Pomoc z Instalacja Ubuntu 10.04 spod ubuntu 10.10 bez napędu

(wnuczus) #1

Witajcie mam problem, nie działa mi napęd dvd, oraz nie mogę uruchomić pendrive podczas bootowania komputera, i nie mogę przez to zaisntalowac ubuntu 10.04, czy da się jakoś zainstalowac ubuntu spod ubuntu 10.10? np jakoś wypakować obraz i potem podczas startu komputera zabotować ten wypakowany obraz?

(skrzek) #2

Unetbotin ma opcje załadowania obrazu iso na partycję (??) nie wiem do końca jak to działa, bo nie używałem.

(wnuczus) #3

Brzmi groźnie, pewnie będę musiał stworzyć nową partycje tak dla pewności, ale zobaczymy co z tego wyjdzie, chodź mam pewne obawy.

(dragonn) #4

Raczej nie rozpakować, grub ma możliwość bootowania iso (ale z tego co mi się zdaje potrzebuje tyle ramu ile waży obraz + to co potrzebuje bootowany system). Ale wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie pobranie liveusb i wgranie go na partycje o rozmiarze trochę większy niż obraz (najlepiej za pomocą programu dd:

dd of=/ścieżka/do/obrazu if=/dev/sdaX bs=4096

pisze z pamięci, niech ktoś mnie sprawdzi, całość trzeba jako root), następnie bootujem partycje za pomocą gruba (wpis taki sam jak dla windowsa).

(wnuczus) #5

Wolałbym ten pierwszy sposób mam 4gb ramu, więc dam radę, a co do tego drugiego to nie odpalę liveusb, bo mi go nie zabotuje, kończy botowac na samym początku i pisze jakieś głupoty, ale tego nie da się przeskoczyć

(mati75) #6

Możesz też dodać iso do gruba.

http://ansi.interblc.com/2010/02/06/how ... th-ubuntu/

(wnuczus) #7

Tak nie do końca zrozumiałen ten poradnik dotarłem do tego momentu

ith this change you will see a 10 seconds count down when booting up. With the shift-key you get access to the grub boot menu. Next is to add the ISO images to the grub menu. Change to the “/etc/grub.d” dir.

Here you can find the grub menu entries and configuration files. Add your ISO images starting with 50 here. For example my entry for the normal Ubuntu ISO image (50_ubuntu) looks like this:

echo "Adding $(egrep menu[e]ntry $0 | cut -d'"' -f2)" >&2

cat << EOF

menuentry "Ubuntu 10.04 Daily Build" {

loopback loop (hd0,3)/ansi/software_and_config/ISOs/ubuntu/lucid-desktop-i386.iso

linux (loop)/casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=/ansi/software_and_config/ISOs/ubuntu/lucid-desktop-i386.iso file=(loop)/preseed/ubuntu.seed quiet splash bootkbd=sg --

initrd (loop)/casper/initrd.lz

}

Ja mam swój obraz w /dev/sda7, i czy ja mam tam stworzyć nowy plik i wkleić to co on napisał oczywiście, zmieniając na swoje zdanie, czy edytować już jakiś inny wpis?

(mati75) #8

Nie, dajesz po prostu swoją ścieżkę do pliku.

(wnuczus) #9

No, tak ale do tego trzeba stworzyć nowy plik? 50_ubuntu tak?

w tym /etc/grub,d

mój wygląda tak

echo "Adding $(egrep menu[e]ntry $0 | cut -d'"' -f2)" >&2

cat << EOF

menuentry "Ubuntu 10.10 Alpha 2" {

loopback loop (hdx,6)/home/wnuczus/maverick/maverick.iso

linux (loop)/home/wnuczus/maverick/vmlinuz boot=wnuczus iso-scan/filename=/ansi/software_and_config/ISOs/ubuntu/lucid-desktop-i386.iso file=(loop)/preseed/ubuntu.seed quiet splash bootkbd=sg --

initrd (loop)/casper/initrd.lz

}

nie wiem tylko czy dobrze wszystko napisałem

(mati75) #10
bootkbd=sg

Zmień na pl

(wnuczus) #11

No tak, ale to nic nie zmienia podczas, update-grub, nie znajduję mi tego, czegoś chyba w tym pliku brakuje, ale nie jestem pewien czego