoc z Instalacja Ubuntu 10.04 spod ubuntu 10.10 bez napędu

Witajcie mam problem, nie działa mi napęd dvd, oraz nie mogę uruchomić pendrive podczas bootowania komputera, i nie mogę przez to zaisntalowac ubuntu 10.04, czy da się jakoś zainstalowac ubuntu spod ubuntu 10.10? np jakoś wypakować obraz i potem podczas startu komputera zabotować ten wypakowany obraz?

Unetbotin ma opcje załadowania obrazu iso na partycję (??) nie wiem do końca jak to działa, bo nie używałem.

Brzmi groźnie, pewnie będę musiał stworzyć nową partycje tak dla pewności, ale zobaczymy co z tego wyjdzie, chodź mam pewne obawy.

Raczej nie rozpakować, grub ma możliwość bootowania iso (ale z tego co mi się zdaje potrzebuje tyle ramu ile waży obraz + to co potrzebuje bootowany system). Ale wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie pobranie liveusb i wgranie go na partycje o rozmiarze trochę większy niż obraz (najlepiej za pomocą programu dd:

dd of=/ścieżka/do/obrazu if=/dev/sdaX bs=4096

pisze z pamięci, niech ktoś mnie sprawdzi, całość trzeba jako root), następnie bootujem partycje za pomocą gruba (wpis taki sam jak dla windowsa).

Wolałbym ten pierwszy sposób mam 4gb ramu, więc dam radę, a co do tego drugiego to nie odpalę liveusb, bo mi go nie zabotuje, kończy botowac na samym początku i pisze jakieś głupoty, ale tego nie da się przeskoczyć

Możesz też dodać iso do gruba.

http://ansi.interblc.com/2010/02/06/how … th-ubuntu/

Tak nie do końca zrozumiałen ten poradnik dotarłem do tego momentu

ith this change you will see a 10 seconds count down when booting up. With the shift-key you get access to the grub boot menu. Next is to add the ISO images to the grub menu. Change to the “/etc/grub.d” dir.


Here you can find the grub menu entries and configuration files. Add your ISO images starting with 50 here. For example my entry for the normal Ubuntu ISO image (50_ubuntu) looks like this:


echo "Adding $(egrep menu[e]ntry $0 | cut -d'"' -f2)" >&2

 cat << EOF

menuentry "Ubuntu 10.04 Daily Build" {

       loopback loop (hd0,3)/ansi/software_and_config/ISOs/ubuntu/lucid-desktop-i386.iso

       linux (loop)/casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=/ansi/software_and_config/ISOs/ubuntu/lucid-desktop-i386.iso file=(loop)/preseed/ubuntu.seed quiet splash bootkbd=sg --

       initrd (loop)/casper/initrd.lz

}

Ja mam swój obraz w /dev/sda7, i czy ja mam tam stworzyć nowy plik i wkleić to co on napisał oczywiście, zmieniając na swoje zdanie, czy edytować już jakiś inny wpis?

Nie, dajesz po prostu swoją ścieżkę do pliku.

No, tak ale do tego trzeba stworzyć nowy plik? 50_ubuntu tak?

w tym /etc/grub,d

mój wygląda tak

echo "Adding $(egrep menu[e]ntry $0 | cut -d'"' -f2)" >&2

 cat << EOF

menuentry "Ubuntu 10.10 Alpha 2" {

       loopback loop (hdx,6)/home/wnuczus/maverick/maverick.iso

       linux (loop)/home/wnuczus/maverick/vmlinuz boot=wnuczus iso-scan/filename=/ansi/software_and_config/ISOs/ubuntu/lucid-desktop-i386.iso file=(loop)/preseed/ubuntu.seed quiet splash bootkbd=sg --

       initrd (loop)/casper/initrd.lz

}

nie wiem tylko czy dobrze wszystko napisałem

bootkbd=sg

Zmień na pl

No tak, ale to nic nie zmienia podczas, update-grub, nie znajduję mi tego, czegoś chyba w tym pliku brakuje, ale nie jestem pewien czego