Pomocy 4 gb ramu

Będe pisał na szybko więc z błędami.

Mialem 2 gb ramu wyjalem je po jedna kostka po 1gb wkaldam 2 kostki po 2gb i jak wlaczam komputer wyskakuje mi tylko okienko z plyta glowna to pierwsze carne i nic daej sie nie dzieje macie jakie propozycvje? ;/

pewnie niekompatybilnosc. ale podaj model plyty głownej.

Gigabyte ale nie wiem jaki model.

ok, powinienes sie dowiedziec. A tak na razie - podczas uruchamiania komputera przytrzymaj klawisz del, wejdz w bios, i wybierz ‘Load optimized settings’. Restart.

Jesli to nie pomoze, znowu wejdz w bios i wybierz ‘load default settings’

Jesli i to nie pomoze, raczej na pewno niekompatybilnosc ale zeby to powiedziec trzeba wiedziec jaki dokladnie jest model plyty głownej.

nie zapomnij na koncu wcisnąc F10 i zapisac nowe ustawienia, bo bedzie *****. Po wcisnieciu F10, potwierdzasz ze chcesz zmienic ustawienia, i restart.

no i co? dało cos to ‘load optimized settings’? bo jak nie to 'załaduj ‘default’. I F10 na koncu oczywiscie.

Dodane 10.10.2011 (Pn) 16:51

uruchamia sie komputer czy nie>?

nie wiem czy dalo ;D a ja mialem wlozyc to 4 gb ramu?

no pewnie, przeciez tobie o to chodzi zeby te 4 gb chodziło chyba co? Włozyłes? bo juz tracę zmysły

Sorki wytrzymaj :stuck_out_tongue: juz resetuje kompa i wkladam te 4 gb zobaczymy pozostan ze mna ;D

Dodane 10.10.2011 (Pn) 17:07

nadal to samo,masz tu screena co sie dzieje i jest tak caly czas ;/

http://zapodaj.net/deca70cf1100.jpg.html

ok, wejdz w bios znów, wybierz “Advanced BIOS Features”, tam masz “Quick Power On Self Test” czy cos takiego. Dopilnuj by było enabled. Potem F10, i restart. Jak teraz? Ja tymczasem sprawdze ten model swojej plyty głownej, co zapodałes.

a plyta to Liczba zdjęć: 1

Gigabyte GA-G31M-S2L

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … s2l/specs/

Dwukanałowa obsługa pamięci

Dwa złącza DIMM obsługujące do 4 GB pamięci DDR2

Obsługa pamięci DDR2 1066(OC)/800/667

na pewno dobra ta nowa pamiec? Odpowiednia, nieuszkodzona?

Ma byc ddr2, nie masz przypadkiem ddr3?

Dziekuje ci z calego serca za pomoc okazalo sie ze jednka kostka byla uszkodzona … ;/

.

rapmen123 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

OTy - kosmos.