Pomoc z zakupem pamięci RAM

Witam wszystkich użytkowników,

nie znam się za bardzo na tych sprawach, ale potrzebuję nowej karty pamięci. Myślałem żeby kupić sobie 1 GB bądź 2 GB. Postanawiam dokupić pamięć, ponieważ mam dość stary komputer, aczkolwiek nie narzekam na niego, czasem się przytnie, jak jest więcej okienek otwartych to się zwiesza i dochodzę do wniosku że to jest chyba wina pamięci RAM. Nie znam się na tym, więc piszę z prośbą żebyście mi doradzili jaką kartę pamięci muszę kupić, bo z tego co czytałem/ słyszałem, to to jest zależne od taktowania procesora, od płyty głównej i od kilku innych rzeczy o których nie mam pojęcia, a nie chcę wywalić pieniędzy w błoto.

Tutaj dam kilka screenów:

EVEREST

Płyta główna:

pytagwna.png

Procesor:

procekd.png

SPD:

spdv.png

Pamięć fizyczna:

pamifizyczna.png

CPU-Z:

Memory:

memoryp.png

SPD:

spdcpuz.png

Przy tym SPD były Slot1, Slot2 i Slot3, ale tylko ten slot miał jakieś informacje, tamte były puste.

Możecie też mi wytłumaczyć czym się kierować przy zakupie pamięci :wink:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Kup DDR 400MHz (pc 3200) tylko uważaj na aukcje z samsungami po 35zł bo nie wszystkie chipsety obsługują. I jak kupisz wolniejszą pamięc np 333MHz to ta szybsza zwolni do najwolniejszej w tym przypadku np 333MHz, możesz mieć max 3 GB na tej płycie. Te powinny działać bo masz chipset VIA http://allegro.pl/1gb-400mhz-ddr-dimm-n … 81206.html

Weź tylko pod uwagę, że jeśli wrzucisz pamięci (jeśli kupisz te same czyli PC3200 - 400 MHz) we wszystkie 3 sloty, pamięci zwolnią do 333MHz (zgodnie z tabelką z manuala Twojej płyty: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc … ontent.pdf , rozdział: 1-11).

Ja się tak nadziałem dokupując ostatnio 3 moduł (łącznie 3GB) tej samej pamięci (tyle, że u mnie zwolniły z 400MHz na 200MHz), co oczywiście w zastosowaniach domowych nie ma znaczenia większego, ponieważ lepiej mieć więcej, niż szybciej (jeśli w biosie ustawienia timingów pamięci masz na auto, bios w takim przypadku sam zmniejszy timingi, co jest na plus :))

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :wink:

Jeszcze jedno pytanie, czy jak kupię sobie dwie te karty z tego linku http://allegro.pl/1gb-400mhz-ddr-dimm-nowe-fvat-gw-samsung-i2249881206.html, to będą się żarły i spowolnią się tak jak pisaliście ? Bo jak je kupię, to będę mógł zamienić moją obecną na te dwie tak ? (zamienić tudzież wyjąć starą i włożyć dwie nowe) :wink:

I jak możecie to wytłumaczcie mi co dokładnie znaczy to spowolnienie, i czy jedna karta mi wystarczy. Nie gram w żadne gry, czasami skorzystam sobie z Gimpa, najczęściej buszuję po internecie.

Wsadź dwie kości po 1GB niech pracują jako 400MHz i będzie ok, tym bardziej że nie grasz w gry. Starczy spokojnie. Poprostu obniży taktowanie z 400MHz na 333MHz ale nie odczujesz tego zbytnio.

A oto screeny wyników skanowaniem HD Tune:

5ydlok.png

Twój ostatni post to chyba pomylenie pojęć pamięci ulotnej RAM i pamięci nieulotnej (HDD): http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99 … omputerowa :wink:

Jeśli mowa o zmniejszeniu taktowania z 400 na 333, chodzi o to, że CPU na 754 mają ograniczenie co do taktowania pamięci RAM zależne od ilości obsadzonych slotów (co wynika z konstrukcji kontrolera pamięci w CPU). I tyle. W tym momencie prawdopodobnie masz zainstalowany moduł Kingstona KVR400X64C3A/512. Najlepiej - choć są one dużo droższe - byłoby, gdybyś dokupił pamięci tego samego producenta, ale tak jak piszesz - możesz spróbować, a jak coś by się gryzło, to tą, którą masz teraz - wyjąć. W linku, który Ci podałem do manuala Twojej płyty w rozdziale 1-12 masz podane kompatybilne moduły i jakie konfiguracje w zależności od slotów są zalecane (trzy ostatnie kolumny).

Kolega prosił o podpowiedzenie co może być przyczyną zawieszania komputera, pisał do mnie na pw, więc zaleciłem mu skanowanie hd tune , oraz pokazanie zakładki smart. Nic nie pomylił. Dysk wygląda ok.

Co do pamięci, wiem wiem to nie jest pamięć RAM to jest skanowanie dysku, bo nie wiem do końca czy moje przycinki komputera są spowodowane pamięcią RAM, dlatego chciałem przeskanować dysk i wstawiłem tu wyniki żeby się dowiedzieć czy dysk jest w porządku :wink:

Aha, dzięki wielkie za pomoc. W takim bądź razie kupie tą pamięć z tego linku. Dziękuję bardzo, pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt ;D

Aha, spoko, sorka z góry :slight_smile:

Wesołych, wesołych :slight_smile: I żeby pogoda była… :wink: