Pomoc z wirusem

Witam, mam problem otóż niedawno dostał sie na mój komp jakiś wirus, wyglada na to ze on mi zaraził wszystkie pliki z dysku (GG, Winamp, itp.)no po prostu wszystko. I teraz zrobiłem formata dysku C i przeinstalowałem system. I teraz takie pytanie na dysku D mam pliki instalacyjne: sterowniki np do karty dzwiekowej, graficznej itp. i one mi tez nie chca sie właczyc. Nie wiem czy z dysk D tez musze zformatować, i czy to wystarczy, aby wygrać z tym wirusem?? Pomużcie bo niezbyt się znam na tym. :frowning: :frowning:

Tu umieszczam screena, jak chce wejść w plik instalacyjny sterownika do karty graficznej.

http://img375.imageshack.us/i/beztytuunxg.jpg/

Jeśli to buł taki wirus o jakim piszesz to on nadal może być właśnie w tych instalkach, przy wirusach zarażających exeki jak już robić to wszystkich partycji. Przeskanuj tym i zobacz czy coś znajdzie jeśli tak to skanuj do skutku aż skaner nic nie znajdzie:

http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI … 12976.html

A jeśli jesteś świeżo po formacie to możesz zrobić to drugi raz z tym że wszystkie partycje.

A to teraz dajmy na to że by coś zeskanował i by były to moge zforematowac sam dysk D, czy juz musze od nowa wszystkie?

Dodane 04.01.2011 (Wt) 21:39

Jak przeskanowałem kompa przez Avasta najnowszego to nie wykrył żadnych wirósów, to musze jeszcze tamtym programem skanować czy nie??

Spróbuj skanować ten skaner daje sobie rade z takimi wirusami. A co do formatowania to jeśli coś było w tych instalkach to nie wiadomo czy już się nie przeniosło na inne partycje więc bezpieczniej byłoby robić wszystkie partycje.

No a jak nic nie wykryje to nie musze formatować??

Ale jak mi żadne pliki instalacyjne nie pujdą które mam na Dysku (D) nie pujdą, to i tak je musze skasować bo one się już do nieczego nie bedą nadawać. :frowning:

Właśnie dlatego że nie działają to może w nich coś siedzieć.

Zeskanowałem kompa tym programem wyszukał on 2 wirusy trojana i hacktools, sformatowałem dysk (D:) i mam nadzieję że to tyle?? :slight_smile: :slight_smile:

A tak w ogóle to co to jest ten hacktools??