Pomoc z siecia

Witam.

Mam problem z udostępnieniem połączenia sieciowego. Sprawa wygląda następująco. Mam jeden komputer do ktorego przez karte sieciową jest podłączony modem od stałego dostępu i w tym samym komputerze jest druga karta sieciowa, do której jest podłączony drugi komputer. Zainstalowany jest windowsXP, na drugim komputerze win98. Na windzie XP w ustawieniach sieciowych mam dwa połączenia jedno od internetu a drugie od sieci, teraz pojawia się problem bo chciałbym udostępnić te połączenie na drugi komputer. Próbowałem już zmostkować obydwa połączenia al to powodowało tylko rozłączenie połączenia z internetem całkowicie.

Obydwa komputery widzia się w sieci.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Kaspi

kaspi proszę wątek zatytułować konkretnie, inaczej będę zmuszony usunąć go z forum :!:

Czy masz firewall (jaki) na tym pierwszym kompie? Jezeli tak sprobuj go wylaczyc i zobaczyc czy bedzie net na drugim kompie

niech moderatorzy zrobią coś z tą szukajką bo ona ciągle nawala

wejdz w otoczenie sieciowe i włącz kreatora małaej sieci domowej

oba kompy mają mieć takie same grupy robocze

Złączono Posta : 14.02.2006 (Wto) 20:58

przecież jeszcze go nie udostępnił

Połączenia sieciowe>>PPM w ikonke polaczenia przes które sie łaczyśz z netem>>Właściwości>>Zaawansowane>> Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie sie poprzes ten komputer

:wink: