Pomoc z odzyskaniem klucza do windows 8 lub 8.1

Witam,

Mam otóż problem z odzyskaniem klucza do windowsa . Kupiłem laptopa w Holandii, chciałem sobie spolszczyć, ale cos poszło nie tak no i sobie  skasowałem partycje recovery :slight_smile: chciałbym odzyskac oryginalny system, klucz itp. Jak mogę tego dokonać. Dodam,że szukałem naklejki z kluczem na baterii pod baterią na laptopie z kazdej strony Laptop Toshiba satellite LA 50 1 EH Proszę o porady

W przypadku systemu Windows 8/8.1 klucz w laptopie jest zapisany w pamięci płyty głównej - nie masz potrzeby go znać - jest on automatycznie odczytywany przez system w czasie instalacji.

 

PS. Swoją drogą to “zdolny” jesteś skoro używając prostej funkcji systemowej (zmiana języka), skasowałeś partycje recovery :wink:

Nie pamiętam jaki miałem system PRO czy jakiś inny tylko wiem ze miałem 64 bity Jak to sprawdzić ??

Najlepiej odczytać z naklejki COA pod laptopem. Jeżeli miałeś oryginalny system, preinstalowany przez producenta, to musi tam być.

W przypadku Win 8/8.1 też?

Przecież napisał, że szukał :wink:

tak jak wczesniej pisałem nie mam zadnej naklejki z kluczem tylko mam naklejkę " windows 8" i to wszystko nie ma nic więcej napisane

Witam,

Spróbuj programmu ProduKey v1.67

 

http://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip

Przy laptopach z Windows 8 nie ma już tak fajnie :slight_smile: Jest tylko mała naklejka z holograficznym logiem Windowsa 8 nie ma takiej COA jak przy Windows 7 albo Vista. Tak jak napisał Cedar klucz jest zaszyty gdzieś w biosie. Teoretycznie powinno go “zassać” przy instalacji “windy” ale nie jestem do końca pewny czy to zadziała jak usunąłeś partycję recovery.

 

Na 99% 64bit (ile masz pamięci RAM?). Wejdź na stronę sklepu i sprawdź jaki jest dodawany Windows.

http://www.toshiba.nl/discontinued-products/satellite-l50-a-1eh/

(Windows 8.1 64-bit (pre-installed)

Jeśli klucz jest zaszyty w BIOSie, to po żaden problem, pobierasz odpowiednią wersje Windowsa przy pomocy tego narzędzia http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Installation-Media-Creation-Tool,Program,Windows,59079.html wypalasz na DVD lub wrzucasz na pendrivea i instalujesz system, powinno klucz samo skopiować.

http://szakal.com.pl/index.php/2014/03/10/jak-szybko-wyciagnac-klucz-produktu-z-windowsow-wpkey-03-2014-mcszakaltv/

 

Czemu musi? Gdzieś jest napisane w licencji, że musi być naklejona naklejka?

Od pewnego czasu można bez problemu ściągnąć nośnik instalacyjny za pomocą  Windows Installation Media Creation Tool

 

info

 

http://www.dobreprogramy.pl/Potrzebujesz-nosnika-instalacyjnego-Windows-8.1-Microsoft-znacznie-ulatwil-jego-przygotowanie,News,59080.html

 

program

 

http://web.esd.microsoft.com/W9TPE/0ABA00DD20413FB6425A0D45222C562B/E/mediacreationtool.exe

bachus, nie spotkałem się jeszcze z laptopem z preinstalowanym systemem bez tej naklejki.

Co do pytania i odpowiedzi o którą tak się na mnie rzuciliście - pytanie było o wersję systemu jaka była zainstalowana fabrycznie i na jaką jest licencja:

Czyli jak widać, naklejka jest i nawet sam autor napisał jaką ma wersję. Z czym jeszcze jest problem?

Może to trochę wyjaśni (jeden z pierwszych linków w Google po wpisaniu Windows 8 wersje).

Poradziłem sobie programikiem od tosiekbu i pogromcaxxl ( browar dla nich ) jeden program ściąga windowsa, a drugi odnajduje klucz I tak, oto mam znów oryginalnego windowsa

dziękuję za pomoc 

 

pozdrawiam również innych, którzy chcieli pomóc 

dzięki

Nie, nie jest i mało tego, do komputerów z preinstalowanym systemem Windows 8 nie dąłączają naklejki z kodem, a jedynie hologramową naklejkę okienka.